Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Egzozdan Veya Motordan Gelen Garip Ses Ve Titreşim

Süleyman Altın

Soru

Herkese Merhabalar

Az önce 150 km lik bir yol yaptım ve geri dönüşte arabanın egzozu patlak gibi bir ses gelmeye başladı.Gaza hafif basınca değişik bir ses geliyor (hava kaçağı gibi tıslama sesi videoda mevcut). Pazar günü heryer kapalı olacak video çektim sizce sorun ne olabilir arabamda garip bir ses ve hafif bir titreme var.

Süleyman Altın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Benzinli Focus Egzost sistemi ... basit çizim. (dpf - sonda vs. karıştırmadan...)

Bu resme göre benim yeni taktırdığm ekstra değil daha önce değişim yapılan yer ekstra gibi benim şekildeki orta susturucudan önce (uzun boru gibi olan yerde) silindir şeklinde bir susturucu daha var

Dün takılan susturucu buraya takıldı

bf9f843947.jpg

Burada biraz var.

Onu daha önce inceledim ama sanırım dizel olduğu için durum biraz farklı gibi.

Vallahi ne diyeyim bilemedim, fabrikanın yaptığını beğenmeyip daha iyisini yapma iddiasında olan ustalar ülkemize has mı acaba? + Masraf + Belki bir miktar güç kaybı + Gereksiz ağırlık Nerede yer buldu da monte etti onu da anlamadım. Bu konu beni aşar...

Masraf önemli değil para cepten çıktı bir kere

Güç kaybı çok etkiler mi ? (en önemli soru bu)

Birde bu şekilde motora bir zarar verir mi? (uzun dönemde)

Soru çok oldu özür diliyorum ama bu iş kafamı çok kurcaladı :(

a286042ed9.jpg

Şekildeki Kırmızı alanda Silindir tip susturucu var bende

Süleyman Altın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorun çıkmadı usta bakti bunlarda bu ses normal dedi arkaya ekstra susturucu ekledik biraz daha sessiz oldu

Ustanıza selam edelim evvela. Rahatsız etmeyecek derecede az bir ses için susturucu takacak kadar gözünü para bürümüş.

Bu sesin birkaç tane kaynağı olabilir.

Bunu belirlemekse çokta basit aslında. Arabanın içinden dinlemeyin dışından dinleyin. Ön kaputu açıp içini dinleyin, arabayı havaya kaldırıp önden, ortadan ve arkadan.

Kaput tarafından geliyorsa ses büyük ihtimalle hava filtresi ve daha sonrasında emiş tarafından gelen ses. Ki bu tehlikelidir, biryerde kaçak varsa motora yabancı cisim girebilir.

Ön alttan yapılan dinlemede geliyorsa eğer katalizörün başından veya sonundan bir kaçak söz konsu. 

Arka alttan geliyorsa ses bilinki biyerlerde patlak var.

Gaza bastığınız andaki emme sesini duyuyoruz sanırım. Fakat sonrasında gelen patırtı Katalizörün oradan biryerden geliyormuş gibi, ya katalizörün vidaları gevşedi yada flex yırtıldı.

En uç ihtimalle susturucunun odalarının birisi patladı. Hiiiç sanmıyorum fakat olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba soruna çözüm buldunuz mu aynı sorun benim araçtada var. 2012 benzinli 

--0 dakika sonra eklendi--
14.12.2014 - 00:54 tarihinde, Süleyman Altın yazdı:

Herkese Merhabalar

Az önce 150 km lik bir yol yaptım ve geri dönüşte arabanın egzozu patlak gibi bir ses gelmeye başladı.Gaza hafif basınca değişik bir ses geliyor (hava kaçağı gibi tıslama sesi videoda mevcut). Pazar günü heryer kapalı olacak video çektim sizce sorun ne olabilir arabamda garip bir ses ve hafif bir titreme var.

Çözüm buldunuz mu. Aynı sorun benim araçta da var 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.