Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2014 Ford Mondeo Genel Başlık Ve 1.0 & 1.5 Ecoboost Motor Eklemesi!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Öncelikle saygıda kusur etmeyelim.

1. Passat'la ilgili incelemelerin neredeyse tamamı Highline versiyon ile yapıldı. Buyrun bu da benimkisi; http://forum.donanimhaber.com/m_100469497/tm.htm

2. Konu Comfortline'ın döşemesinin "çok güzel" olduğu durumda Mondeo'nunkinin "berbat" oluşu üzerineydi, lütfen konuyu saptırmayın.

3. Ben Mondeo'nun koltuk altı plastik kısımlar kaliteli veya kapı içleri Passat'tan daha iyi dedim mi? Herhangi farklı bir malzeme üzerine kıyaslama yapıp Mondeo'yu yücelttim mi? Tekrar söylüyorum konu koltuk döşemeleri üzerine, bir daha okuyun yazdıklarınızı.

4. Kimse size beğendirmek zorunda olmadığı gibi sizde kendi beğenilerinizi başkalarına kabullendirmek zorunda değilsiniz. Vw fanatikleri hatta Comfortline Passat sahibi arkadaşlarımın da kabullendiği durumu siz kabullenmeyebilirsiniz, saygı duyarım ancak iş kıyasa gelip karşıdakini aşağılamaya giderse yapılan doğru olmaz.Tekstil mühendisi olmaya gerek yok, Comfortline Passat'ın döşemeleri yumuşak değil, ayrıca bir alt modelin (Golf) aynı donanım seviyesinde koltukları üst modelden kaliteli ise burada yanlış bir şeyler var demektir. Rengi bej diye siz yumuşak hissediyorsanız ona diyecek birşey bulamıyorum.

5. Highline olunca işin rengi değişir ama bütünüyle bakınca Titanium Mondeo Comfortline'dan daha iyi, bu da benim görüşüm.

Berbat demekle neyi kast ettigimi 50defa yazdım ,mondeoya yakışmıyor aynı doseme fiestada olsa berbat olmazdı ama mondeoya bu döşeme olmadı...ona bakarsanız focus 1-2 ghia nin dosemeside yeni focustan ve mondeodan daha rahat daha yumuşak ve daha kaliteli..golf un dosemesininde passattan iyi olmasi gayet dogal...siz mondinin dosemesini begenin bende passatin dosemesini begeneyim... çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün gidip görme fırsatım oldu aracı. Çok vaktim olmadığı için detaylara bakamadım pek. Öncelikle dış tasarımı bana göre kusursuz olmuş. Metalik beyaz bir arabaya bu kadar mı yakışır. Aracın kapısını açana kadar ciddi anlamda almayı düşünüyordum. Ama gel gör ki öyle olmadı.

İç mekan d segmentinde bu kadar iddialı bir araca göre vasat bence. Kapı içindeki ceplerin içine bile kumaş/ kadife tarzı bişey konmamış. Koltuklar Zaten bambaşka bir boyuttaydı. Çok daha kaliteli bişey bekliyordum. Konsoldaki tuşlar vs de kalite algısı oluşturmadı bende.

Fiyat performans olarak çok da başarılı gelmedi bana. İstenen para ile ikinci el bir sürü alternatifiniz olabilir. 2012 e90 3.20d m paket + idrive araçlar 100 bin lira civarı şu an. Sürüş keyfi mondeo yla kıyaslanamaz zaten. Mondeo düşünen varsa bu aracı da denesin derim.

Ha ille sıfır olacaksa benim bile sevmediğim bir marka olan volkswagen e bir bakın derim. Gerçekten şahane olmuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İç mekan d segmentinde bu kadar iddialı bir araca göre vasat bence. Kapı içindeki ceplerin içine bile kumaş/ kadife tarzı bişey konmamış. Koltuklar Zaten bambaşka bir boyuttaydı. Çok daha kaliteli bişey bekliyordum. Konsoldaki tuşlar vs de kalite algısı oluşturmadı bende.

Vignale için bu aracı ciddi olarak törpüledikleri belli, bu seçimin doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu Vignale gelince satış rakamlarına bakarak beraberce göreceğiz. Ama yinede fark vererek bej deri seçeneği bu aracıda güzelleştirir.

stenen para ile ikinci el bir sürü alternatifiniz olabilir. 2012 e90 3.20d m paket + idrive araçlar 100 bin lira civarı şu an. Sürüş keyfi mondeo yla kıyaslanamaz zaten.

Mondeo kullandız mı bilmiyorum ama bal gibi kıyaslanır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vignale için bu aracı ciddi olarak törpüledikleri belli, bu seçimin doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu Vignale gelince satış rakamlarına bakarak beraberce göreceğiz. Ama yinede fark vererek bej deri seçeneği bu aracıda güzelleştirir.

