Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

lpg farz olucak gibi   :)  tşk ederim bilginiz için 

atmosferik motor benzinliye binipte lpg taktırmayacak kişi nadirdir ,bence sizde biran önce el atın lpg işine zaten bu yakıt fiyatlarıyla en kısa zamanda lpg taktırırsınız .Aslında en güzeli 1.0 ecoboost yada dizel ama iş işten geçmiş artık ,en kısa zamanda lpg taktırmaya bakın siz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Taktırırsanız yorumlarınızı bekleriz.Bende düşünüyorum bize Işık tutmuş olursunuz

Sayın Altınata,taktırdım işte...

32 lt gaz ile ortalama 330-350 km yol yapıyorum. Şehirlerarası ise değer 370 km'yi buluyor.

Yani 55 lt benzinle ortalama 700 km yaparken 65 lt gaz ile aynı değeri geçiyorum bile.

55 lt benzin= 55*5= 275 tl

65 lt gaz    = 65*2,6=169 tl

aradaki fark = 106 tl

Daha ne olsun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Altınata,taktırdım işte...

32 lt gaz ile ortalama 330-350 km yol yapıyorum. Şehirlerarası ise değer 370 km'yi buluyor.

Yani 55 lt benzinle ortalama 700 km yaparken 65 lt gaz ile aynı değeri geçiyorum bile.

55 lt benzin= 55*5= 275 tl

65 lt gaz = 65*2,6=169 tl

aradaki fark = 106 tl

Daha ne olsun?

Değerler çok iyi.Benim sıkıntım garanti olayı zaten bu yüzden cesaret edemiyorum.O riski bir türlü göze alamadım.Sonunda bende tüplenicemde şu an cesaretimi toplamaya çalışıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Altınata, ben de garanti sıkıntısından önceki arabama 3 yıl (60 bin km) olmadan taktırmamıştım.

Ancak benzine verdiğim parayı hesaplayınca garantinin çok üzerinde bir maliyet ortaya çıktı.

Sakin bir kullanıcıysanız garanti çok da dert olmuyor.

Şimdiki aracıma 1200 km civarında taktırdım. Şimdilik sıkıntı yok(6000 km).

Bazen risk de almak gerekiyor sanırım.

Ayhan C. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

2700 km oldu araç 100km değeri hiç düştüğü yok sürekli çıkıyor benzin alıp sıfırlıyorum otomatik 12-13-14 çıkıyor düştüğü yok napcam bilmem :)))

Hep sıfırlamayın, benzin alın gezin sonra tekrar alınan benzin ile yapılan yola bakın.Böyle ölçün. Ayrıca bu tüketim değerini almak için nasıl sürdüğünüzü merak ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay,

Araç 2700 km deymiş yani. Rodajı bile dolmamış henüz. Üstüne otomatik vites. Biraz da keyifli kullanılıyorsa olmayacak değerler değil. 

Profil bilgisini boşuna koyuyoruz sanırım kimse doğru yazmıyor yapacak birşey yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay,

Araç 2700 km deymiş yani. Rodajı bile dolmamış henüz. Üstüne otomatik vites. Biraz da keyifli kullanılıyorsa olmayacak değerler değil. 

rodaj ne zaman dolucak dostum ? otomatik vites değil bu arada klasik vites 

her seferinde 100 tl benzin alıyorum sıfırlıyorum  12-13-14 çıkıyor 3-5 km sonra düşmeye başlıyor 10.11 düşsede sürekli şehir içindeyim 8.0 9.0 düştügünü görmedim sakin kullanım vites değişimlerine dikkat ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2700 km oldu araç 100km değeri hiç düştüğü yok sürekli çıkıyor benzin alıp sıfırlıyorum otomatik 12-13-14 çıkıyor düştüğü yok napcam bilmem ))

Türkçe'nin kurallarına uymayınca böyle oluyor. (benzin alıp sıfırlıyorum otomatik 12-13-14 çıkıyor)  şeklinde yazınca oradaki otomatiği şanzımanla ilgili sandım. 

Benim 7-8 bin km de düştü yakıt. Dahası 2-3 bin km lerde falan arabaya alışmayla meşgul olunuyor. Bir yandan da yeni arabanın tadına varmak, diğer yandan da rodajdaki motor nedeniyle fazla yakabilir. Bence 5-7 bin km den sonra düşer. Ha minimum 7-8 gibi değerlere düşer diye tahmin ediyorum. Ama 14 çok ciddi bir değer yahu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.