Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Mk 3 Vanalı Elektronik Egzoz Sistemi Test Videosu

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

hizli bir otomatik sanziman olmadıktan sonra 1500-3000 devir arasında performans alsan ne olacak.

DSG gibi adamım belki :D

Drag kasılmadığı sürece ne kadar farkettirir bilmiyorum da direksiyon arkasındaki kulakçıklara yok diyemem tabiki.

2000-3500 diyelim, 1500'de pek ivme alınmıyor, ben de arabanın ivmesi ile anlık tüketim çok orantısız olunca sinir oluyorum :)

Ben atmoya karşı değilim, ki Bmw hayranı herkes na motora saygı duyar da devri bitti ve sorunsuz olsa da performası zahmetli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DSG gibi adamım belki :D

Drag kasılmadığı sürece ne kadar farkettirir bilmiyorum da direksiyon arkasındaki kulakçıklara yok diyemem tabiki.

2000-3500 diyelim, 1500'de pek ivme alınmıyor, ben de arabanın ivmesi ile anlık tüketim çok orantısız olunca sinir oluyorum :)

Ben atmoya karşı değilim, ki Bmw hayranı herkes na motora saygı duyar da devri bitti ve sorunsuz olsa da performası zahmetli.

Saniye bası vites degistirmekten zevk alicaksan olur tabi :D ben genel olarak otomatikciyim zaten dizelde ise şart gibi bisey benim icin :)

Bastığın zaman tüketime filan bakmicaksin :) turboya karşı değilim zatende manuel dizelmi atm benzinimi denirse atmyi secerim kriter zevkde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski tip şanzıman olsa benzinli dizel, turbolu turbosuza bile bakmamak lazım şehiriçinde de yeni nesil şanzımanlara uzun vadeli güven oluşturamadım henüz ben.

Şehirlerarasında neredeyse aynılar. İstanbul'dan adapazarına hep 6. viteste geldim ben mesela :)

Zevkler renkler diye bir bölüm gerekli  :kıhkıh:  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her sey performans ya da ses değil. Önemli olan tatli bir dokunuş. Hiz devrinin bittiğini ve artık görünüş devrinin başladığı yönünde kanım. Ayriyetten yanlış seçim olabilir olmayabilir. Ancak bu arabayi yapıp da piyasaya çıkartan varmi ? Olabildiğinin en iyisini ve en guzelini yapma peşindeyim. Tutupta kimseyi kovalamam ya da kendimi kovalattirmam.

Ayrıca: her at kendi sınıfında koşar. Bende focus mk3 sınıfında birseyler yapma çabasındayım. Ona bakarsaniz güçlü olan aracta var olmayanda var. Her aracı kendi sınıfında değerlendirin. Bu daha bi kolaylik verir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olabildiğinin en iyisini ve en guzelini yapma peşindeyim.

Bu görüşü takdirle karşılıyorum.

Ancak araçlarda estetik kaygı ile yapılan pek çok şey aslında daha güçlü araçlarda işlevsel zorunluluk olarak yapılmışların taklidinden öteye geçmiyor. Söz gelimi 1XX PS'lik bir araca dörtlü egzos çıkışı veya dev bir arka kanat gibi. Bazen bu mış gibi durumları komik olabiliyor ve haliyle araç "apaçi" damgasını yiyor.

Yapılacakları özenle seçmek lazım.

Artı yapılacakların çevreyi rahatsız etmemesi ve zarar vermemesi lazım, maalesef yine yazıyorum mahalle aralarında egzosu bağırtarak gezenlerden kesinlikle hoşlanmıyorum ve buna cevaben ikinci bir çevrecilik dersi de beklemiyorum!

Çevreye keyif için verilen zararlar annda önlenebilir, zorunluktan kaynaklananlar için de çözüm gayretleri biryesel, ulusal ve uluslararası düzeyde sürmektedir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman sizin goz zevkiniz vs hic birsey yok. Her spoileri olan her 4 çıkış egzozu olan araba güçlü demek oldugunu sanmiyorum. Bu benim dusuncem. Her fuar araci yüksek beygirli oldugunuda düşünmüyorum. Bu yanlis dusuncelerden kurtulun. 90 beygirlik arabada yaptim ama "Apaçi" damgasi yemedim. 230 beygirlik arabada yaptim "Apaçi" damgasi yemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben arabayı göz zevki için değil sürüş zevki için kullanırım.

Dört çıkışlı egzosun nesi göz zevki? Simetromaniyi mi tedavi ediyoruz.

Burada bence sadece bir özenme söz konusu, bunu da anlayabilirim, ama benim tarzım değil.

Alaşım jant alırken mesela hafifini güzeline tercih ederim.

Yay takarsam da görünüşü için değil yol tutuşu için takarım, ve de uygun amortisörlerle desteklerim.

Kısacası benim için işlevsellik ön plandadır.

Belki de güç saplantım var, hastalıklı olabilirim kimbilir!?

Ama kuzu postunda kurdu daima kurt postunda kuzuya tercih ederim.

Düşüncelerim de bana aittir, sizin hemfikir olmamanız onları yanlış yapmaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısacası benim için işlevsellik ön plandadır. Belki de güç saplantım var, hastalıklı olabilirim kimbilir!? Ama kuzu postunda kurdu daima kurt postunda kuzuya tercih ederim. Düşüncelerim de bana aittir, sizin hemfikir olmamanız onları yanlış yapmaz.
Ancak bu kadar güzel özetlenebilir.. :yeah:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kat yerine downpipe takmak gibi birsey yok. Sadece downpipe sesini veriyor diye yazmistim.

Zevkler ve renkler tartisilmaz sizin icin oyle olabilir ama benim icin tek cikis egzoz biraz kotu duruyor benim icinde bu boyle 2 cikis aktif olarak takmak daha tok durdugunu dusunuyorum. Ve soylenilen dogru burasi modifiye sayfasi ve bende suana kadar yapilanlari paylastim. Ytartisma konusu olsun ya da birisi bana mualefet ciksin diye degil. Afedersinizde sizde kendinize kisisellestirmenizi yapin paylasin. Kisa ve net... insanlarla tartismak icin paylasim yapilmadi. Herkesin zevki kendine göre guzeldir. Ancak mualefet olma ya da kotuleme gibi seyler benim icin farkli seyleri cagrisim yapar. O zaman ben arabami kaldirayim photoshopla yapilmis bir fotograf koyayim... o zaman dediginize kelimebile etmem. Ya da baska bir focusta yapilani yapsaydim o zaman ozentilik vs diyebilirdiniz ancak suanda bunu demenize izin vermem. Demekki air suspansiyon koydugumda kimbilir neler soylenecek :) komik yaa burada insanlar yaptiklari seyleri paylasiyor ancak bazi insanlar mualefet icin yer kovaliyor. Bu yapilan haksiz yeredir KANIMCA. Zevkinize gore olan modifikasyonu yapin paylasin bekliyorum. Şahsen dusuncem size bunu yapsalar eminim kufur filan edersiniz herelde ancak ben hala bu muhabbetin uzamasina saygi cercevesinde yaklasiyorum. Begenmediyseniz begenmedik diyin dusuncenizi iletin.

Boyle sayfalar bazi seylerin paylasimi icin var insanlarla kavga etmek tartismak gibi şeyler icin degil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.