Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus'a Donanım Ekleniyor Ve Opsiyonlar Değişiyor (Haziran Üretimleri)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

sony beklemek ile ömür geçirmiş :blink: bu sözünüzü F/O'nun pazarlama müdürüne satacağım,haberiniz olsun.

şu ana kadar forum'a yazdığım cevabı verirdim sanırım. telefon da konuşacağımız için biraz daha formal konuşabilirdim ama vereceğim bilgi pek farklı olmazdı. bana neden böyle cevap verdiler derseniz özellikle büyük şirketlerde bilginin tüm kanallara ulaşması zaman alır. çağrı merkezinde ya da internet hizmetlerine bakan arkadaşlar onlara memo ulaşmadan ellerindeki son bilgi her ne ise sadece onu paylaşmak durumundadır. bu forum ve benzerlerinin var olmasının belki de en önemli nedeni bilginin hızlı ve detaylı şekilde paylaşımı değil mi? sektör çalışanı olsun veya olmasın, otomobillere baktığı zaman heyecan duyan kadın ve erkekler sorunlarını - çözümlerini - dileklerini ve duyduklarını paylaşıyor. doğal olarak forumlar ve sosyal medya çağrı merkezlerinin, teknik servislerin vs. çok önünde ilerliyor ... her daim (yapıları gereği) güncel kalıyor.

siz sanıyormusunuz ki bu ve benzeri ortamlarda dile getirdiğiniz düşünceler sadece burada kalıyor? bizler ... hayır. en basit tabiri ile duyduklarımızı üretici/ithalatçıya taşıyoruz. siz sanıyormusunuz ki ford avrupa kendi kendine f3'e sony koydu? ya da gece rüyamızda mı gördük diesel / otomatik şanzumanı ... onun için mi kulis yapıyor 7/24 istiyoruz - istiyoruz diye bağırıyoruz. f3 tam boy lastik ile geldiğinde resmen kükredik (pek çok avrupa ülkesi çıt çıkarmadı) ve ince lastiğe geçiş yaptık (beleşe esp dağıtma pahasına) sosyal medya ve özellikle forumlar çok değerli. emin olun ki bu yazıları sessiz sedasız okuyan F/O çalışanları da var.

Sonuç: burada paylaşılan bilgi doğru, call center'a henüz bilgi güncellemesi gitmemiştir.

arkadaşların dediği gibi .. tabi ki olacak, trend-x'ten özellikle bahsedilmesinin nedeni bu seçeneğin yeni olması.

Kaan Bey, Sony mağdurları listesine benide ekleyebilirsiniz. Tam 1 yıldır bekliyorum,ömrüm geçmesede saçları beyazlatıcaz herhalde :-) Bu konuda kendimi obsesif zannediyorum ancak, bu foruma üye olunca genelde herkesin aynı şeyleri hissettiği ortaya çıktı. Bu bağlamda Forum kurucusunu/ Admini de tebrik ederim. Son soru Sony ile navigasyon ihtimali var mıdır? :-) Ya da bence ben size yarın telefondan ulaşayım.Tşk..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Madem okuyorlar artik sony beklemekten harap dusmus ve dayanamayip FIII alan arkadaslara uygun fiyattan sony sistem versinler... :blink:

200Tl lik şeye 2000TL fiyat çıkarılan bir ortamda Sony teyp kaça çıkar sizce? Utandırırlar inşallah. Benim beklentime mevcut teyp yeterli. Hoparlörler titreşmese problem yok aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

madem takip ediliyoruz bende yazıyım

yeter artık canıma tak etti sonyli focus görmek istiyorum

eh geliyor işte. smart paketli araç sipariş etmeniz yeterli.