Mondeo kullandız mı bilmiyorum ama bal gibi kıyaslanır.

Fwd rwd farkını bile görmezden gelsek yine kıyaslanamaz bana göre.

Evet 2.0 dizel mondeo kullandım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serhat kusura bakma ama bmw 3 serisinide görüyoruz eğer o kaliteli ise mondeo ciddi kaliteli olur, soyulan tuşlardan mı başlayalım yoksa cızırtısı kesilmeyen tuşlardan mı  ? Kapı içinde kadife olmayınca bir araç kalitesiz oluyorsa orada yorumu bir kez daha kontrol etmek isterim.

Kalite tuşu basış hissinden başlar sağlamlığına kadar gider, şekile bakarsak işimiz var. Yakında başlığı açınca doğru başlık altında yorumlayacağım.

Fiyat performans olarak da tüm piyasanın değerine bakmalısınız 2.el ürünler ile kıyaslamak ne kadar mantıklı? :)

Ayrıca bu aracı kullanmadan yorum yapmak ford'un araç yapmasına ihanet :D Ford showroom aracı üretme peşinde olduğu nerde görülmüş :D Sürün öyle yorumlayın. Otomobil bu sonuç olarak.

Koltuğa takılanlar, koltuğun rahat olup olmayışına değinmeden veyahut terletme vb sıkıntısı bile olmadan kumaşa poh atmak çok saçma geliyor kusura bakmasınlar tekstil mühendisi felan anlamaz sanırım bakarak maldan :D  neyse yeni başlık altında deyineceğim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serhat kusura bakma ama bmw 3 serisinide görüyoruz eğer o kaliteli ise mondeo ciddi kaliteli olur, soyulan tuşlardan mı başlayalım yoksa cızırtısı kesilmeyen tuşlardan mı ? Kapı içinde kadife olmayınca bir araç kalitesiz oluyorsa orada yorumu bir kez daha kontrol etmek isterim.

Kalite tuşu basış hissinden başlar sağlamlığına kadar gider, şekile bakarsak işimiz var. Yakında başlığı açınca doğru başlık altında yorumlayacağım.

Fiyat performans olarak da tüm piyasanın değerine bakmalısınız 2.el ürünler ile kıyaslamak ne kadar mantıklı? :)

Ayrıca bu aracı kullanmadan yorum yapmak ford'un araç yapmasına ihanet :D Ford showroom aracı üretme peşinde olduğu nerde görülmüş :D Sürün öyle yorumlayın. Otomobil bu sonuç olarak.

Sürmeyi bende çok istiyorum Yakup. Haftaya araç gelince tekrar yazarım

Zaten sıfır düşünenler için diğer rakibini yazdım. Bana göre d segmentinde premium markaları çıkarsak mondeonun tek rakibi passattır.

Kalite algısını somut olarak düşünmüyorum ben. Tabii ki somut olan yerler vardır onları yazdım zaten. Ama biner binmez içinizde bir his oluşur ya bende de öyle oldu açıkcası.

Senin sürüş testini bekliyorum. Hatta yer yer kıyaslama da olursa çok iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Serhat kusura bakma ama bmw 3 serisinide görüyoruz eğer o kaliteli ise mondeo ciddi kaliteli olur, soyulan tuşlardan mı başlayalım yoksa cızırtısı kesilmeyen tuşlardan mı  ? Kapı içinde kadife olmayınca bir araç kalitesiz oluyorsa orada yorumu bir kez daha kontrol etmek isterim.

Koltuğa takılanlar, koltuğun rahat olup olmayışına değinmeden veyahut terletme vb sıkıntısı bile olmadan kumaşa poh atmak çok saçma geliyor kusura bakmasınlar tekstil mühendisi felan anlamaz sanırım bakarak maldan :D  neyse yeni başlık altında deyineceğim.

Bak Yakup bir ben değilmişim de mi kalite eksikligi var bazi bölümlerde diye ,bende aracın içine ilk bindiğimde o kalite hissini yakalayamadım..Haa mondeo tabiki çok kaliteli sağlam bir arac genel olarak ama o ufak detaylarda da kalite bekliyor insan ,ufak detaylarda da kalite olsaydı çok daha güzel Olurmuş.Bende araca ilk bindigimde Serhat arkadasla aynı şeyleri hissettim daha da birçok kişi çıkar böyle düşünen.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bak Yakup bir ben değilmişim de mi kalite eksikligi var bazi bölümlerde diye ,bende aracın içine ilk bindiğimde o kalite hissini yakalayamadım..Haa mondeo tabiki çok kaliteli sağlam bir arac genel olarak ama o ufak detaylarda da kalite bekliyor insan ,ufak detaylarda da kalite olsaydı çok daha güzel Olurmuş.Bende araca ilk bindigimde Serhat arkadasla aynı şeyleri hissettim daha da birçok kişi çıkar böyle düşünen.

