Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Ford Focus 3 Genel Başlık - Tüm Detayları ile 2014 Focus

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Econetic versiyonu 105 bg. Olarak gözüküyor. Anladığım kadarıyla wv blumotion tarzı ekonomik olan versiyon.

Bu motorun teknik verileri ve yakıt verimliliği gibi ayrıntılara nasıl ulaşabilirim. Özellikle Yakup Bey'den ayrıntı istiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Econetic versiyonu 105 bg. Olarak gözüküyor. Anladığım kadarıyla wv blumotion tarzı ekonomik olan versiyon.

Bu motorun teknik verileri ve yakıt verimliliği gibi ayrıntılara nasıl ulaşabilirim. Özellikle Yakup Bey'den ayrıntı istiyorum

Merhaba, öncelikle bu versiyon yani econetic focus 2 ve güncel focus 3'de de varolan bir model.

1.6 tdci 105 ps ile avrupa'da satışta. 88 gr COsalınımı var.

Şehir içi 3.9 litre

Ş.ler arası 3.1 litre

Karma 3.4 litre tüketim vaad ediyor.

Makyajlı versiyon için değerleri henüz sunulmadı.Fakat  1.5 olacağı için daha az veya aynı kalması muhtemeldir.

Bu araçların gaz ve direksiyon tepkileri az tüketmeye dayalı oluşturulmuştur, sürtünme değerleri de aynı şekilde bazı modifiyeler ile azaltılmıştır.

Benim arabam az yaksın ruhu ve sürüşü beni bağlamaz diyenler için bir seçenek.

Ülkemizde satılmamaktadır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevap için teşekkürler. Focusun bu versiyonunun Türkiye'ye gelmesi ile ilgili bir bilgi var mı?

Dünyanın en pahalı yakıtının satıldığı ülkemizde ve rakip markaların bu tarz modelleri varken bu versiyonun getirilmemesini anlamakta zorlanıyorum.

Umarım makyajla beraber bu versiyon da seçenekler arasına girer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan bey, rakibi denilen araçlar bana göre golf ve astra , bunların ikisininde bu versiyonları ülkemizde satılmıyor. 

Benim şahsıma göre de aşırı gereksiz modeller bunlar. 

Takipçileri için dokunmatik ekransuz iç mekan ve yandan görüntüsü :yeah:

orKCPS4.png

ub5wqSH.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 May 2014 - 18:23 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Hasan bey, rakibi denilen araçlar bana göre golf ve astra , bunların ikisininde bu versiyonları ülkemizde satılmıyor.

Benim şahsıma göre de aşırı gereksiz modeller bunlar.

Takipçileri için dokunmatik ekransuz iç mekan ve yandan görüntüsü :yeah:

ub5wqSH.jpg

orKCPS4.pngMerhaba Yakup Bey.

Forumu ilgiyle takip ediyorum. Emeğinizi de takdir etmeden geçemeyeceğim. Ancak golfte blumotion adlı versiyon var ve bizzat kendim test ettim. Sizin de daha önce dediğimiz gibi birtakım aerodinamik iyileştirmeler , uzun oranlı vites,yere yakınlaştırma vs gibi özelliklere sahipti.

Üstelik sadece golf değil Polo ve Passatta da blumotion versiyonları var.

Bu tarz modeller sizin için gereksiz olabilir ana benim gibi çok insanın dikkatini çekeceğini düşünüyorum. Kaldı ki günümüzdeki yakıt fiyatları düşünüldüğünde çok talep göreceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Yakup Bey.

Forumu ilgiyle takip ediyorum. Emeğinizi de takdir etmeden geçemeyeceğim. Ancak golfte blumotion adlı versiyon var ve bizzat kendim test ettim. Sizin de daha önce dediğimiz gibi birtakım aerodinamik iyileştirmeler , uzun oranlı vites,yere yakınlaştırma vs gibi özelliklere sahipti.

Üstelik sadece golf değil Polo ve Passatta da blumotion versiyonları var.

Bu tarz modeller sizin için gereksiz olabilir ana benim gibi çok insanın dikkatini çekeceğini düşünüyorum. Kaldı ki günümüzdeki yakıt fiyatları düşünüldüğünde çok talep göreceğini düşünüyorum.

Teşekkür ederim

Şuan satılmıyor diye dedim. :)

http://m.vw.com.tr/model-detay-blue.aspx

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni focus ülkemizde hani ayda satışta olur, yurt dışında satılmaya başlandı mı, birde yeni 1.5 tdci motorun teknik verileri ile ilgili bilgi var mı?

İlk mesaj dışında bilgi yok. Yurt dışı satışı da yok. 

Tahminlerimiz başlık içerisinde mevcut :)

Ayrıca şahsi olarak özel birimler ile bilgi almaya çalışıyorum zaman zaman.Oldukça aktarılacak tabi ki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kolçak kalitesiz yan sanayi çıktısı gibi durmakta

benim eskiden kartal vardı vites kolu boğazı o uyduruk derivari şeyle etek gibi giydirilmişti ben bundan tüm markaların vaz geçmesini istiyorum o iğrenç malzeme nedir ya vites kolunun topuzun altında kaln kızmı krom yahut alimünyum olmalı mesela reno edc lerin vites kolu çok güzel 2014 araba alıp 20 sene öncenin görüntüsünü yaşamak çok saçma geçen bir corsada gördüm aynını onda da otomatik vites koluna bu uyduruk eteği giydirmişler bende olsa sinirden yırtarım ben onu.

Bendeki cvt nin bile vites topuzu bunlardan modern, vites kolu altında kalan o boğaz ise alimünyum görünümlü plastik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kolçak kalitesiz yan sanayi çıktısı gibi durmakta

benim eskiden kartal vardı vites kolu boğazı o uyduruk derivari şeyle etek gibi giydirilmişti ben bundan tüm markaların vaz geçmesini istiyorum o iğrenç malzeme nedir ya vites kolunun topuzun altında kaln kızmı krom yahut alimünyum olmalı mesela reno edc lerin vites kolu çok güzel 2014 araba alıp 20 sene öncenin görüntüsünü yaşamak çok saçma geçen bir corsada gördüm aynını onda da otomatik vites koluna bu uyduruk eteği giydirmişler bende olsa sinirden yırtarım ben onu.

Bendeki cvt nin bile vites topuzu bunlardan modern, vites kolu altında kalan o boğaz ise alimünyum görünümlü plastik.

Sezer bey siz kullandınız mı o topuz ile aracı yoksa sadece fotolara bakarak felan mı söylüyorsunuz bunu :D 2008'den beri aynı araca her bindiğimde vites topuzunu da ben çok severim ve modern bulurum şahsen. İyiki böyle devam ettiler diyorum içimden.  

:)

Ayrıca renoların vites kolları kadar iğrenç bir marka da yoktur ha pardon birde mazda var :D  Neyse araçların bu detaylarına takılacak olduysan bu arabalar olmuştur artık gerisi keyifti keyif :) Laf atacak yer arıyoruz artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.