Madem okuyorlar artik sony beklemekten harap dusmus ve dayanamayip FIII alan arkadaslara uygun fiyattan sony sistem versinler... :blink:

hehehe ... yemez :yeah: gene de söz bu talebinizi ileteceğim. (ama bu günden yarına cevap beklemeyin,gelmez)

Kaan Bey, Sony mağdurları listesine benide ekleyebilirsiniz. Tam 1 yıldır bekliyorum,ömrüm geçmesede saçları beyazlatıcaz herhalde :-) Bu konuda kendimi obsesif zannediyorum ancak, bu foruma üye olunca genelde herkesin aynı şeyleri hissettiği ortaya çıktı. Bu bağlamda Forum kurucusunu/ Admini de tebrik ederim. Son soru Sony ile navigasyon ihtimali var mıdır? :-) Ya da bence ben size yarın telefondan ulaşayım.Tşk..

ilk aşamada yok (bildiğim kadarı ile) navigasyon'lu müzik sistemlerini Mondeo'ya Pioneer temin ediyordu,Sony'nin devreye girişi ile Mondeo'da ki navigasyon opsiyonu da kalktı. SYNC gelene kadar ben ayrıca bir fabrika çıkışlı "navigasyon" opsiyonu beklemiyorum. --> http://www.ford.com/technology/sync/ ... SYNC ne zaman derseniz? Önümüzdeki yıldan önce SYNC siparişi açılmaz (kişisel görüşümdür,kimseyi bağlamaz)

200Tl lik şeye 2000TL fiyat çıkarılan bir ortamda Sony teyp kaça çıkar sizce? Utandırırlar inşallah. Benim beklentime mevcut teyp yeterli. Hoparlörler titreşmese problem yok aslında.

Smart paket'in fiyatı yaklaşık 2.500TL olacak, aktif şehir içi güvenlik sistemi + Sony için gayet makul bir bedel olduğunu düşünüyorum.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan Bey bu durumda Sony teyp 1500-1700TL civarına oturuyor sanırım. Tabiki bu arabayı alırken çıkan fiyat. Serviste taktıracağım diyenlere 2000-2500 arası fiyat çıkacaktır. :D

doğrusunu söylemek gerekirse yedek parça fiyatı ne olacak bilmiyorum, o konuda yanlış bilgi vermeyeyim. açık konuşmak gerekirse "consumer electronics" hiç ilgimi çeken bir konu olmadı :D zaten farkındaysanız müzik sistemleri gibi konularda pek yorum yapmıyorum,nedeni de bu. gene de size söz,öğrenmeye çalışacağım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan Bey bu durumda Sony teyp 1500-1700TL civarına oturuyor sanırım. Tabiki bu arabayı alırken çıkan fiyat. Serviste taktıracağım diyenlere 2000-2500 arası fiyat çıkacaktır. :)

Çerçeve

X BM51 18835 FF3JA6 1731427 SIPERLIK 262,37 309,6 Yeni Focus (C346) BM51 18835 FA3JA6

Sony panel

X BM5T 18K811 FF 1730935 PANEL - RADYO KONTROLU 727,6 858,57 Yeni Focus (C346)

Navigasyonlu ekran

X AM5T 18B955 DG 1731676 BIRIM - EKRAN 2067,73 2439,92 Yeni Focus (C346) AM5T 18B955 DF

Buna ek olarak anten almalısınız. Onu da sirkeciden 50 liraya falan temin edebiliyorsunuz. Ve pek tabii GPS haritasının olduğu SD kart. Ben 2011 yılının tüm Türkiye ve avrupayı kapsayan haritasını 78 avroyamı ne almıştım. (ebay.de den.)

Sony navigasyon için başka birşeye ihtiyacınız yok.

Yani toplamda 3bin lira + KDV civarında bir fiyata navigasyonlu sony niz olur. O da olsun olsunda herşeyi ile 4 bin liraya çıksın. Daha fazla değil.

Yok benim derdim navigasyon değil derseniz o zaman ekran 1000 lira civarına düşüyor. Yani tek derdiniz renkli ekranlı sony ön panel kullanmaksa o zamana cebinizden 2bin lira+KDV para çıkar. (yetkili servis fiyatları ile)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2000 +KDV... yazık yaa..

Aynen öyle...

Üstelik bu sadece panel ve marka ismi için ödenecek para.

Bu Sony takıntısının nereden kaynaklandığını, neden Sony olması gereğini bana mantıkla izah edebilecek kimse var mı?

Joshua Bell'in keman tınısındaki harmonikleri mi daha iyi yakalıyor, yoksa Charles Mingus'un kontrabasındaki vibratoyu mu daha temiz veriyor?

