Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Ford Fiesta Tanıtıldı

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Otosan bizim yerimize seçecek, onların zevklerine güveneceğiz.

... ilk parti (test ve display araçları) biraz sallama! gelir.

O araçları genelde "tepeleme" dolu getiriyoruz, amaç broşürdeki ekipman/aksesuarı araç üzerinde de göstermek.

Sonrasında ise iş şu şekilde ilerliyor.

F/O : Kaan (sallıyorum) 30 tane Fiesta sipariş etsene

Ben : Peki

F/O : Yalnız dikkat et, TDCI oranı %50'yi geçmesin ve renk kırımında opak dengesini koru (türkçe meal'i 30 aracın en fazla 15'i opak olsun)

Ben : Tamam

... Artık oturup ders çalışma sırası bizdedir. Genelde payımıza düşen siparişin yarısını "boş" (örnek:TrendX) ve opak araç olarak gireriz. Geri kalan yarısını da "dolu" (örnek:TitaniumX) olarak -yayarız-

-Yaymak- dendiğinde kast edilen de şu ...

15 "dolu" Fiesta'mı sipariş edilecek?

Sallıyorum 4 gümüş , 3 siyah , 3 şeker , 3 bronz , 2 tane de mavi diye dağıtırız (renkleri)

Aksesuar seviyesini de -temel- ek paket ile (örnek:Titanium seviye araç için X paketini seçerek ama ek/yüksek maliyet getiren güvenlik paketini pas geçerek ... yani safe side'a oynayarak) gireriz.

Sipariş geçilir ... 24 - 36 saat içinde Ford-EU (yanlışlık yapmadıysak) onay verir ve siparişimizi kendi üretim programına ekler ... bir hafta içinde de (onay'ı takiben) araçları sistemde "41" statü'de görürüz.

Peki sipariş "kişisel" hale getirilmez mi?

... getirilebilir tabi ki.

Nasıl?

...bayiye gider ve ona dersiniz ki "Sipariş hazırlarken bana kırmızı ST-Line gir, iç renk detayı turuncu olsun ayrıca şunu ve bunu da istiyorum, al sana 5.000TL kapora, arabamı istediğim gibi yap, getir, bana teslim et." 

Sonra yürür gider ve 75 -  90 gün aralığında geri gelir, tam istediğiniz gibi imal edilmiş aracı teslim alırsınız.

...daha önce olmaz mı?

Nasıl olacak ki? Yani ben senin hangi renge aşık olacağını ya da hangi aksesuarı isteyip istemeyeceğini nasıl bilebilirim?

Arada kafama göre (showroom şenlensin diye) dolunun dolusu araç sipariş ederim (bir-iki tane Max.)

... Active line olsun, cam tavan koyalım bıdı-bıdısı ve vıdı-vıdısı olsun ... rengi de şu olsun ...derim.

Her bayi bu şekilde bir-iki ekstra dolu araç ister.

Bayi'ye gittiğinizde arkadaşlar sistem üzerinde sizin kafanızdaki araca yakın, yani birilerinin önceden sipariş ettiği ve sizin beklentilerinize yakın bir araç var mı ona bakar? Var ise ve o araç boştaysa ne ala (sistemde öyle bir araç var ise sipariş eden bayiye telefon açıp takas ihtimalini öğrenirler ... sen şu sıra numaralı aracı bana ver, yerine ben de sana bunu vereyim gibi) ...o araç boşta değilse ya da istediğiniz tipte / renkte / özellikte araç yoksa seçenekler daralır.

... ya sipariş verip beklersiniz (yukarıda belirttiğim gibi) ya da gelen araçlardan olası talebinize yakın bir taneyi alırsınız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana da djital gösterge havası vermeye çalışmışlar gibi geldi.

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

...bayiye gider ve ona dersiniz ki "Sipariş hazırlarken bana kırmızı ST-Line gir, iç renk detayı turuncu olsun ayrıca şunu ve bunu da istiyorum, al sana 5.000TL kapora, arabamı istediğim gibi yap, getir, bana teslim et." 

Sonra yürür gider ve 75 -  90 gün aralığında geri gelir, tam istediğiniz gibi imal edilmiş aracı teslim alırsınız.

Ama burada da standartları Otosan çiziyor değil mi? Türkiye paketindeki olmayan bir özelliği seçemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk yazdı:

Ama burada da standartları Otosan çiziyor değil mi? Türkiye paketindeki olmayan bir özelliği seçemiyorum.

...doğrudur.

Ama "bayi" ne sipariş edip edemeyeceğine karar veriyor.

Farazi örnek veriyorum...

10 tane Fiesta Active'mi sipariş edeceğiz ... diyelim ki üç motor seçeneği var o aşamada şapkamızı önümüze koyup diyoruz ki atmosferik siparişi girmeyelim (sisteme) on kuZu'nun yedisini TDCI yapalım, kalan üçü de EB olsun. Yedi TDCI'den ikisine cam tavan koyalım, birisine hem multimedia, hem cam tavan hem de 18" jant atalım kalan dört tanesi üst paket seviyesinde (örnek:düz  titanium) kalsın ... üç EB'yi de bir sade, bir cam tavan ve bir de full diye girelim.

Yani temel spec ve aksesuar paketlerine F/O karar veriyor ama ne sipariş edileceğine karışmıyor, işin o kısmı bayi'nizin kapsama alanında. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

temel spec ve aksesuar paketlerine F/O karar veriyor ama ne sipariş edileceğine karışmıyor, işin o kısmı bayi'nizin kapsama alanında. 

Üstad sanırım anladım ama bir ümit sormak istiyorum yine de: Bayiye gidip, "bana 1.6 tdci, lift back, panoramik cam tavanlı, sedef beyaz bir mondeo sipariş geçiniz, buyrun size 50K kapora, 6 ay bekleyebilirim" deyince olmuyor değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Volkan G. yazdı:

Üstad sanırım anladım ama bir ümit sormak istiyorum yine de: Bayiye gidip, "bana 1.6 tdci, lift back, panoramik cam tavanlı, sedef beyaz bir mondeo sipariş geçiniz, buyrun size 50K kapora, 6 ay bekleyebilirim" deyince olmuyor değil mi?

1.6 TDCI HB, Otosan listesinde olmadığı için olmuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ekrem Kayacan yazdı:

Yalnız ST-Line'da kol dayama göremedim ben 

...araba spor ya, iki el hep direksiyonda olsun diye mahsus koymamışlar.

bkn.yersen :kıhkıh:

--2 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Volkan G. yazdı:

olmuyor değil mi?

... malesef, olmuyor.  @Yakup Çağatay 'ın dediği gibi siparişinizi almam için kuZu'nun sistemde tanımlanmış olması lazım. Yani sisteme girdiğimde orada Mondeo 1.6TDCI LB sekmesi yoksa (Türkiye için tanımlanmamış ise...) talep ettiğiniz aracı FordEU'ya geçemiyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam beğendik
Güzel olmuş. Mevcut fiestadan pahalımı gelecek yoksa lansman indirimi falan olur mu?
Neden soruyorum Ötv hikayesine yıl solu çekmeyi planladığım fiesta yalan oldu. Benim arabanın üstüne 10k verip alırım hayallerim şu anda sürünüyor.
Bekleyelim yeni kasası gelsin. Arka daha genişmiş. Ona bakalım bari. Belki ötv'de iner (bkz. Polyanna bu toprakların insanı)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.