Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2014 Ford Mondeo Genel Başlık Ve 1.0 & 1.5 Ecoboost Motor Eklemesi!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Maşallah de abi. 

Maşallah :)

Sizle konuştuk konuşalı Mondeo'ya epey heves ettim. Sahibinden'de 2,0 dizel otomatik Selective ve Titanium donanımları takip ediyorum. Düşük km li temiz olanları anında gidiyor. Dışardan duruşu da cezbedici. Focus dar geliyor artık.  Özellikle ikinci çocuktan sonra sığamaz olduk.

Hayırlısı olsun. Mondeo iyidir, kötüdür diyene rastlamadım.

Fiyat-performans oranı ile en alınası arabalardandır Mondeo. Hemen hergün sahibinden.com'da Mondeo'lara bakarım tüm araçları biliyorum , abartı fiyat yazanlar, hasarlılar haricinde ki temiz arabalar özellikle makyajlı kasalar çok çabuk satılıyor, ikinci el piyasası çokta öyle kötü değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten çok begendim şanzıman çok kötü değil. Sadece rampa kalkislarinda yarım debriyaj hissi veriyor, gaza çok basmazsan biraz kararsız kalıyor. Onun dışında basarsan veya düz yolda çok iyi. Kulakciklar çok zevkli değil boşuna koymuşlar çünkü o kadar hızlı değil. Manuele atınca bile vites buyut uyarısı var. Performans gayet iyi konfor kalite sessizlik harika ama enayilikler de var. Golfte olan kapı cebi kaplamaları bunda yok. Kapıyı acar açmaz koltuktaki ayar topuzu tüm büyüyü götürüyor, elektrikli ayar gerçekten şart.Ama en önemlisi stop start yok yav.. Araba teknoluydu şerit ikazı falan harikaymis alacak olan teknosuz ve ledsiz almasın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün bende ayrıntılı inceleme ve test sürüşü yapmak için bayiye gittim bayideki araç AVM ye tanıtıma gitmiş o yüzden ayrıntılı inceleyip kullanamadım aracı ama AVM de şöyle bi inceledim...Öncelikle şunu söyleyim aracın dıdışındaki kaliteyi içinde bulamadım.Örneğin koltuk döşemeleri berbat bu sınıf için, 2006 model focus2 ghia 'nın döşemeleri bundan kat kat üstün,bunun dışında koltuğun altındaki plastik ve ayarlama düğmeleri vasat torpido kapağı sert plastikti ve oynuyordu hiç yakışmadı mondeoya.kapı kollarının altındaki kumaş kısımda çok iyi değil ,genel anlamda malzeme iç malzeme kalitesini çok beğenmedim sony teybin ve klimanin plastik kısmı çok kaliteli durmuyor bu sınıf için,arka havalandırma kısmının plastik bolumede çok vasat düzeyde.bagaj halısı ve aracın paspaslarida çok kalitesiz.Bu bahsettiğim kesimler b sınıfı araç düzeyinde..Diz mesafeside sanki eski kasada daha iyiydi bas mesafesi ise inceledigim araç sunroof lu olduğu için normale göre düşüktü...Beğendiğim yönleri ise dıştan çok güzel Çok kaliteli ledlere hasta oldum mükemmel ,koldayama kısmıda hosuma gitti ,ön ızgara da çok güzel ,bagaj küçük ama ince stepne ile 500lt üstüne çıkar...Genel olarak aracı begendim özellikle dış kısmını iç kısmındaki bazı yerler hiç yakışmadı mondeoya ,yeni passattaki iç kaliteyi neyazikki mondeoda bulamadım.Ama dıştan passattan daha guzel ve daha kaliteli görüntüye sahip(jantlar hariç)Ha birde bagajin açılan demir kısmı hoş olmayan bir görüntüde...Araç bayide olsaydı daha ayrıntılı bir inceleme olacaktı ama Avm de bu kadar oldu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün bende ayrıntılı inceleme ve test sürüşü yapmak için bayiye gittim bayideki araç AVM ye tanıtıma gitmiş o yüzden ayrıntılı inceleyip kullanamadım aracı ama AVM de şöyle bi inceledim...Öncelikle şunu söyleyim aracın dıdışındaki kaliteyi içinde bulamadım.Örneğin koltuk döşemeleri berbat bu sınıf için, 2006 model focus2 ghia 'nın döşemeleri bundan kat kat üstün,bunun dışında koltuğun altındaki plastik ve ayarlama düğmeleri vasat torpido kapağı sert plastikti ve oynuyordu hiç yakışmadı mondeoya.kapı kollarının altındaki kumaş kısımda çok iyi değil ,genel anlamda malzeme iç malzeme kalitesini çok beğenmedim sony teybin ve klimanin plastik kısmı çok kaliteli durmuyor bu sınıf için,arka havalandırma kısmının plastik bolumede çok vasat düzeyde.bagaj halısı ve aracın paspaslarida çok kalitesiz.Bu bahsettiğim kesimler b sınıfı araç düzeyinde..Diz mesafeside sanki eski kasada daha iyiydi bas mesafesi ise inceledigim araç sunroof lu olduğu için normale göre düşüktü...Beğendiğim yönleri ise dıştan çok güzel Çok kaliteli ledlere hasta oldum mükemmel ,koldayama kısmıda hosuma gitti ,ön ızgara da çok güzel ,bagaj küçük ama ince stepne ile 500lt üstüne çıkar...Genel olarak aracı begendim özellikle dış kısmını iç kısmındaki bazı yerler hiç yakışmadı mondeoya ,yeni passattaki iç kaliteyi neyazikki mondeoda bulamadım.Ama dıştan passattan daha guzel ve daha kaliteli görüntüye sahip(jantlar hariç)Ha birde bagajin açılan demir kısmı hoş olmayan bir görüntüde...Araç bayide olsaydı daha ayrıntılı bir inceleme olacaktı ama Avm de bu kadar oldu...

