Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yok onlar ben diilim,ben olsaydım hemen anlardın zaten..Çünkü Titanyum X Sunrooflu Sedan diil onlar...Biliyom onları..Bir ikisiyle bende karşılaştım..eheheheüüeee....Plakada özel benim ZDB O8 olacak...Artvin sonu..Hanımköylüyüz ya ondan...ehehehehüeee....

pardon birisi HB idi zaten... sedan olanın da plakası GIC idi... fenaymış :yazyaz:

Benzinli işte,elde kalmış..Birde tabi kimse boyaya 2 bin tl ek para vermek istemiyor haliyle....Normaldir,o yüzden şeker krmızı Çok az...Ben geÇen gün otokoÇta hardal renk Hatchback Titanyum X Dizel gördüm....Güzel gözüküyordu valla....

abi etme, hardal sarısını gördüğümde, her kör satıcının bir topal alıcısı oluyormuş demek ki demiştim. Çok feci bir renk.. renkler ve zevkler mevzusu var tabi ama göz ve izan mevzusu da var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de hardal sarı almam ama hatchback Titanyun X de çok farklı duruyor bence,spor ve farklı olmak isteyen "GENÇ"ler için tercih edilebilir....Her Ne kadar "Şeker Kırmızı" kadar döndürüp baktırmasa da fena diil işte ..eheheheheüeeee.....

Bu arada GIC nasıl bir plakadır yahu..Gıcıkın GIC'ı gibi olmuş :yazyaz:

Bora A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi emin ol daha çok dönüp baktırır ama dönüp bakanların yüzünde nasıl bir ifade olur onu hayal dahi edemiyorum.

GIC bana direkt vücudun veya bir nesnenin arka bölümünü anımsattı. yani orta anadoluda K harfinin G'ye dönüştüğünü düşünürsek... benim içim mi kötü ki acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi emin ol daha çok dönüp baktırır ama dönüp bakanların yüzünde nasıl bir ifade olur onu hayal dahi edemiyorum.

GIC bana direkt vücudun veya bir nesnenin arka bölümünü anımsattı. yani orta anadoluda K harfinin G'ye dönüştüğünü düşünürsek... benim içim mi kötü ki acaba?

İçinin kötü değil bence çoğunluğun aklına ilk olarak kötü olan gelmekte zaten bence. Bir anlamı vardır herhalde GIC'ın.

Renk konusunda, kapı kollarının ve farlarının sökülüp takılmasını dert etmeyen insanlar renk için verecekleri parayı kaplamaya vermeyi tercih etmeliler bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motor freni kullanırken en yüksek hangi devire gelecek şekilde vites düşürmeliyim?

Sanırım bunun net bir kuralı yoktur.

1. Öncelikle yavaşlamak amacı ile nomal fren sistemini kullanmak her zaman ve hemen her aÇıdan daha avantajlıdır.

2. Motor freninde esas amaÇ yavaşlama sürecinde tekrar etkili hızlanmak gerekirse doğru devirde olmaktır, bu da torkun maksimum olduğu devir olarak tanımlanabilir.

3. Bunun dışında fren sistermini fazla yıprtamadan motoru da fazla zorlamadan yumuşak bir sürüş sürecinde kullanabilirsiniz, bunun iÇin de ben benzinlide 3000-3500 dd tercih ediyorum, 4000 dd üzerine Çok nadir Çıkıyorum.

4. Panik frenlemde ise asla motor freni ile vakit kaybetmeden doğrudan fren pedalına asılmak gerekir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Focus 3 station wagonu ford sitesinde baktık beğendik. arka tip olarak wagon gerçekten iyi oturmuş.Bende yeni c4 sahibiyim,aslında araçtan çok memnunum hiç sıkıntı yaşatmadı çokta güzel araç. c4ü almadan önce c-max ve c4 arasında gidip geldik. c-max güzeldi fakat ağır olmasından dolayı çok yakıyormuş, bunu forumlarda vs öğrendim.

herneyse uzatmadan,ben bu konun büyük bir çoğunluğunu okudum okumaya çalıştım epey uzun. 115hp dizel modelinde yakıt tüketimi kaç acaba? Biliyorsunuz c4 ve focusta yeni tasarlanan hdi motorlar zaten aynı,8valf 3600de 115hp veriyor. Ben c4 aracımla 5,6-5,8LT 100km değerlerinde dolaşıyorum.Edindiğim bilgilere göre biraz fazla yakıyor sanırım focus 3 115hp? konudaki sayfaları okudum fakat tüketim verilerine rastlayamadım.Yeni focus alan arkadaş daha ilk günden yolda kalmış o konuyuda okudum,bazen binde bir ihtimal bu sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz.

c4ü satıp focus3 station wagon almak sizce doğrumu. Araçlarınızdan memnun musunuz ? forumdan takip ettiğim kadar takip edeceğim, yardımcı olan arkadaşlar içinde şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım bunun net bir kuralı yoktur.

1. Öncelikle yavaşlamak amacı ile nomal fren sistemini kullanmak her zaman ve hemen her aÇıdan daha avantajlıdır.

2. Motor freninde esas amaÇ yavaşlama sürecinde tekrar etkili hızlanmak gerekirse doğru devirde olmaktır, bu da torkun maksimum olduğu devir olarak tanımlanabilir.

