Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Bir far merceği yapan bir yer bana dedi ki. Ben farınızı açarım ve mercek yaparım. Muayeneden geçmen için xenon ampülleri söküp yerine orjinal helojen ampülleri takmanız yeterli. Muayeneden kesinlikle geçer geçmezse paranızı iade ederim dedi... Geçme ihtimali var mı? Ben çünkü ekstra far alıp bu işlemi yaptırmak istemiyorum.. benim için fazla külfet olur...Sadece muayeden geçmesi için 2 far almak istemiyorum. Bu arada aracım yeni muayene ye girdi ama 2 sene sonra birdaha giricek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir far merceği yapan bir yer bana dedi ki. Ben farınızı açarım ve mercek yaparım. Muayeneden geçmen için xenon ampülleri söküp yerine orjinal helojen ampülleri takmanız yeterli. Muayeneden kesinlikle geçer geçmezse paranızı iade ederim dedi... Geçme ihtimali var mı? Ben çünkü ekstra far alıp bu işlemi yaptırmak istemiyorum.. benim için fazla külfet olur...Sadece muayeden geçmesi için 2 far almak istemiyorum. Bu arada aracım yeni muayene ye girdi ama 2 sene sonra birdaha giricek [emoji4]

Muayeneden geçmeme sebebi xenon olması. Halojen ampül de takılabilecek şekilde yaparsa sıkıntı yok muayeneden geçer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 29.04.2016 at 18:20, Serdar Eryürekli said:

Diyeni tahmin edebiliyorum :) Evet, dediği şekilde yaparsa ampülleri değiştirip far ayarsızlığından hafif kusur ile geçersiniz.

Hocam kimdir. En azından tanıyosan öneriyormusun diye merak ettim :) İtanbulda bahçelievlerdeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Daha önce bu konuyla ilgili bir konu açmıştım ama aklıma takılan bi kaç şey oldu sormak istiyorum . Forumuda elimden geldiğince taradım soru işaretlerini gidermek için fakat bi sonuca ulaşamadım . Ampulller haricinde iki adet titx mercekli orj far buldum . Toptancıdan fomoko . Fakat ampulleri yok .. İlk sorum bu ampulleri ne kadara temin edebilirim dışardan . Servis fiyatı 900 tl :( param suyunu çekiyor bu sebepten bu alternatifi merak ediyorum. İkinci sorum ise bu farlarla ilgili bi çok şey yazılmış . Çalışmayabiliyormuş hata veriyormuş vs . Diyelimki ben farlarımı ampulleri vs. Herşeyi temin ettim montaj aşamasına geldik . Sorunsuz halde halledebilmek için hangi yollar izlenmeli bunuda zamanınızı ayırıp açıklarsanız minnettar kalırım . Bundan önceki aracım titx ti ve o farlar gerçekten mest ediyordu beni . Şimdiki titanium farlar çok sinir bozucu geliyor bu sebepten . Şimdiden ilginize alakanız şükranlarımı sunuyorum . İyi forumlar .. Farlarında fotoğrafını paylaştım ..

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ampul arıyorsanız eğer dışarıdan daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz,arıza ışığı konusunda da bir sıkıntı yaşayan olmadı diye biliyorum şuana kadar küçük bir yazılım işi ve drl için kablo çekiliyor, ayrıyetten bu farı takınca far yükseklik motoru çalışmıyor bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Okan Karakocalı

Ampuller, D3S. Piyasadan osram philips gibi markaları almanı tavsiye ederim, çok daha ucuza çin malı ampul bulunur ama hem ömrü kısadır hem aydınlatması kötü, marka çıkma bile daha iyidir. Balastlar üzerinde mi? Değilse onlarıda alman lazım.

