Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Yakup Çağatay

2017 Ford Fiesta Tanıtıldı

Recommended Posts

Ön camlardaki rezistans,

ACC,

Açılır tavan,

Eski Serilere göre oldukça iyi ses ve görüntü sistemi,

+ Focus taki tüm akıllı ve sürücü asistan özellikleri.

Sanırım yeni yılda makul fiyatlarla satılabilirse ciddi başarı getirebilecek düzeye çıkmış bir araç olarak karşımıza çıkacak. Şahsen bir kaç ayrıntı dışında beğendim.(Sohbet panelindeki yazışmalar sabır tüketir cinstendi bu arada.. ) Umarım "Donanım paketi görseldeki araçtan farklılık gösterebilir" yazısından mahrum bir vignale serisi ve donanım tercihleri ile trafikte ve premium shoplarda karşılaşmak ümidi ile..

15271825_1328633183821881_79268067495089Adsız.png

Edited by Gökhan Ulaş

İç mekan

Umarım kol dayama artık bir işe yarıyordur. Şuan olduğu yer yine ters köşe.

Vites topuzu tasarımı 8 yılın ardından değişmiş ama beğenmedim üst bölümünü (Bkz: Fiat)

Bu iç mekan TİTANİUM

CydQNrRXEAQvP_C.jpg-large.jpeg

CydO3EhXEAAZYKc.jpg-large.jpeg

CydOMegXAAAeGXz.jpg-large.jpeg

Arkası güzel olmuş ama ön acil makyaj istiyor... Yani Ford yine "Makyajsız Ford alınmaz" geleneğini bozmuyor... :)

Bu arada kabin içinde minimal'e yöneliş bence gayet doğru tercih, özellikle Focus'ta da bunda da biraz daha sade ama fonksiyonel bir kabin içi tasarımına ciddi ihtiyacı var Ford'un... Kişisel fikrim bir an önce klostrofobik havadan sıyrılıp girinti çıkıntıları azaltmaları lazım... 

Edited by Abdussamed Acar

Favorim ST-Line ve Vignale. Titanium'un da gideri var ama Active ı ıh tipik zorlama ürün.

Detaylarını bekliyoruz artık görsel olarak bu kadar.

ST-Line ve Vignale'yi gercekten cok begendim... "bir baska ford" sanki bosuna lanseedilmemis... birseyler degismis gibi; umarim turkiyeye yansimasi da benzer bonkorlukte olur ?? 

Begendim, eline saglik tasarlayaninda ureteninde... insani ister istemez mk4 focus icin heyecanladiriyor. Sert ve kasli bir karoser ic mekanda oldukca minimalist bir focus bize dogru yaklasiyor bence ?

Well done Ford... ??

En çirkin ördek...

Ama meraklısı çıkabilir.

cydomegxaaaegxz.jpg

Bu uzayarak daralan burun yapısını sevmedim. Süs balığına benzemiş.

Alışırız zahir.

screen-shot-2016-11-29-at-20.04.59.jpg

En şık ve zarif olanı, bu olmuş, özellikle bu renk ve 3 kapı ile...

cydka9exeaepxtb.jpg

screen-shot-2016-11-29-at-20.05.44.jpg

Favorim ise bu...

Tabii 1.5L EB 180 PS ile.

screen-shot-2016-11-29-at-20.05.54.jpg 

Ufak ufak detaylara bakalım;

Titanium ve Active'de

17'' jant kullanılmış 205/45 

ST-Line ve Vignale ile

18'' jant kullanılmış 205/40

--36 dakika sonra eklendi--

Ayrıca 3 farklı manuel vites tasarımı var. Ayrıca hepsi 6 ileri vites olmasına rağmen birinin geri vitesi farklı yönde. İlginç işler.

ST-Line

Screen Shot 2016-11-30 at 01.11.19.png

Titanium

Screen Shot 2016-11-30 at 01.11.00.png

Vignale (Benzinli motor)

Screen Shot 2016-11-30 at 01.10.45.png

Bunlar da yeni düğmeler; ECO modu hayırlı olsun.

Screen Shot 2016-11-30 at 01.10.25.png

--52 dakika sonra eklendi--

Yollarda Ee çok göreceğimiz iki model.

CydnZ5mXUAQGjS0.jpg

Biri gündüz farı (DRL) mi dedi? Al sana gündüz farı...

Eliptik eliptik bakıyor.

Bunları da ilk sayfaya ekleyelim mi?

Ford-Fiesta-2017-1280-02.jpg

Ford-Fiesta-2017-1280-03.jpg

Ford-Fiesta-2017-1280-05.jpg

Ford-Fiesta-2017-1280-04.jpg

Ford-Fiesta-2017-1600-07.jpg

Bu arada kokpit tasarımını beğendim. İklimlendirme kumandaları gene oldukça aşağıda, ama daha kolay kullanımlı gibi. 

Yolcu hava yastığı düğmesinin gör közüm parmağına durması sinir bozucu. Bence devre dışı kaldığında ışığı yanmalı ve gösterge panelinde olmalı.

Göstergeler sade ve okunaklı, kalite hissi yüksek.

