Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Röleli montajda ortaya çıkan kısa far arızasını xenonlara bağlıyorduk ama halojenler takıldığında da aynı arızayı verdi. :)

şöyle ki, eğer 55W(yada o civarda diyelim mesela 50) çeken birşey yoksa kısa far ampul arızası veriyor, bu ampul patladığına dair uyarı sisteme hala elektrik veriliyor.. Eğer ki xenonlar doğrudan bağlanırsa ilk açılıştaki yüksek akımdan dolayı kısa devre var sanıp hem elektriği kesiyor hem de arıza durumuna geçiyor. şuan gem modulunden kısa far ampulune giden kabloların kesik abi, yani ucu boşta. Bu arada gönderdiğim zımbırtıyı taktırmaya fırsatın olmadığını ve röle ve kabloların hala araçta olduğunu varsayarak, farların parkları açınca yanması ve orjinal olmayan bir tesisatla muayeden geçmiş olması güzel haber. Bende tam senin başlıkta yazıyordum, arabanı gördüğümde arıza vermeyecek ve orjinal şekilde yanacak şekilde ayarlayım diye :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar merhaba biraz fransız giriyorum konuya ama kusura bakmayın elektronik kısımdan tabirlerden açıkçası pek anlamıyorum o yüzden sorum garip gelmesin :) benim aracın sonradan farın içini karartmıştım ama buhar alıyor içine 2-3 kere söküp izole ettirdim ama yok gene oluyor bende emekliye ayırmadan önce biraz kurcalayalım diyerek xenon uygulaması yaptırmayı düşündüm bunun için ne yapabilirim öncelikle tekrar iyi izole edilmesi için tavsiye edilebilecek malzeme varmıdır, merceği nerden temin edebilirim, nasıl monte ettirebilirim, kablo tesisatını ayarlarını nasıl yaptırabilirim yada bunları tek bir yerde ne kadar maliyete yaptırabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba biraz fransız giriyorum konuya ama kusura bakmayın elektronik kısımdan tabirlerden açıkçası pek anlamıyorum o yüzden sorum garip gelmesin :) benim aracın sonradan farın içini karartmıştım ama buhar alıyor içine 2-3 kere söküp izole ettirdim ama yok gene oluyor bende emekliye ayırmadan önce biraz kurcalayalım diyerek xenon uygulaması yaptırmayı düşündüm bunun için ne yapabilirim öncelikle tekrar iyi izole edilmesi için tavsiye edilebilecek malzeme varmıdır, merceği nerden temin edebilirim, nasıl monte ettirebilirim, kablo tesisatını ayarlarını nasıl yaptırabilirim yada bunları tek bir yerde ne kadar maliyete yaptırabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim

istanbulda İlker Kemal bu işte iyidir. telefonunu özel mesaj atarım isterseniz. farın tahliye delikleri vardır eğer onlarda kapandıysa buğu yapmasına oda neden olur. kapalı olması gereken yer kapalı açık olması gereken yer açık olmalıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oktay sbi benim mercek monte edilen farın kısa far kapağına bez süpürge torbalarına bencer bişeyle kapatmış. Bu hem merceklerin içinin kararmamasına hemde buhar yapmamasına engel olcaktır diye düşünüyorum. Bu tarz bişey denenebilir buhar yapan fara.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlker Kemal usta ile görüştüm focus3 farı en zor farlardan biri olduğunu söyledi açılması içinin dar olması baya sorunluymuş sadece mercek montajına 600 TL fiyat verdi ayrıca xenon kit alınması lazım oda her marka olmuyor araştırmak lazım. Sizce mantıklı bir iş olur mu ? Başka çözümü olan varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan arkadaşım bikaç soruma yardımcı oldu sağolsun erol otoyada sordum ama bi soruyu kimse cevaplayamadı nedense yan sanayi bi xenon montajında far yükseklik ayarı yapılabilmektemidir.? Sorumun nedeni istendiği zaman xenonları iptal edilebiliyor olabilmesidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan arkadaşım bikaç soruma yardımcı oldu sağolsun erol otoyada sordum ama bi soruyu kimse cevaplayamadı nedense yan sanayi bi xenon montajında far yükseklik ayarı yapılabilmektemidir.? Sorumun nedeni istendiği zaman xenonları iptal edilebiliyor olabilmesidir.

Benim dediğim komple far. Yani iptal icin eski farlar takılıyor sadece. Xenon farda yükseklik ayarını yapan motor farklı. Yan sanayiden kastınız nedir?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşın yan sanayiden kastı erol otomotivin çiftine 700 tl dediği yan sanayi bi zenon focus 3 farı sanırım.

eğer öyleyse o far aslında halojen(EROL xenonla birlikte satıyor olabilir tabi onu bilmiyorum), yükseklik ayarıda çalışır. H7 xenon kit alınması gerekir xenon olması için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.