Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Bu konuyu ilgiyle takip ediyorum nedense :) Mert elektrik şemalarını dikkatlice inceledin değil mi, bir eksik olmadığına eminsin (sayfa 37-39)..

hiç bakmadım desem...  :blink:

@Mert Yürüyen, abi olmuyorsa bana yolla,belki senin araba bozuktur :kıhkıh:  

olabilir semihcim... farda birşey yok. doğan abide çalışıyordu. benim aracın tesisatında bir hıyarlık var. yarın son denememizi yapıcaz. olmazsa iade edicem doğan abiye. istersen sanada gönderebiliriz işi görülsün milletin yeterki. içim kan ağlasa da halojenle gözümü kapar binerim.(açsam da bi b.k görünmüyor zaten)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuyu ilgiyle takip ediyorum nedense :) Mert elektrik şemalarını dikkatlice inceledin değil mi, bir eksik olmadığına eminsin (sayfa 37-39)..

Abi ben baktım.Normalde benim arabamda tesisat yoktu.2 kablo çektik biri drl 2 no ya diğeri 9 numaraya şase (7 de olabilir emin değilim.). Mert in arabanın soket dizilimi sanırım normal soketlerden de farklı.İşin garip tarafı bu konudaki soket sıralamasından tamamen farklı bişeyde çıkabilir Mert in far soketi.O yüzden sağlam bir elektrikçi lazım ona.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

son ümidim sendin aydın abi, gençsin biraz zorlasan hatırlarsın yahu     takılıyorum, canın saolsun... ben yine anlatımını ustaya aktarıcam artık onun kafa basarsa yapar basmazsa kırıcam farları buna karar verdim

Ozan bilir bunları :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi ben baktım.Normalde benim arabamda tesisat yoktu.2 kablo çektik biri drl 2 no ya diğeri 9 numaraya şase (7 de olabilir emin değilim.). Mert in arabanın soket dizilimi sanırım normal soketlerden de farklı.İşin garip tarafı bu konudaki soket sıralamasından tamamen farklı bişeyde çıkabilir Mert in far soketi.O yüzden sağlam bir elektrikçi lazım ona.

Mert'de farklı ise, servis şasi no'sundan şemayı çıkarabilir Mert'e. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertin sorunu şase sorunu değil. Şase sorunu olsa hiç yanmaz. Sinyalde sapıtır. Mertin sorunu araç xenona tepki veriyor. Yazılımsal aktivasyon yemiyor yani. Murat abiyle baktınızmı?

Sokettemi fark var acaba diyorsanız, 9 ve 10 nolu pinleri ölçün far açıkken 12V (14 filanda olur araba çalışırken) görmeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi aslında öğrenmesi basit.Başka bir halojen far takıp çalıştırıp çalıştırmadığına bakcak.çalışırsa zaten tek eksiği9 nolu pindeki kısa far şasesi.Sorunu bu olacak büyük ihtimalle.Far lara 1 er tane şase çektimi bitti gitti.Neyse hayırlısı olsun bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaan abi yetiş....

Mertin sorunu şase sorunu değil. Şase sorunu olsa hiç yanmaz. Sinyalde sapıtır. Mertin sorunu araç xenona tepki veriyor. Yazılımsal aktivasyon yemiyor yani. Murat abiyle baktınızmı?

baktık abi, araba alternative HID'yi okumuş. bir sorun yok onda. okuyor, ama uygulamıyor hıyar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Acaba far ünitesinin yazılımı yeniden yüklense sorun düzelir mi aklıma bu geldi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç kurcalamasam mı acaba ya, tırsmaya başladım yani...4 yıldır kimsenin başına gelmediyse son serilerde bir enayilik mi yaptı bunlar naptı anlamadım ki. yazılımsal bir engelleme gibi geliyor bana.