Ekranın saklanabilmesi güzel, yoksa rahatsız edici ve dikkat dağıtıcı olurdu.

ST line direksiyonu alttan düzleşmiş hali ile güzel. 

Camın önündeki kutucuk ne ola?

Tabii bu üst donanım versiyonlarının, 8" ekran, Bang&Olufsen müzik tesisatı falan 75-80.000 TL civarında olacağını öngörmek pek hayalcilik olmaz sanırım. 

Edited by Cem Boneval

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Abi hepsi linkte yani blogda var zaten geceden beri :)

E güzel madem o zaman biraz burayı renklendirsin.

Ben alışamadım bloga bir türlü. 

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Ekranın saklanabilmesi güzel, yoksa rahatsız edici ve dikkat dağıtıcı olurdu.

Ekran saklanabiliyor mu? :blink:

Bugün öğle civarı daha fazla detay sunacaklarmış. Motor şu bu. (1.0'da aktif silindir (tek) kapamayı biliyoruz sadece.)

Boş versiyon ise en fazla böyle olacaktır.

--28 dakika sonra eklendi--

Yeni Yeni Yeni

• 7 cm daha uzun, 1 cm daha geniş.
  • Gövde sertliği %15 arttırılmış.
  • Tamamen açılabilir panoramik sunroof
  • 6.5 inç veya 8 inç dokunmatik ekran.
  • BAZ MODELDE 4.2 inç ekran (ford my dock ile birlikte) @H. Cenk :) 
  • 1.0 EB 100, 125 vs 140 PS
  • 1.5 dizel 85 ps'den 120 ps'e kadar.
  • Arkalar disk fren
  • Haziran'da satışa başlıyor.

2017 Ford Fiesta 20.jpg

2017 Ford Fiesta 21.jpg

2017 Ford Fiesta 22.jpg

2017 Ford Fiesta 23.jpg

2017 Ford Fiesta 24.jpg

2017 Ford Fiesta 25.jpg

2017 Ford Fiesta 26.jpg

42 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Boş versiyon ise en fazla böyle olacaktır.

Bize reva görülen bu olacak bence de...

Tevekkül gerek!

Ford-new-interior-.jpg

ekranactive.jpg

Bu kapatma düğmesi değil mi?

Yani gitse çk güzel olur ama belki benimkisi "wishful thinking".

ekrangit.jpg

Edited by Cem Boneval

gene açık renk iç paneller yok. fordun ne gıcığı var anlaşılır gibi değil. Fordların iç mekanını tasarlayan kişiyi açık renk iç mekanlı bir arabada taciz mi etmişler nedir ? :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Egemen Yılmaz
      Öncelikle merhaba focusclubtr okuyucuları,
      20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim 2 yıldır ehliyetim var fakat çok uzun zamandır araba kullanıyorum. 15bin₺ ye kadar bir araba bakıyorum önceliğim arkadan itiş olsa da malum tofaş dan başka araba yok bir kaç sierra baktım ama forumlarda okuduklarım beni korkuttu o yüzden nispeten daha sorunsuz bir araç arayışına girdim ve ka düşüncesi geldi sahibi olan var mıdır, tecrübesi olan var mıdır diye sormak istedim ek olarak aklımda olan arabalar Peugeot 205/106, Citroen Saxo, Opel Tigra, Mk1 megane coupe.

Teşekkürler.
    • By Kutluhan A.
      " “Ford v. Ferrari”, 1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nda yaşanılan gerçek olayları konu alıyor. Henry Ford II ve Lee Iacocca ikilisi, tuhaf ancak kararlı bir grup Amerikalı mühendis ve tasarımcıdan kendileri için özel bir araba yapmalarını rica eder. Otomotiv vizyoneri Carroll Shelby (Matt Damon) ve İngiliz şoförü Ken Miles’ın (Christian Bale) başını çektiği ekip, uzun yıllardır pistlerde bir numara olan Ferrari’yi Fransa’da düzenlenen 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’nda yenmek için neler yapabileceklerini düşünmeye koyulurlar. " (https://www.sinemalar.com/haber/7639/ford-v-ferrari-film-setinden-yeni-goruntuler-yayinlandi)

Başrollerde Christian Bale ve Matt Damon var. Kaliteli bir film olacak gibi duruyor. 15 Kasım 2019'da vizyonda. 