Altı üstü bir arabanın içinde müzik dinliyorsunuz, hayli gürültülü bir ortamda, en iyi ihtimalde CD veya mp3, FM kalitesi zaten belli, hani kapılara kevlar memranlı, sıvı soğutmalı bobinli baslar ve titanium membranlı tiz hoparlörleri taksalar, en alasından 4 x 100W RMS amfi falan koysa anlayacağım da, altı üstü panel değişiyor bu paraya.

Yapmayın böyle salt görsel ve biraz da gösterişsel şeyler için kendinizi mutsuz etmeyin...

Ayrıca paranıza da yazık etmeyin.

Görüşüm budur, ama yine de beklentilere saygım var, söyler ve sessizce çekiiirim. :P

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 7 yıl boyunca standart Sony sundu..

Sony'li araçtan inip sony'siz e binince ne oluyoruz diyebilir insan sanırım :P

Orj Sony ile ekstra 3 hoparlor ekleniyor.

That's why

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mevcut Müzik sistemi zaten iyi, benim derdim aracın görsel olarak değiştirilmesi... Pazarlama stratejileri kendilerini memnun ederken kullanıcıyı mutsuz ediyor. O değil doğru bilgi zamanında gelse ben sırf görüntü diye Sony li aracı 1-2 ay bekleyebilirdim. Sonuçta ben bu aracı görüntüsünü beğendiğim için aldım. Değişiklikler yeni araç alacaklar için çok güzel ama ben kırıldım bak şimdi Ford Company! :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu Sony takıntısının nereden kaynaklandığını, neden Sony olması gereğini bana mantıkla izah edebilecek kimse var mı?

+1 , ama zevk'tir ... paşa gönül kriteridir. Anlamıyoruz çünkü (laf aramızda kalsın 45 yanaklı 18" jantları, araç altı neonlarını, ECU mapping'i,standart aracın tavanını ve daha önemlisi tavan taşıma kuşağını kesip sunroof taktırmayı,kaputa ... tavana çakma karbon kaplatmayı vs.vs.da anlamıyorum.) artık ufaktan "morukladık" :wacko: , görünen o ki Sony müzik sistemi yeni nesil için anlamlı. Vardır bir bildikleri diyelim, iyi günlerde kullansınlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

600-800Tl civarında olsa hoparlörlerinde zırıltısı yapılmak şartıyla yaptırırdım. Ama genel olarak firmaların böyle bir malzeme satma niyeti olmuyor. Aptalın biri gelirse iyice öperiz mantığıyla fiyatlandırma yapıyorlar. Sene de 3-4 tane satacağına düzgün fiyat koy daha çok sat mantığı yok.

Bu arada Sony ne getiriyor konusu araştırmadığım için bilmiyorum, ne kadar artısı vardır? Bence talepteki önemli faktör ön göğüsde sağladığı "görsellik", bu birde ekran renklenmesiyle birleşince araç daha iyi gözükecektir. Ama satarken bu masraflar havaya gidecektir. Hatta çok "müthiş" ses sistemi kurulmuş araçları en hafif ifadeyle kurcalanmış araç diye almam. Yani benim gözümde negatif bir durum olur. (Arabasına bunu yapanın arabası alınmaz) :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen öyle...

Üstelik bu sadece panel ve marka ismi için ödenecek para.

Joshua Bell'in keman tınısındaki harmonikleri mi daha iyi yakalıyor, yoksa Charles Mingus'un kontrabasındaki vibratoyu mu daha temiz veriyor?

Altı üstü bir arabanın içinde müzik dinliyorsunuz, hayli gürültülü bir ortamda, en iyi ihtimalde CD veya mp3, FM kalitesi zaten belli, hani kapılara kevlar memranlı, sıvı soğutmalı bobinli baslar ve titanium membranlı tiz hoparlörleri taksalar, en alasından 4 x 100W RMS amfi falan koysa anlayacağım da, altı üstü panel değişiyor bu paraya.

Yapmayın böyle salt görsel ve biraz da gösterişsel şeyler için kendinizi mutsuz etmeyin...

Ayrıca paranıza da yazık etmeyin.

Görüşüm budur, ama yine de beklentilere saygım var, söyler ve sessizce çekiiirim. :wacko:

Benim sony takıntım sadece görsel ..Daha iyi bir ambians yarattığını düşünüyorum..

Bana panel yeter..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.