Acaba far ünitesinin yazılımı yeniden yüklense sorun düzelir mi aklıma bu geldi

yaptık hocam ids ten arabayı 10 kere silip 11 kere yükledik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

diğer dediklerim? DRLyi kapatma? HID? Tüm DTCleri siliyorsunuz demi?

dün orada montaj yapma imkanımız yoktu abi. o yüzden denemedik ama dtcleri sildik.

ama dediğin tüm ihtimalleri serviste savaş usta ile denedik. hid yaptık drl yi komple kapattık falan. 

ama neden kontak halinde çalışırsa araba çalışırken çalışmaz? bu çok saççma. aydın abide hiç yanmıyordu o enazından daha tutarlı bir arıza yani. benimki hepten saçmalık. bir korumaya allma durumu gibi sanki. elektrşikse elektrik kardeşim işte kontaktaykende yanma o zaman.

soketin pinler kontrol etti usta bir kalemle şase falan var bunlarda dedi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün orada montaj yapma imkanımız yoktu abi. o yüzden denemedik ama dtcleri sildik.

ama dediğin tüm ihtimalleri serviste savaş usta ile denedik. hid yaptık drl yi komple kapattık falan. 

ama neden kontak halinde çalışırsa araba çalışırken çalışmaz? bu çok saççma. aydın abide hiç yanmıyordu o enazından daha tutarlı bir arıza yani. benimki hepten saçmalık. bir korumaya allma durumu gibi sanki. elektrşikse elektrik kardeşim işte kontaktaykende yanma o zaman.

soketin pinler kontrol etti usta bir kalemle şase falan var bunlarda dedi

dediklerim montajlık şeyler değil ki ELMden dedim. Peki uyarı durumları nasıl? Halojenken, alternative hid ken ve hid ken farları açtığında uyarı çıkıyormu göstergede? Bide bu alternative hid olayını IPCyede yazmayı denemek lazım.

İşte o saçma dediğin olay benide aynı sonuca itiyor, yazılım sorun çıkartıyor. Benzer bi durumu yaşamıştım motor kapalıyken sorun yok çalıştırınca 1 sn sonra filan kapatıyordu. Ne zamandı neden di hatırlamıyorum, ama o zamanlar bu elm hikayesi yoktu sanki, rölelerle filan uğraşırkendi muhtemelen. Aradım mesajlarımı ama bulamadım.

Ben bu farlarla deli gibi uğraştım, sapıttı yolda bile kaldım :D Tam istanbuldan yola çıkıyorum küt farlar yanmıyo :D kaldım mecburen bi gece daha sabah güneş doğar doğmaz çıktım filan. Ama bu elm işini yaptığımdan beri en ufak bir sorun yaşamadım.

Tanerin önerdiği çözümü anlamadım, nereye niye aküden kablo çekiliyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dediklerim montajlık şeyler değil ki ELMden dedim. Peki uyarı durumları nasıl? Halojenken, alternative hid ken ve hid ken farları açtığında uyarı çıkıyormu göstergede? Bide bu alternative hid olayını IPCyede yazmayı denemek lazım.

İşte o saçma dediğin olay benide aynı sonuca itiyor, yazılım sorun çıkartıyor. Benzer bi durumu yaşamıştım motor kapalıyken sorun yok çalıştırınca 1 sn sonra filan kapatıyordu. Ne zamandı neden di hatırlamıyorum, ama o zamanlar bu elm hikayesi yoktu sanki, rölelerle filan uğraşırkendi muhtemelen. Aradım mesajlarımı ama bulamadım.

Ben bu farlarla deli gibi uğraştım, sapıttı yolda bile kaldım :D Tam istanbuldan yola çıkıyorum küt farlar yanmıyo :D kaldım mecburen bi gece daha sabah güneş doğar doğmaz çıktım filan. Ama bu elm işini yaptığımdan beri en ufak bir sorun yaşamadım.

Tanerin önerdiği çözümü anlamadım, nereye niye aküden kablo çekiliyor?

6-10 temmuz arası ankaraya gelsem (haftaiçi) elimizden birşey gelir mi ki? yoksa ümidimi keseyim mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.