• By Alper Okudur
      Herkese merhaba, sizlere başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Ben kandırıldım siz dikkatli olun diye. 2012 yılında Aydın da bulunan Ford yetkili satıcısı olan Zafer Ford Plaza’dan SIFIR KM FORD FOCUS marka araç satın aldım. 2 yıl kullandıktan sonra aracımı büyütmek için satışa çıkardım ve satış anında yapılan ekspertizde aracımın tavanının boyalı olduğu ortaya çıktı. Sonrasında Zafer Ford Plaza’ya götürdüm ve onlar da durumu Ford Otosan’a bildirdi. Ancak gelen cevap “olur böyle şeyler, bizim boya kalitemiz bu kadar” oldu. Aracımın her yerinde boya kalınlığı 90-110 mikron olmasına rağmen tavanda arka taraflarına gittikce daha da artan boya kalınlığı 350 mikrona kadar ulaşıyordu. Bu durumda bana tüketici hakları mahkemesinin yolları göründü. 1 yıl süren mahkeme sonucunda aracın yenisiyle değiştirilmesi kararı çıktı. Ve Ford hala bu ayıbını telafi etmek yerine dosyayı temyize gönderdi. Birkaç yıl da böyle geçti ve Yargıtay kararı onadı hiçbir değişikli yapmadan. Buna rağmen Ford her karara, her adıma itiraz etti ve etmeye devam ediyor. Amaçları kişiyi bezdirmek ve davadan vazgeçmesini sağlamak. Yaklaşık 5 yıldır devam eden yasal sürece rağmen Ford Otosan hala yaptığı yanlıştan dönmedi. Bende normalde herkesin güvendiği bir firma olan Koç Holding’e bağlı olan Ford Otosana güvendim ve SIFIR KM araç alırken ekspertiz yaptırmadım ve mağdur oldum. Siz siz olun Ford Otosana kesinlikle güvenmeyin. İlla ki bu marka bir araç alacaksanız da iki kez düşünüp sonrasında da almaya karar verirseniz ekspertiz yaptırmayı unutmayın. Sağlıcakla kalın.

• By Hasan Güler
      Satılacak Ürün Hakkında
      Marka ve Model: FoMoCo Model Yılı: 2011-2014 Donanım: - Kilometre: - Motor Hacmi ve Gücü: - Yakıt: - Vites: - Kasa Tipi: - Garanti: -
      Diğer Detayları:
      Ford Cmax/Kuga/Focus/Fiesta/Transit gibi Sync1 uyumu olan araçlara uyar.

Satış Hakkında
      Satış Yöntemi: Nakit/EFT/Havale İstenilen Karşılık: 650₺
      İletişim Bilgileri
      İsim Soyisim: Hasan GÜLER Yaşadığı Şehir: İZMİR İletişim Kanalları: Telefon:(05325118875), SMS,Forum İçi Mesaj.
      Ürüne Ait Resimler

Bu kısımda ürüne ait resimleri koymalısınız..

• By Egemen Yılmaz
      Merhaba arkadaşlar bu konuyu açmamım nedeni bu sorunun çözümünü 4sene sonra bulmamız belki benim gibi yaşayan arkadaşlar olabilir

Aracım da son 3-4 senedir ara ara genellikle kış aylarında çalıştırdak sonra motor arızası verir onaylayınca sadece mesaj olarak kalırda bu şekilde ara ara nüksederek devam etti hatta ilk zamanlar arabayı çekişten düşürmüştü yokuşlarda. İlk zaman yetkili servise götürdüğümüz zaman bilgisayara bağlayıp bir şey bulamadılar ve sensör arızası olabilir dediler bizde bu şekilde 4sene kullandık ve bu süreç boyunca arabayı çalıtırırken zaman zaman zorlandı tek marşta almama gibi sorunlar yaşadık

En son bir kaç ay önce yaşamaya başladık ve Eskişehir'de olan özel umut ford servisine götürdük biz aracın motor arızası sıvısı eksik gibi bir şey söylediler ve ellerinde 200ml kaldığını buna koyarsak iki yıl gideceğini söylediler her ne kadar çok inandırıcı gelmese de tamam dedik ve pahalıda bir sıvı bu sonra kesildi arızası

Bir hafta önce tekrar başladı sorun bu sefer gittiğimiz de bilgisayara bağlamak gerektiğini sıra var gibi sebeplerle bakmak istemediler biz de zaten sevmemiştik kendilerini. Sanayide dolaşırken yoldan geçen birini çevirip iyi bir motor ustası sorduk bizi Seçkin otoya yönlendirdi gittiğimizde hemen bilgisayara bağladılar ve partikül filtresi arızası verdiğini söylediler uygun bir zamanda getirirseniz onun sıvısı koyarak çözmeye çalışırız yoksa mecbur temizletmeniz lazım dediler bizde uygun bir zamanda gelmek için ayrıldık

Bir kaç sonra yol üzerindeyken araç ciddi bir şekilde çekişten düştü 5.vites tırmandığımız yokuşları 3.vitese hatta gazı köklesek bile 3bin deviri geçmiyordu o şekilde devam edip arabayı Seçkin otoya bıraktık. Ertesi arayarak sorunun mazotu incelten bujilerde olduğunu söylediler ve 4ünü değiştirdiler bir tane enjektörü de çıkaramadıkları için temizletmişler bu şekilde sorun tamamen çözüldü farkettik ki uzun zamandır araba çok sağırmış şimdi sanki yeni bir arabaya biniyoruz gibi geldi 2.vites kumda sardığı bile oldu 😁 

Bu şekilde sorun çözüldü uygun bir zamanda tekrar gidicez diğer 3 enjektör temizlenip egryi iptal edicekler bu şekilde daha sağlıklı biniceğimizi söylediler böylelikle 4 senelik sorun çözülmüş oldu biraz hikaye gibi anlattım ama tüm başımızdan geçenler böyle umarım sorunu yaşayan varsa yardımcı olur 

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.