Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

An itibariyle yeni uyandım :)

Ondandir galiba Yakup S&S mevzusu nedir yahu anlamadım ? :(

Şöyle ki; S&S sıkışık trafikte dur kalk yaptığında değil, şehir ışıklarında durunca ekonomi yapması içindir.

3 dk içinde 5 kere motoru aç kapa yaparsan bunu birde hergün tekrar edersen sonra serviste gezersin peşine de markaya laf atarsın olacağı o :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

2014 modelde gördüklerimiz

-Sedan bagaj tutamacı

2013 Aralık üretim olan araçlarda da var. Öncesinde yok muymuş? İlginç...

-Bir de son bir kaç gündür arka koltuğun sağ tarafından bir ses geliyordu,böyle ''çıt çıt'' tarzında. Bugün baya bir kurcaladım meğerse sonradan takılan park sensörünün tweeter tarzındaki hoparlöründen geliyormuş. Kablo girişi gevşemiş ve kablo en ufak sarsıntıda ses çıkarmakta. Aklıma bantlamak geldi fakat görüntü kirliliği ve kesin çözüm olur mu acaba tereddüdü kafama takıldı. Var mı acaba bir fikri,önerisi olan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka koltuğun sağında hemen sağ omzun üstünde kalacak şekilde. Ortalıkta yani :)

Onu sağ veya sol tarafta açılan kapaklı yer olması lazım oraya taşıyamaz mısın diyeceğim amma bilemedim. HB kullanınca hep :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu sorun style fcus3 ü olan bende sonradan çıktı, 1 gün ses çıkar, 3-5 gün çıkmazken son 6 ayda hergün çıkar oldu,

biladerde tit f3 var onda aldığı günden beri vardı.. o geçen hafta, bende bugün servise hallettirdim. çok iyi trim ustamız var burada,

ben müdür bey in yanında otururken yapıldığı için göremedim ama sanırım biladere dediği koltuğun sağındaki plastik parçayı söküp orada bir yere tokmakla 2-3 kere vuruyormuş.. sacın nokta kaynağı ile ilgili bir esneme olduğunu söylemiş.. sorun kronik.. 5 dk da hallettiler..

servise danışın bence, bilemezerse sorunu, buraya gider ustamıza sorarım sizin için.. ha belki sizdeki kablonun sarsıntıdan saca vurması olabilir..

benim araçta önce hiç yoktu, sonra tırtıklı asfaltta ortaya çıkmaya başladı, en son her türlü yolda devam etti. yani kablo olsa sarsıntı yokken bile o ses çıkmaması lazımdı..

daha 1. viteste kalkarken çıtırtı sesi çıkıyordu

şimdilik-sabahtan beri sorun yok, ilerde oluşursa ustamızın yanına gideriz..

2013 Aralık üretim olan araçlarda da var. Öncesinde yok muymuş? İlginç...

-Bir de son bir kaç gündür arka koltuğun sağ tarafından bir ses geliyordu,böyle ''çıt çıt'' tarzında. Bugün baya bir kurcaladım meğerse sonradan takılan park sensörünün tweeter tarzındaki hoparlöründen geliyormuş. Kablo girişi gevşemiş ve kablo en ufak sarsıntıda ses çıkarmakta. Aklıma bantlamak geldi fakat görüntü kirliliği ve kesin çözüm olur mu acaba tereddüdü kafama takıldı. Var mı acaba bir fikri,önerisi olan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu sorun style fcus3 ü olan bende sonradan çıktı, 1 gün ses çıkar, 3-5 gün çıkmazken son 6 ayda hergün çıkar oldu,

biladerde tit f3 var onda aldığı günden beri vardı.. o geçen hafta, bende bugün servise hallettirdim. çok iyi trim ustamız var burada,

ben müdür bey in yanında otururken yapıldığı için göremedim ama sanırım biladere dediği koltuğun sağındaki plastik parçayı söküp orada bir yere tokmakla 2-3 kere vuruyormuş.. sacın nokta kaynağı ile ilgili bir esneme olduğunu söylemiş.. sorun kronik.. 5 dk da hallettiler..

servise danışın bence, bilemezerse sorunu, buraya gider ustamıza sorarım sizin için.. ha belki sizdeki kablonun sarsıntıdan saca vurması olabilir..

benim araçta önce hiç yoktu, sonra tırtıklı asfaltta ortaya çıkmaya başladı, en son her türlü yolda devam etti. yani kablo olsa sarsıntı yokken bile o ses çıkmaması lazımdı..

daha 1. viteste kalkarken çıtırtı sesi çıkıyordu

şimdilik-sabahtan beri sorun yok, ilerde oluşursa ustamızın yanına gideriz..

Hocam vakit ayırıp uzun uzun yazmışsınız fakat sorun saç veya kaynak değil :) 

Sorun sonradan takılan park sensörü. Daha doğrusu onun hoparlörüne giden kablo. Bir gevşeme söz konusu ve can sıkıcı bir ses çıkarıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar anlayamadığım bir durum var. Daha önceleri 3-4 ay kadar önce 80'le döndüğüm virajı şuan 60 ile döndüğümde arkayı bırakıyor araba kaydırıyor. Kontrolleri yaptırdım balans on numara arka lastikler de dişli aşınma pek yok ama bu kadar kayması neden canımı sıktı gerçekten. Düşünüyorum acaba havalar ısındı asfalt yumuşadı lastik yumuşak bu yüzden mi diye...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.