Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Otomobilde Renk Tercihleri - Geniş çaplı Anket

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

arabada beyaz rengi hic sevmiyorum, cogu modele de yakistirmiyorum.

ama firtina grisi arabamda yazin klimanin nasil yirtindigini gordukten, hoşafa dondukten sonra beyazdan vazgecmez hale geldim.

sicagi sorun etmez, fircayla yikanmaktan yakinmaz, lokal boyada uzmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

beyazın avantajlar elbette gözardı edilemez,ancak benim fikrim aracı sıfır alıyorsan bikez olsun avantajları değil de ,kalbinin çarptığı rengi seçmek lazım.çünkü sıfır araç aldıysan muhtemelen en az 3- 4 yıl bineceksin.sırf avantajlarından dolayı beyaz alıp sonra senin arabanın aynısından ama renkli olanı görünce için gitmesin:) malum her aracın alıcı vardır,o yüzden renkli arabayı satamam kaygısını da yersiz buluyorum.çünkü herkes aynı mantıkla düşünüyor,madem herkes renkliyi seviyor ama satarken zorlanacam diye almıyor, herkes renkli alıp satsın o zaman ortadan kalkar bu sıkıntı da:)

kısa vadeli veya ticaret amaçlı alınan satılan araçlar yorumumun dışındadır..

ben kendim yakıştığını düşündüğüm için derin mavi focus aldım.zaten severek aldım ,kısa vadede satmayı düşünmeyeceğim,uzun vadede de 1 ay erken 1 ay geç illa satılır.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üç kuruş fazla olsun kırmızı olsun derim ama bugüne kadar bütün otomobillerim hep beyaz oldu. Sanırım cesaret edemedim. Çünkü beyazın dışındaki bütün renkler şımarık sevgili gibidir, kaprisini çekebiliyorsan devam edersin. Ayrıca bizim evdeki buzdolabı "gümüş gri" ilgililere duyrulur :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk defa beyaz renkli bir aracım oldu. Çok memnunum. Hem karartmalı far hem cam tavanla birlikte müthiş gözüküyor. İşlevselliği de cabası. Çok sıcak bir memlekette yaşamıyorum ama sıcak geçen nadir günlerde kullanımının ferah olacağını hissettirdi. Fırtına gri Focus'la bu havalarda dahi ya cam ya da klima açıyordum. Cam açsan toz toprak doluyor, klima baş ağrısı yapıyor. Bu araçla cam tavanı hafif aralıyorum ve havalandırmayı açıyorum, iş tamamdır. Çiziği ve kiri pek belli etmemesi de cabası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En azından türkiyede renk seçimi zaten pek mümkün olmuyor bence, en azından bana öyle denk geldi yada kayda değer bir fark vermek gerekiyor. Focusu alırken gece gri istiyodum ama beyaz ve aytozu vardı sadece başka bayide vardı gece gri ancak en az 3-4 daha fazlaydı. Cmaxtede aynı şekilde ucuz bulduğumuz anca aytozu oldu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

füme renkli bütün arabalara bakarken evet renk bu diyorum hep.. Hatta metalik koyu renklerin hepsi çok hoş geliyo gözüme ama yarın araba değiştirsem beyaz alırım heralde..:P kullanması,bakımı,satması çok daha kolay.. 2,5 kasa alırken beyaz rengi çok hoşuma gitmiyodu.. Fırtına gri çok aradım temizini (benim için efsane bir renktir) ama gümüş gri bulabildim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim ev D-100 karayolu üzerinde, camdan baktığımda her yer beyaz ve gri arabalarla dolu :), arada renkli geçince yüzümde bir tebessüm oluyor. Zevk sahibi insanlar varmış diye seviniyorum :D.

Önceki Focus'u alırken de şu an kullandığımı alırken de beyaz tercihim olmadı. İlk Focus'um şeker kırmızı idi ve bayi bayi arayıp sormuştum 'elinizde şeker kırmızı, Style donanım, benzinli otomatik var mı?' diye . Bence şeker kırmızı Focus'a en çok yakışan renk. Şu an kullandığım ise biraz zorunlu manyetik gri, istediğim donanımda farklı renk olarak bir tek bu rengi bulduk ama pişman değilim. Beyazın avantajları muhakkak vardır ama etrafta o kadar çok beyaz var ki insan biraz kendini farklı hissetmek istiyor. 

Not: @Doğan Kurban beyazı benimde hoşuma gidiyor. Normalde hiç tarzım değildir beyaz ama sanki farklı bişey var o arabada :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.