Ben his konusunda birşey demedim zaten çağlar hocam, sen sanırım hala beni anlayamadın.

İlk mesajın berbat kelimesi bu nasıl d gibi kelimeler okudum bunlara dedim abartıyorsun diye şimdi gelip his konusuna girersen bel altı oynarsın; ben onu oynamasını çok daha iyi bilirim. Uzatmak istemiyorum lütfen bana karışma hocam. Unut beni emi, cidden zor dayanıyorum keşke yönetim olmasam diyorum bazen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Mondeomla alakalı bir kaç ihtiyaç ve sorum olacak..

1-Bagaj istediğim gibi değil fakat stepneyi tamamen kaldırsam düz bir zemin elde edebilirmiyim?

2-Mondişim geldiğinde içine adım atmadan havuzlu paspas ve bagaj havuzu yerleştirmek istiyorum,tercihim orjinal olması,değilsede kaliteli kauçuk arıyorum şuan için bulabilirmiyim?(Ford bayinden istedim fakat yakın zamanda temin edemeyeceklerini söyledi,yurt dışı sitelerde de pek istediğimi bulamadım)

3-Ford müşteri hizmetlerinden ve bayiden tatmin edici bir cevap alamadım ipad air 2 için,mailde 30 nisana kadar sipariş mayısta adrese teslim diyor,başka birşey yapmama gerek yok sanıyorum?

Teşekkür ederim....Şunu da belirtmeliyim Mondiş için fena bir heyecan var,hani çocuksu şeyler  :yemek:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Mondeomla alakalı bir kaç ihtiyaç ve sorum olacak..

1-Bagaj istediğim gibi değil fakat stepneyi tamamen kaldırsam düz bir zemin elde edebilirmiyim?

2-Mondişim geldiğinde içine adım atmadan havuzlu paspas ve bagaj havuzu yerleştirmek istiyorum,tercihim orjinal olması,değilsede kaliteli kauçuk arıyorum şuan için bulabilirmiyim?(Ford bayinden istedim fakat yakın zamanda temin edemeyeceklerini söyledi,yurt dışı sitelerde de pek istediğimi bulamadım)

3-Ford müşteri hizmetlerinden ve bayiden tatmin edici bir cevap alamadım ipad air 2 için,mailde 30 nisana kadar sipariş mayısta adrese teslim diyor,başka birşey yapmama gerek yok sanıyorum?

Teşekkür ederim....Şunu da belirtmeliyim Mondiş için fena bir heyecan var,hani çocuksu şeyler :yemek:

orijinal stepne yi kaldırıp yerine focustaki ince stepneden monte edip bagaji 500lt üstüne çıkarabilirsiniz ve düz bir zemin elde edebilirsiniz.piyasada çıkma var bu stepneden..ben focus3 aracima yaptım bu uygulamayı sizde yapabilirsiniz..ustunede bi bagaj havuzu tamam işte...bende suan mondeo alsam yapacağım ilk iş bu olur...güle güle kullanın çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beğeniyi beklentiler etkiliyor.

Mondeo sonuçta premium bir ürün değil.

Sadece bir üst segmentte, yani daha iri bir "Ford"

Kapı içinde kadifeyi boş verin yahu, ne işe yarayacak? Silinmesi, ıslanınca kuruması, temizlenmesi zor bir malzeme. 

Sürüş dinamiklerine bakın, direksiyona oturup yola çıktığınızda hissettiklerinize, yüksek hızlarda viraj dönerken yaşadığınız güven duygusuna, yol gürültüsünün müziğin keyfini kaçırıp kaçırmadığına, arkada oturanların rahatına...

Evet Passat gerçek bir rakiptir ve fiyatı Mondeo ile yakın olursa  Mondeo sadece filolara satar.

Bu arada yeni Superb de Mondeo için hayatı zorlaştıracak bir araç, unutulmamalı. 

Şu an benzer özellikte araçlar arasında ort. 15.000 TL fark var, bu da Mondeo'yu avantajlı kılar. Ancak makas kapandıkça Mondeo satışı düşer, bunu yazmak için otomotiv sektöründe otorite olmaya da gerek yok. 

Sonuç: Mondeo D segmentindeki en cazip araçtır şu anda, alan pişman olmaz.

Vignale'ye gelince, bence atılması gereken bir adım idi, ama piyasada olumlu algı kazanması kolay değil ve zaman isteyecektir, hele ciddi yüksek fiyatlarla gelirse kimse lüksüne bakmaz ve marka algısı ağır basar. 

Niş market ürünüdür, öyle de kalacaktır. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.