3. Bunun dışında fren sistermini fazla yıprtamadan motoru da fazla zorlamadan yumuşak bir sürüş sürecinde kullanabilirsiniz, bunun iÇin de ben benzinlide 3000-3500 dd tercih ediyorum, 4000 dd üzerine Çok nadir Çıkıyorum.

4. Panik frenlemde ise asla motor freni ile vakit kaybetmeden doğrudan fren pedalına asılmak gerekir.

Fren sistemini Çok yıpratmama işinde şüphelerim var. Eski okuduğum bir kullanım kılavuzunda uzun ve sürekli frenlerdense kısa ve sert frenlerin fren Ömrü aÇısından daha yararlı olacağını okumuştum da kasisin dibine gidip freni kÖklemek bana pek mantıklı ve konforlu gelmemekte. Çok fazla farkettirir mi bunlar. Motor freninin amacını da tamamen ters anlamışım zaten onu da düzelttiğiniz iÇin teşekkürler :) .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herneyse uzatmadan,ben bu konun büyük bir çoğunluğunu okudum okumaya çalıştım epey uzun. 115hp dizel modelinde yakıt tüketimi kaç acaba? Biliyorsunuz c4 ve focusta yeni tasarlanan hdi motorlar zaten aynı,8valf 3600de 115hp veriyor. Ben c4 aracımla 5,6-5,8LT 100km değerlerinde dolaşıyorum.Edindiğim bilgilere göre biraz fazla yakıyor sanırım focus 3 115hp? konudaki sayfaları okudum fakat tüketim verilerine rastlayamadım.Yeni focus alan arkadaş daha ilk günden yolda kalmış o konuyuda okudum,bazen binde bir ihtimal bu sıkıntılarla karşılaşabiliyoruz.

c4ü satıp focus3 station wagon almak sizce doğrumu. Araçlarınızdan memnun musunuz ? forumdan takip ettiğim kadar takip edeceğim, yardımcı olan arkadaşlar içinde şimdiden teşekkür ederim.

Tüketim değerleri için Almanya'dan da olsa spritmonitor oldukça iyi bir referans.

Mk.3 dizel de değerler şöyle görünüyor: http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/17-Ford/148-Focus.html?fueltype=1&constyear_s=2011&constyear_e=2012&power_s=115&power_e=115&gearing=1&powerunit=2

Ort. 5.75, 4,7-6,7 arasında değişiyor.

C4 satılıp Focus MkIII alınır mı?

Memnunsanız niye satıyorsunuz sorusu geliyor akla...

Benim için tek mantıklı cevap ek bagaj gereksinimi olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selam olsun kıymetli ford çular nasılsınız :)

dh te topik açmışlar focusu yerden yere vuruyorlar :nazar: hayır bu kadar mı aptaal oluyorlar anlam veremiyorum.

tamam biz kendi aramızda focusu focusa göre beğenmeyebiliriz. amerikadakini daha çok övebiliriz ama bu kadar mı kör cahil olunur anlamıyorum. neymiş focus pahalıymış. :( 55 bine tit x ecoboosta alanlar var akıllara zarar bedava gibi. adamlar kıçı kırık 120 hp lik araçlara vw lere jetta lara bir şey demiyor accent fiyatına focusa laf sokuyor. focus almayıp ne alacaksa. gider cörölla alır angut.

focusun donanımı az mış bagajı küçükmüş çıkart ozaman stepneyi diyecem anlamıyolar tam dayaklıklar.

70 değil 80 olsa yine focus alırım vw şu bu alacağıma

oh döktüm içimi rahatladım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DH artık bir kaynak olmaktan çıktı. Bilen ve bilmeyenin estirdiği ilginç bir forum haline geldi. çekirdek ve patlamış mısır alıp takip etmek dışında birşey nadiren yapılabilmekte. Aradaki istisnaları saymıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dh yi boşverin. Orayı sürekli bozan bir grup var çözemedim gitti.. Her başlık altında vw öneren o markayı yerden yere vuranlar var. İşin ilginç tarafı bu huzursuzluklar vw sayfasında da var. Orası artık iyice dağıldı ancak eski konulara bakmak için girmeyi uygun görüyorum. 55 liraya 180 Beygir 4 kapılı, sedan full donanımlı(o övülüp durulan jettadan daha kaliteli ve daha dolu!) bir araç. Daha ne arıyorlar bilmiyorum. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selam olsun kıymetli ford çular nasılsınız :)

dh te topik açmışlar focusu yerden yere vuruyorlar :yeah: hayır bu kadar mı aptaal oluyorlar anlam veremiyorum.

tamam biz kendi aramızda focusu focusa göre beğenmeyebiliriz. amerikadakini daha çok övebiliriz ama bu kadar mı kör cahil olunur anlamıyorum. neymiş focus pahalıymış. :)

Bu forumda da durum çok farklı değil ki. Focus dışındaki araç test ve incelemelerinin olduğu başlığa bir bakın. Volvo S60 yerden yere vurulmuş, neredeyse Focus, S60'dan daha iyi denilmiş. Fiat Bravo incelemesi yapılmış, araç resmen itin g..ne sokulmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.