IMG_0657.JPG

Bu konuda montaj ile ilgili tüm detaylar var:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim fara baktigimda sokette birsey dikkatimi cekti normalde helojen farım olmasına ragmen 14 pin yerini 13 u dolu. Bir umutla ve düz mantik kullanarak ben xenon far alsam elm ile degisiklikleri yapsam çalışır mi? Ya da bazı pinleri daha once verilen şemaya göre degistirip elm den işlem yapsam çalışır mi? Orjinal olan bir kullanici soket resmi ekleyebilirmi varsa bile goremedim. Soketin resmini de ekledim. 095665e5447a3653d1f90ef65def967c.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ozan Kar Öncelikle gecenin bu saattinde cevaplama nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ederim . Bu far için komple temin etmem gereken ampuller sırasıyla nedir bu dediklerinizi nerden nasıl tarif ederek alabilirim ? Veya internetten bi link vs önerebilir misiniz ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Okan Karakocalı said:

@Ozan Kar Öncelikle gecenin bu saattinde cevaplama nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ederim . Bu far için komple temin etmem gereken ampuller sırasıyla nedir bu dediklerinizi nerden nasıl tarif ederek alabilirim ? Veya internetten bi link vs önerebilir misiniz ? 

linkler tamamen örnek

xenon: https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-d3s-osram-xenon-ampul-66340-beyaz-xenarc-faturali-275694982/detay

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/3446/Osram-D3S-HBI-Xenon-Ampulu

uzun: http://www.hepsiburada.com/osram-h7-ampul-55w-12v-0332185-pm-otev4050300332185

dönüş farı (muhtemelen çalışmayacak): http://www.hepsiburada.com/osram-mega-bilux-h1-far-ampulu-90c64150-pm-otm90c64150

sinyal: http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/osram-narva-py21w-sinyal-halojen-ampul-2ad-s3125-219178011?rcp_action=rceProductClicked

@Teoman Saraç elm ile değişiklikleri yaparsanız çalışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim fara baktigimda sokette birsey dikkatimi cekti normalde helojen farım olmasına ragmen 14 pin yerini 13 u dolu. Bir umutla ve düz mantik kullanarak ben xenon far alsam elm ile degisiklikleri yapsam çalışır mi? Ya da bazı pinleri daha once verilen şemaya göre degistirip elm den işlem yapsam çalışır mi? Orjinal olan bir kullanici soket resmi ekleyebilirmi varsa bile goremedim. Soketin resmini de ekledim. 095665e5447a3653d1f90ef65def967c.jpg

Sen ballı bir adamsın soketin tamamı dolu. Tesisat çekmene gerek olmayacak büyük ihtimalle. Elm ile değişiklik yapınca çalışması lazım.

@Okan Karakocalı küçük bir not ekliyim. Osram ampül alacaksan eğer ampüllerin büyük çoğunluğu çakma ve çin  malı. Orj osram olduğunu anlamanın yolu basit. Birinci yol seri numaraları aynı olmayacak. İkinci yolu ise etiketin olduğu kapağın altında siyah plastik kapak orj ampülde geçmelidir çakma ampülde siyah silikonla yapıştırılmıştır. Onu da açınca altta küçük kare hologram olmalı. Eğer bu dediklerim yoksa alma ampülü parana yazık.2 ay evvel elimde vardı ampül uygun ücrete verebilirdim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Teoman Saraç said:

Ya ben diyom benim isim tak calistira cikacak "plug n play" hatta biraz daha zorlasam ya da pin yeri degistirsem oto yukseklik te calisirmi?

Onun için far yükseklik motoru lazım diye biliyorum. O da xpaketlerde geliyor sanırım. :) Tam emin olmamakla birlikte :blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Teoman Saraç said:

Ya ben diyom benim isim tak calistira cikacak "plug n play" hatta biraz daha zorlasam ya da pin yeri degistirsem oto yukseklik te calisirmi?

Aslında titx farı arabaya takınca araba transformers oluyor. Yok öyle bedavadan tit x araba. Far içindeki far yükseklik motorları farklı halojen ve bixenon farlardaki. Benim gibi yaparsan yükseklik ayarın çalışır. Der ve meraktan çatlatırım

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.