Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk 3 Vanalı Elektronik Egzoz Sistemi Test Videosu

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

@Sercan Birlik,bence kusura bakmayın ama birazcıkta siz eleştirilere açık olmalısınız. Beğenen de var bu sayfada beğenmeyen de . Beğenmeyen de... Cem hocam sadece beğenmedi yönlerin açıklamasını yapmış. Kendine göre bu işin nasıl olması gerektiğini söylemiş. Uzatmanın da anlamı yok artık... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boyle sayfalar bazi seylerin paylasimi icin var insanlarla kavga etmek tartismak gibi şeyler icin degil

Kavga etmek isteyen yok ki zaten, ben de sadece fikrimi söylemeye çalıştım..

Kat iptali ve sesli egzos takmanın sadece keyfi bir çevre kirliliği yarattığıı ve bunu yapmaktan kaçınmanın doğru olacağını sert bir üslupla anlatmaya çalıştım, cevaben de çevrecilik demagojisi ile karşılaştım.

Daha sonra da modifiyenin görsellik yanında işlevsellik taşıması gerektiğine vurgu yapmaya çalıştım.

Sizin için geçerli olmayabilir ama bazı görsel değişikliklerin güzellikten çok çirkinleşmeye neden olduğunu, estetik çabası içindeyken işlevselliğe zarar verdiğine işaret etmeye çalıştım.

Doğru yapılmış bir süspansiyon modifiyesinin arabanın performansını arttıracağına inanır ve alkışlarım.

Zannettiğiniz gibi ucuz muhalefet peşinde değilim, modifiye çabalarınıza farklı bir bakış açısı sunmaya çalışıyorum.

Konunun tartışmaya neden olmasını istemediğim için sadece bakış açımı açıklayarak bu konudan çekiliyorum.

Benim yaşadığım yerden geçerken lütfen vanayı kapalı tutun mümkünse, modifiye yaşantınızda kolaylıklar ve gönlünüzce bir araba dilerim.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sercan kardes bu aralar biraz alıngan ve kırılgan herhalde,lafları olumsuz anlama eğilimi var .Cem Abi gibi kibar bir insanın olsa olsa senin gibi genç arkadaşlarımıza hayırlı temenni ve tavsiyeleri olur ancak.İster kulak verir ister vermezsin ama yok küfür edersiniz yok bimnenne üstünde durmadan gecelim bayramin kutlu olsun diyeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Henüz forumla yeterince kaynaşmamış olmanın sebep olduğu alınganlıklar diye değerlendiriyorum ben ancak haddim olmadan da fazla samimi bir yorum yapmış olmayayım.Malesef Cem abinin bile yorumlarına alınmanız, hatta küfür edeceğimizi bile düşünmeniz, bizi olumlu olumsuz herhangi bir yorum yapmayı, yanlış anlaşılma ihtimalimizi değerlendirdiğimizde, imkansız kılıyor.

İstediğiniz gibi olur inşallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...

Tekrar okudum surada yazilanlari, normalde bu ve benzeri egsoz sesleri baska seylerin sonucudur. Siz neden olmadan sonuca ulasmaya calisiyorsunuz. Serseriligin daniskasi, su isleri yapanlarin gozumdeki yeri ya ozentidir, yada gri hucre fakirligi. Zevk demeyin, o sizin koydugunuz tani, yoksa bi rahatsizlik oldugu belli.

Gecenlerde birisiyle konusuyorum, bu tip durumlar icin mantikli bir aciklama getirdi, acikcasi kafama yatti.

Dedi ki: Eskiden arabalar hep ayniydi ve birileri farkli olmaya calisiyordu, napacak adam radikal gorunum farklilik derken eline ne gectiysa takiyor, isi de bilmediginden sacmaliyor. Anca jant takar, camlara film ceker, egsoz ucunu guvenlik kamerasi takar. E napacak baska birsey yok ki yapacak. Adam farkli olmak istiyor.

Simdi yukaridan yola cikarak simdiki neslin yukaridaki durumlari yasamis "abi" lerinden gorduklerini dogru (norm) sanarak olaya yapismasi.

Yani bu apaci tavirlar nesilden nesile virus gibi yayiliyor. Sorsan sana bana zevksiz der. Ama bilmezki yaptiklari amatoru bile guldurmez.

Simdi diyeceksin sanane, isteyen istedigini yapar. Tabiki banane, ama yolda beni rahatsiz edecek bir sekilde anira anira gecen araba gorursem elimden geldigince mundar ederim, cok da eglenirim.

Bir yildir egsoz boru capini 54.5mm den 65-70mm arasina cikarmayi dusunuyorum. Arabanin oldugu durumda teknik olarak ihtiyac duydugu bir durum. Fakat ben bir turlu cesaret edemedim, sirf sesine emin olamadim. Surda baksan insanlar futursuzca orayi sok burayi sok arabani gotu patlamis gibi ses cikarsin, birde ovun bununla. Saka gibi.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Servet Özkan geçen babamla bir yere gidecektik ben arabaya bindim çalıştırdım down-pipe olduğu için babam dedi ki egzosmu patlak egzozumu  açtırdın hafif bir hırıltı sesi var yerin dibine girdim utandım valla :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.