Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yani her şeyine baktırdım kaya gibi dediler ama bariz bir bırakma var eğleniyorum ama eğer gerçekten bir problemden ötürüyse can alıcı olabilir umarım diğer arkadaşlar da görüşlerini bildirirler.

Her şeye baktırdım demişsiniz, ama bu konuda hiçbir etkisi olmayacak balans 10 numara diye yazmışsınız.

Etkileyecek şeyler, önem sırasına göre: Lastik basınçları, rot ayarı, amortisör arızası.

Bunlarda sorun yoksa davranışı sıcağa ve göreceli aşınmış lastiğe bağlamak mümkün. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her şeye baktırdım demişsiniz, ama bu konuda hiçbir etkisi olmayacak balans 10 numara diye yazmışsınız.

Etkileyecek şeyler, önem sırasına göre: Lastik basınçları, rot ayarı, amortisör arızası.

Bunlarda sorun yoksa davranışı sıcağa ve göreceli aşınmış lastiğe bağlamak mümkün. 

Pardon saatin ilerlemiş olmasından :) rot diyecektim dediklerinizin hepsine bakıldı ustalarla test sürüşüne çıkıldı. Kullanım hissiyatımı değiştiren her hangi bir his alamıyorum arabadan her şey normal gibi sadece erken kopması anormal olan bu da büyük bir ihtimal sıcak havalardan.

Fuat Yetişkin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-Bir de son bir kaç gündür arka koltuğun sağ tarafından bir ses geliyordu,böyle ''çıt çıt'' tarzında. Bugün baya bir kurcaladım meğerse sonradan takılan park sensörünün tweeter tarzındaki hoparlöründen geliyormuş. Kablo girişi gevşemiş ve kablo en ufak sarsıntıda ses çıkarmakta. Aklıma bantlamak geldi fakat görüntü kirliliği ve kesin çözüm olur mu acaba tereddüdü kafama takıldı. Var mı acaba bir fikri,önerisi olan?

Geçen gün dile getirdiğim bu soruna şimdilik geçici bir çözüm buldum ama pek göze hoş gelmiyor,bakalım ilerleyen günlerde aklıma başka şeyler gelirse bunu söküp onu yaparım. Sizlerede en azından fikir vermesi açısından paylaşıyorum,sorun neydi nasıl çözüldü gibisinden;

1zxw8p4.jpg

317ea8w.jpg

Gördüğünüz bantlı kablo :D yuvasında sabit durmuyor ve aracın en ufak bozuk zemine girmesinde ''Çıt çıt'' gibi bir ses çıkararak insanı,en azından beni uyuz ediyordu. Aklıma sabit tutabilmek için altına bir destek koymak geldi (şimdilik) ve şu beyaz köpük tarzındaki şeylerin ufak bir parçasıyla destekleyip etrafını bantladım. Evet göze hoş gelmiyor ama en azından bir çözüm oldu. 

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

çalışmaması için tek sebep modulun bozuk gelmesi(<%1 ihtimal) o durumdada tekrar gelir, dediğim gibi o iş kafada bitti.

Onu sonra düşünürüz.

Otomatik olaydı arabalarımız active cruise control kasar mıydın?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik olaydı arabalarımız active cruise control kasar mıydın?

ona kasmam otomatik olmasına bağlı değil, parçaların bulunabilirliğine, tesisatın zorluğuna bağlı. BLISin tesisatı kolay mesela, ama sensörler baya pahalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.