Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

ilker kemal usta focus 3 fari yapma konusunda isteksiz oldugu icin baya yuksek soylemis fiyati.

aynen bende öyle sezinledim kullanacağı parçaları ben alsam 400 lira tutarmış, açılınca özel mastiği, varmış makine ile presleniyormuş, içi dar olduğundan sıkıntılı yapısı varmış ama audi a3 falan olsa kolay dedi .

eğer öyleyse o far aslında halojen(EROL xenonla birlikte satıyor olabilir tabi onu bilmiyorum), yükseklik ayarıda çalışır. H7 xenon kit alınması gerekir xenon olması için.

erol otoyada sordum mesajda yükseklik ayarı çalışmaz dedi ve zaten orjinallerde de durum böyleymiş. Ne zormuş xenon olayı focus 3 de arabadan soğuttular 2000 model arabalar gibi mercekli angel farı yaptırsam bu kadar uğraşmam sanırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne zormuş xenon olayı focus 3 de arabadan soğuttular

Niye konuyu bu kadar büyüttüğünüzü anlamadım.

OEM Bi-Xenon farlar alınıyor 1000 TL'ye, zaten komple kit, ilk mesajdaki talimatlara göre taktırılıyor, uygun usta önerisini şehirlere göre verebiliriz, far yükseklik ayarı takıldıktan sonra yapılıyor ve bozulmadığı sürece değiştirilmiyor.

Sadece muayene giderken 5 dakikada eski farla takılıyor, muayeneden sonra gene eskiye dönülüyor.

Bu satırların yazarı neredeyse iki senedir keyifle ve sorunsuz kullanıyor bu farları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye konuyu bu kadar büyüttüğünüzü anlamadım.

Konuyu büyütmedim Cem bey, sadece detaylı bilgi almaya çalıştım Ozan arkadaşım çok teknik yazmış elektronikçi değilim ben yanlış anlamayın Erol otoyada sordum, İlker Kemal beyede sordum. Pişman olduğum bir uygulama yaptırdım (far kararttırma) araştırmadan ve buhar alıyor farlar, şimdide yoğurdu üfleyerek yemeye çalışıyorum yaptığım budur. Bİlgi kirliliği yada rahatsızlık verdiysem herkesten özür diliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

kullanılan far oem far sanki. yükseklik ayarının da çalıştığını iddia ediyorlar. videoda da görünüyor. far motorunu aktif hale getirebilecek sistemi çözmüşler sanırım. Anıl Polat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Xenon olan araçlarda otomatik olacak.

yorumlarda kaçırdım mı bilemiyorum . xenon ampül yerine halojen ampül kullanılsa aurislerdeki gibi mercekli halojen olsa ve yükseklik ayarı da bu şekilde çözülse (manuel olsa yani) kontrolde sıkıntı çıkmayacak o zaman.

Vay benim hemşolara bak neler yapmışlar. Neresi acaba bura...

duvarda adana oto elektrik yazıyor hocam. videonun ortasında da transparan şekilde cmb auto yazıyor. cmb auto'ya ulaşıldığında her türlü yönlendirirler heralde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yorumlarda kaçırdım mı bilemiyorum . xenon ampül yerine halojen ampül kullanılsa aurislerdeki gibi mercekli halojen olsa ve yükseklik ayarı da bu şekilde çözülse (manuel olsa yani) kontrolde sıkıntı çıkmayacak o zaman.

Olabilir.Yahu zaten bu otomatik bile olsa yıkama sistemi de takmanız lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet.

Far oem değil. Çin malı yan sanayi. merceği nedir ne değildir belirsiz, ancak zaten halojen. Yani far üzerinde xenon yok normalde ayrıca bağlanması gerekiyor.

Olabilir.Yahu zaten bu otomatik bile olsa yıkama sistemi de takmanız lazım.

Onuda taksan bu sefer proje isteyebilirler :) fabrikasyon sanırsa geçer tabii.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

http://www.fk-shop.de/index.php?stoken=5D4C3A77&force_sid=b557cd754dd4724fc29f80edafa8b52a&lang=1&cl=search&searchparam=ford+focus

Buradaki ürünlerde dikkate değer kargo varmı bilmiyorum

Mete Turfan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-focus-2012-en-yeni-kasa-mercekli-far-sifir-108589924/detay

Merhabalar ürünü bu şekilde alsak Monte etsek herhangi bi sorun eksiklik cıkarır mı fiyatı uygun geldi konu içerik vs uygun yerde olmuştur umarım teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.