Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme F3 Tdci

Sabri Özer

Soru

Merhabalar abilerim :) ; benim arabamda dur kalk trafikte ilk çalıştırmada arabayi park ettikten sonra herşekilde rölantide normal olmayan bir titreme var dalgalı değil motorun çalışma sesiyle ayni senkronda. Şuan 27.000de arabam 30.000 bakımını bekliyeyim diyorum ama rahatsız etmeye başladı. Neden yapar ? Benim kullanım tarzım yüzünden midir ? Veya kronik aks keçesi sorunundan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar ilk çalıştırmadaki sarsıntı tamamiyle enjektörlerin kalibrasyonundan kaynaklanıyor. yani 4 enjektörün çalışma peryodunun birbirine uyumsuz olmasından kaynaklı benim arabada da bi hayli vardı. zaten aracı çalıştırmadan önce kaputu açıp motorun üstündeki kapağıda çıkarıp marşa basarken dinlerseniz enjektörlerin şakırdama sesini rahatlıkla duyuyorsunuz. eğer şakırdama sesi düzensiz geliyorsa yada sesin periyotunda farklılık oluyorsa bu enjektörlerin kalibrasyonundan kaynaklanıyor. yazılım ile enjektörlerin periyodunu ayarlıyor servisler. en azından benim aracınkini düzelttiler. bu yazdıklarım kendi yaşadıklarımdan tecrübedir. herkesin problemi budur diyemiyecem. inşallah sorunu çözmenizde faydası olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekrar mrblar arkadaşlar.Aracı dün servise bırakmıştım ve servis 2-3 gün test amacıyla kalması gerektiğini bildirmişti.Bugün sürpriz bir telefon geldi servisten.Aracımın incelendiğini motorun mekanik aksamlarında bir sorun bulunmadığını, sorunun yakıt kaynaklı olduğunu söylediler.Bende aracın benden önceki sahibinin shell v-power yakıt türünü kullandığını, bu yakıtında piyasadaki en iyi yakıt türlerinden birisi olduğunu,forumlarda titreme sorunu yaşayan bazı arkadaşlara da bu cevabın verildiğini ve açıkcası bu yanıtın bizleri  tatmin etmediğini söyledim.Sorunun yakıt kaynaklı olduğuna servis yetkililerinin kanaati tam mıdır diye sorunca ''kesinlikle yakıttan normal su yerine tuzlu su içsek öksürürüz bunun gibi bişey ''denildi.Sonra da son 10 depo yakıt fişiyle birlikte garanti kapsamında tekrar başvuru yapabilirsiniz servisimize denildi.Yarın sabah gidip aracı alıyorum ve şu andan itibaren sadece opetten yakıt alıcam ve fişleri de mutlaka saklıycam.Umarım 10 depo fişi biriktirene kadar araçta bu titremeye bağlı olarak farklı bir sorun çıkmaz.Verdikleri cevaba gelince beklediğim ancak inandırıcı bulmadığım bir cevaptı.Durum böyle maalesef..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün aracı aldım .İşte servisin sorunla ilgili yazılı açıklaması : 

Yalnız havanın sıcaklığından mı yoksa serviste bi ayar geçmesinden mi bilmiyorum aracı bıraktığım zamana göre titreme derecesinde farkedilir miktarda azalma var.Bakalım ilerleyen zaman neyi gösterecek.

http://img197.imageshack.us/img197/7721/9z1.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Titreme bazen bende de oluyor.Aynı depo yakıtı kullanırken rölantide ara sıra ciddi titreşimler oluyor,bazen az titreşiyor,bazende benzinli motor gibi çalışıyor.Sanırım sensörler arada sırada yanlış veri yolluyor beyine. Bu yüzden pek takmıyorum titreşimi.Depodan depoya farketse tamam diyeceğim mazotta sorun var ama aynı depo ile birkaç saat aralıklarla değişebilen titreşim,bende başka bir yorum oluşturamadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ne çekti bu dizelciler...

Bu titreme olayı bile benim dizel karşısında titreyip benzine dönmeme yeter!

Modaya uyalım: #direnbenzinlimotor

Gelecek 1.0 EB'un, nasıl olsa bizim 1.6'lar yalan oldu.

aynen abi, bu arada 1.0 lık c-max de piyasada. deniyorki 1.0 pek tutulmadı, alıp binen az kişi memnun, ama alan yok. 2 sene sonra benzinli binecekler ford tercih edecekse zaten 1.0 almak zorunda kalacaklar.

dün biladerin dizel focus 3 ü geldi, gittik gördük, çalıştırdık titreme yok şimdilik..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

30 bin bakımı sonrası, titreme, sesli çalışma vs normal düzeylerde.

Daha önceden bahsettiğim, süspansiyon ve direksiyon problemlerini ön takımdaki parçaları sıkıştırarak ve lastikleri ön arka yaparak halletmişler. Radyotörün altında bir kaliper varmış birazda ses ordan geliyormuş onu sıkıştırmışlar. Çamurluk davlumbazında bir vida eksikmiş (?!) onu takmışlar. Direksiyon şahane, ön süspansiyonlar şahane, ses soluk yok. Full yazılım güncellemesini söylemeyi unutmamak lazım.

Ozan bir ara arabaları yan yana çekip karşılaştıralım, senin arabada bu tip sorunlar yoktu diye biliyorum. Bakalım fark varmı.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

30 bin bakımı sonrası, titreme, sesli çalışma vs normal düzeylerde.

Daha önceden bahsettiğim, süspansiyon ve direksiyon problemlerini ön takımdaki parçaları sıkıştırarak ve lastikleri ön arka yaparak halletmişler. Radyotörün altında bir kaliper varmış birazda ses ordan geliyormuş onu sıkıştırmışlar. Çamurluk davlumbazında bir vida eksikmiş (?!) onu takmışlar. Direksiyon şahane, ön süspansiyonlar şahane, ses soluk yok.

Ozan bir ara arabaları yan yana çekip karşılaştıralım, senin arabada bu tip sorunlar yoktu diye biliyorum. Bakalım fark varmı.

Full yazılım güncellemesini söylemeyi unuttum.

ne zaman istersen :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

3 haftadır aracıma binmiyordum şehir dışında olduğum için bu sürede eşim ve kardeşim kullandı aracımı havalarda soğuk oluyor sabahları 2 gündür aracı ilk çalışmada devir dalgalanması oluyor araçta ibre ve araçtaki titreme bariz şekilde belli oluyor eşim aradı az önce arabada sorun var bu şekilde çalışıyor arabayı geldiğinde al dedi bana ısınınca sorun ortadan kalkıyor böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

3 haftadır aracıma binmiyordum şehir dışında olduğum için bu sürede eşim ve kardeşim kullandı aracımı havalarda soğuk oluyor sabahları 2 gündür aracı ilk çalışmada devir dalgalanması oluyor araçta ibre ve araçtaki titreme bariz şekilde belli oluyor eşim aradı az önce arabada sorun var bu şekilde çalışıyor arabayı geldiğinde al dedi bana ısınınca sorun ortadan kalkıyor böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Yakit ne.

Benim de bu turden problemlerim vardi. Shell nitro plus sanki cozdu bu problemi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakiti degistirince bir sure azaliyor ama sanki motor alisiyor tekrar basliyor titreme. Benimde canimi sıkan birsey

Abi titresin bosver. Ben artik cok takilmiyorum zaten. Alt tarafi bir araba. Cizirtisi pitirtisi vs hic bir seyini takmiyorum artik. Emin ol boyle daha iyi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.