Her zamanki gibi abartmışsın, tebrikler. beklenen geldi şaşırmadım :D Ciddi manada insanları yanıltır şekilde yorum yapıyorsunuz. 

Koltuk kumaşı berbat deyip 2006 demek ne kadar alakasız bir yorum anlamak bile zor. 2006'daki kadifeden söz ediyorsan geri dönüşüm ve alerji olayını unutuyorsun ayrıca bak bakalım kumaş kaplı d sınıfı diğerleri nasıl ? Biraz doğru yorumlayalım.

Bir plastiğin sert olması kötü veya b sınıfı demek değil gerekli incelemeyi yakında vereceğim belki biraz ders çıkartırsın hocam. Ayrıca şu enter tuşuna basalım arada sırada. Passat incelememe bakabilirsin ondada sert plastik var ama lüzumsuz yerlerde ve hiç değinilmiş mi? Hayır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her zamanki gibi abartmışsın, tebrikler. beklenen geldi şaşırmadım :D Ciddi manada insanları yanıltır şekilde yorum yapıyorsunuz. 

Koltuk kumaşı berbat deyip 2006 demek ne kadar alakasız bir yorum anlamak bile zor. 2006'daki kadifeden söz ediyorsan geri dönüşüm ve alerji olayını unutuyorsun ayrıca bak bakalım kumaş kaplı d sınıfı diğerleri nasıl ? Biraz doğru yorumlayalım.

Bir plastiğin sert olması kötü veya b sınıfı demek değil gerekli incelemeyi yakında vereceğim belki biraz ders çıkartırsın hocam. Ayrıca şu enter tuşuna basalım arada sırada. Passat incelememe bakabilirsin ondada sert plastik var ama lüzumsuz yerlerde ve hiç değinilmiş mi? Hayır.

gayet objektif yorum yaptım gördüğümü söyledim Yakup bence sen objektif değilsin her zamanki gibi her şey  çok güzel sana göre ,alerji diye çin malı gibi koltuk döşemesi mi olurmuş deri koltuklarda yok mu bu alerji olayı onlarıda basit yapsalardı valla baktım diğer D sınıfı araçlara önceki mondeonun bile  çok daha kaliteli döşemeleri heleki yeni passat (comfortline) döşemeleri çok güzel .kapıdaki kumaş kısım ve koltukların alt kısmı çok daha başarılı ,eski mondeonun da bu kısımları çok daha iyiydi .Hadi diyelim ki ben abartıyorum ben aracı incelerken bir başkası daha inceliyordu o da direk arabanın işte torpido kısmındaki plastiğin kalitesiz ve oynuyor olmasını arka bagaj kapağının demir kısmının görülmesini ondan sonra koltuk altındaki plastik kısımların kalitesiz oluşunu söyledi hemen dikkatini çekti ...yeni passat kuzende var incemesini canlı canlı yaptım iç kalitesi gayet başarılı ama mondeodaki bahsettiğim basit hatalar olmasa çok daha güzel olurdu bir taraftan süper bir led yapıyor bir taraftan kalitesiz bir döşeme yada plastik kısım ikisi arasında tutarsızlık var  bak bakalım Yakup iki döşeme ve döşeme altı plastik kısımda nekadar fark var mondeonunki benim önceki aracım astra edition (en boş)gibi  döşeme ,plastik kalitesi ve kapıdaki kumaş bölüm, far ayar düğmesinin orasıda vasat..astranın bile paspasları on numara idi

8bBbHKj.jpg

NylnN3d.jpg

ho4SBNi.jpg

otvGuXD.jpg

PDFygmL.jpg

EZ88KzY.jpg

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Objektif olayını geç hocam, bana öğretme lütfen şunu. Hele sen hiç. Emeğe saygı duymayı öğren biraz hiç değişmedi çizgin 2.kez affedilmez kimse :) Yaptıklarımız dediklerimiz ortada ciddi manada adamı sinir edecek cümleler kuruyorsun bazen, takmamak için uğraşıyorum.

