Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Buarada 1.0 motorun 200 ps versiyonunuda görünce pek korku kalmıyor gibi Seri üretim 180 ps civarıda gelince.. Temizz  
Zaten ben yeni Mondeo'yu bekleyenlerdenim. Görünen o ki bizim Mondi gelene kadar 1.0 lar kendini ispatlamış olacak. Belli mi olur bir bakmışsın eski kafalı da olsak 1.0 Mondeo alıvermişiz :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://maps.google.com/maps/myplaces?ll=37.504824,36.301918&spn=0.190378,0.41851&ctz=-120&t=h&z=12

Bizim hanımın köyünün bılunduğu coğrafya, Yol toprak, Köy dağların arasında yokuş aşağı yerde kalıyor tam yerini bulamadım burdan.

Bol virajlı ve olabildiğine dik yokuşlar mevcut. İnerken rahat indim çıkarken nasıl çıkarım diye düşünüyordum. (Daha önce böyle bi tecrübem olmadı.)

Dönüşte önde hanım  arkayada 3 kişi aldık araba full yani. 

Diyebilirimki en keyifli sürüşümü yaşadım. Hem yokuş çıkıp hem viraj dönmek (Virajların yarısından çoğu 90derece gibi keskin) ve arabanın kesilmemesi beni bile şaşırttı.

Ben tın tın çıkarız diyordum :)  

Bu motora çok yakıyor, veya performansı çok düşük diyen kişinin kullanımında bir hata vardır....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cmaxin direksiyon kutusunun farklı olduğunu bilmiyordum. eskisiyle aynımı? focus gibi dönüşü az değil normal. bizim evin önünden dönüyor en azından :D

motor olarakta benim arabada bir kasıntı var gibi geldi yine cmaxi kullanınca, dönüşte servise bir uğrıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangi c-max ? eskisi ise %100 daha iyi zaten.

Yenilerde ise 10.7m c-max  -  focus'da ise 11 m yani yine daha iyi..

Motor'a gelince 109 ps sürdüysen bu his normal... Baktırma bence

eskisini hep sürüyorum zaten :D dönüş çapı olarak yeni cmaxle eski cmax arasında fark göremedim ben, bakmadım dönüş çaplarına filanda cmaxler evin önünden dönüyor aynı şekilde. focus dönemiyor :D

motor olarakta bu his normal demene şaşırdım açıkçası, çünkü benim ki eski cmaxten iyi bence ama yenisinden değil :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biladerin focus 2.5 da aynı..hatta 2 saat önce beraberdik, ışıklarda yine vardı.. titreme gibi ama aslında dalgalanma diyebiliriz..aldı alalı öyle..sanki az yakıt harcıyor gibi sonra titreme olacak gibi iken tekrar yakıt veriliyor ve böyle devam ediyor.. çok şikayetçi iseniz rolanti devri bir 50 devir yükseltilse geçer sanırım 750 yerine 800 mesela..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biladerin focus 2.5 da aynı..hatta 2 saat önce beraberdik, ışıklarda yine vardı.. titreme gibi ama aslında dalgalanma diyebiliriz..aldı alalı öyle..sanki az yakıt harcıyor gibi sonra titreme olacak gibi iken tekrar yakıt veriliyor ve böyle devam ediyor.. çok şikayetçi iseniz rolanti devri bir 50 devir yükseltilse geçer sanırım 750 yerine 800 mesela..
Servisin yolları taştan o zaman :)

Mesela suan trafikteyim. Dur kalk yapiyorum ve rahatsiz edici bir titreme var. Kış ayindan midir acaba ? Var mi dizel F3 sahibi bunu yaşayan ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servisin yolları taştan o zaman :)

Mesela suan trafikteyim. Dur kalk yapiyorum ve rahatsiz edici bir titreme var. Kış ayindan midir acaba ? Var mi dizel F3 sahibi bunu yaşayan ?

Sabri rahatsız ediyorsa gitmen lazım, kış olsun olmasın kamyon değil bu :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri kış ayının mutlaka etkisi var ama sürekli bir titreme demek mutlaka sorun demektir.Bende F3 dizel kullanıyorum, bazen soğuk havada ilk çalıştırmada kısa süreli bir titreme oluyor fakat sürekli değil. Bence servise gitmende fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeni focusun kalitesinden genel hatları ile memnunum, golf ve focus, vw ve ford karşılaştırmalarına forumda genel olarak çok da karışmadım, bir tesbitimi paylaşmamda fayda var, bir süredir, ecoboost 1.6 aracım satılık, pek rağbet eden yok benzinli ve ecoboost olması, bir handikap, dizel olsaydı farklı olurdu hiç itirazım yok, öyle olunca eşimin tsı golf ü satılığa çıkarttık, ilk gelen teklif bile oldukça göz alıcıydı, o da benzinli söylenecek çok bir şey yok... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeni focusun kalitesinden genel hatları ile memnunum, golf ve focus, vw ve ford karşılaştırmalarına forumda genel olarak çok da karışmadım, bir tesbitimi paylaşmamda fayda var, bir süredir, ecoboost 1.6 aracım satılık, pek rağbet eden yok benzinli ve ecoboost olması, bir handikap, dizel olsaydı farklı olurdu hiç itirazım yok, öyle olunca eşimin tsı golf ü satılığa çıkarttık, ilk gelen teklif bile oldukça göz alıcıydı, o da benzinli söylenecek çok bir şey yok... 

Bir süre önce bu yönde düşündüğümü bir kaç kere yazmıştım. Bence 1.6 Ecoboost ancak uzun vade de kullanılacaksa dezavantajlı değil. Yoksa insanlar bahsettiğiniz gibi yaklaşıyor. Hatta İstanbul'da orta sınıf benzinli araçlara da biraz bu şekilde bakılıyor. Mantıklı veya değil ama durum bu. Fakat sizin fiyat biraz yüksek diye düşünmüştüm açıkçası. 45-50 arası biraz daha olabilir gibi.50bine ikinci el temiz dizel almak mümkün. Golf her zaman ki gibi adıyla satılıyor hakedip etmediği veya Focus'un ondan aşağı bir araç olmaması fark etmiyor. Piyasanın bakışı.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biri 182 ps diğeri 12x ps bilgisiz kişi hangisini seçer sizce ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir süre önce bu yönde düşündüğümü bir kaç kere yazmıştım. Bence 1.6 Ecoboost ancak uzun vade de kullanılacaksa dezavantajlı değil. Yoksa insanlar bahsettiğiniz gibi yaklaşıyor. Hatta İstanbul'da orta sınıf benzinli araçlara da biraz bu şekilde bakılıyor. Mantıklı veya değil ama durum bu. Fakat sizin fiyat biraz yüksek diye düşünmüştüm açıkçası. 45-50 arası biraz daha olabilir gibi.50bine ikinci el temiz dizel almak mümkün. Golf her zaman ki gibi adıyla satılıyor hakedip etmediği veya Focus'un ondan aşağı bir araç olmaması fark etmiyor. Piyasanın bakışı.. 

Biri 182 ps diğeri 12x ps bilgisiz kişi hangisini seçer sizce ? 

haklısınız ne diyelim, ben zaten çok da tepkili veya şaşkın değilim, focus alırken bilerek aldım, 10 ay sonra satmak için değil, o bir zevk meselesi ve şu an içinde, dahi pişman değilim, benim için doğru seçimdi, golf ü satıp, ecoboost zevkine devam edicez :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.