D sınıfı deyince aklına sadece passat geliyorsa baştan uzatmıyorum konuyu gereken şeyleri ilgili başlıkta yazdım açar okursan sevinirim; mondeo'yu da zamanı gelince yazacağım. Objektif geyiklerini orada yapabiliyorsan yaparsın. Şahsi olarak abarttığını net olarak gördüm ve yazdığım doğru yanlış derdinde değilim sanırım algıda sorun yaşıyoruz?

Ayrıca bu fotoğraflardan birşey anlaşılmıyor ne dememi bekliyorsun? Ayrıca yukarda yazdığın abartı ile ikinci yazdığın normallik arasındaki farkı anlamışsındır umarım.

Torpidoya gelince arkadaşın passat'ın içine doğru ittir bakalım 1-2 cm gidiyor mu ? Benim video mu izleyebilirsin eğer inanmıyorsanız ve bunlar dertsiz başa dert bulmak.  Ciddi manada boş boş işlere takılıyorsun tek sen değil ayrıca alınma bu araca 100 bin veremeyecek herkes :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Objektif olayını geç hocam, bana öğretme lütfen şunu. Hele sen hiç. Emeğe saygın duymayı öğren biraz hiç değişmedi çizgin 2.kez affedilmez kimse :) Yaptıklarımız dediklerimiz ortada ciddi manada adamı sinir edecek cümleler kuruyorsun bazen, takmamak için uğraşıyorum.

D sınıfı deyince aklına sadece passat geliyorsa baştan uzatmıyorum konuyu gereken şeyleri ilgili başlıkta yazdım açar okursan sevinirim; mondeo'yu da zamanı gelince yazacağım. Objektif geyiklerini orada yapabiliyorsan yaparsın. Şahsi olarak abarttığını net olarak gördüm ve yazdığım doğru yanlış derdinde değilim sanırım algıda sorun yaşıyoruz?

Ayrıca bu fotoğraflardan birşey anlaşılmıyor ne dememi bekliyorsun? Ayrıca yukarda yazdığın abartı ile ikinci yazdığın normallik arasındaki farkı anlamışsındır umarım.

Torpidoya gelince arkadaşın passat'ın içine doğru ittir bakalım 1-2 cm gidiyor mu ? Benim video mu izleyebilirsin eğer inanmıyorsanız ve bunlar dertsiz başa dert bulmak. 

neye sinir oldun hangi cümleye? Ben ne gördüysem onu yazdım neden passat ile kıyaslıyorum konusuna gelince ben değil başkalarıda kıyaslıyor oto dergilerinde internette   çünkü mondeo passat ayarında  gidipte pejo veya reno latituted ile kıyaslayacak değilim herhalde! Emeğe neden saygı duymuyormuşum onu anlmadım ben arabada eksik gördüğüm yanları söyledim passattada vardır eksiklik mesela trendline da bluetoot ,hız kontrol gibi özellikler yok saçmalık bu onunda eksiklerini söylüyorum her zaman ,mondeonunda dediğim yerler  mondeo ya yakışmadı bu kalitede bir araç için olmaz bunlar ,passatında eksilerini söylüyorum herzaman ...her zamanda hayatında VW ne bile binmemiş Vw fanatiklerine sinir olurum ama benim belirtmek istediğim konu bahs ettiğim yerlerdeki  malzeme kalitesinin iyi olmadığı passat mondeo ayarında bir araç olduğu için passatla kıyaslama daha doğru

bunlarda mondeoda ençok beğendiklerim  ..Orta fren lambası güzel olmuş

SHuNFZm.jpg

YVppkfQ.jpg

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam sanırım sen anlamak istemiyorsun onu net öğrendim şuan, uzatmıyorum sen yaza dur.

(Abartmışsın yine deyince normale döndüğünü anladıysan o kafi gerisini geçtim, pee :D )

Kolay gele.

sanada kolay gelsin bizim gibi adamlarla uğraşıyorsun ;seninde işin zor ,birsürü insana dert anlatıyorsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.