Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Atması normal değil.

Çakmak şarj aletlerinin içinde sigorta vardır. Bu sigorta uçtaki pimle birlikte hareketlidir. Sigorta bazen kayarak yanındaki şase ucuna değer. 

Bunu önlemek için uçtaki vidalı parçayı açıp sigortayı çıkartın. Uçlarındaki metal kısıma bir kat bant sarın )uçlar açıkta kalacak şekilde). 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben burayı çözemedim ya, Ne 550, .be 150 ne 700 tl. Anlamadım valla,
Gara

ntiyi iptal etmeleri dışında mı

Garanti dışı kalmaz ki, +-2000 km ye bir şey demiyorlar. :D isterlerse derler. Size veya tanıdıklara göz yummaları elinde ama büyük bir masraf olursa görürüm :) normalde böyle hak yok.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mrb arkadaşlar ben de siteye yeni üye oldum..şu an için fazla olarak site kurallarını bilmiyorum( kullanım şekli için)...arkadaşlar ben bir kaç arkadaştan bilgi aldım ama sizlerin de bir konuda görüşünü almak istiyorum.ben focus 180 hp ecoboost sedan almayı düşünüyorum..yalnız aklıma takılan bir kaç soru var.öncelikle özellilkle şehir içi yakıt durumunu çok merak ediyorum.bir de bu araç artık TÜRKİYE ye sadece sipariş üzerine mi geliyor.aklımı bulandıran en önemli sorun ise 2. el araç sitelerinde bu araçtan çok fazla yok dolayısıyla seçim de zorlaşıyor..olan araçlar da aynen duruyor.bu araçın  piyasasının olmadığı yani satımının zor olduğu anlamına mı gelir.yardımcı olursanız çok mutlu olurum...şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mrb arkadaşlar ben de siteye yeni üye oldum..şu an için fazla olarak site kurallarını bilmiyorum( kullanım şekli için)...arkadaşlar ben bir kaç arkadaştan bilgi aldım ama sizlerin de bir konuda görüşünü almak istiyorum.ben focus 180 hp ecoboost sedan almayı düşünüyorum..yalnız aklıma takılan bir kaç soru var.öncelikle özellilkle şehir içi yakıt durumunu çok merak ediyorum.bir de bu araç artık TÜRKİYE ye sadece sipariş üzerine mi geliyor.aklımı bulandıran en önemli sorun ise 2. el araç sitelerinde bu araçtan çok fazla yok dolayısıyla seçim de zorlaşıyor..olan araçlar da aynen duruyor.bu araçın  piyasasının olmadığı yani satımının zor olduğu anlamına mı gelir.yardımcı olursanız çok mutlu olurum...şimdiden yorumlarınız için çok teşekkür ederim...

Hoş geldiniz. İlgili konuları bulmak için forumun sağ üzerinde arama kısmını  kullanabilirsiniz. Yeni gelen arkadaşları tanımak için genelde tanışma başlığında konu açmalarını rica ediyoruz. 1.6EB ile ilgili çok konuşuldu. Arama yaptırırsanız çok detaylı bilgi mevcut. Sorunuzu arkadaşın tanışma başlığını kirletmemek için Focus 3 genel başlık altına taşıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. Yakıt: Şehrine, kullanıcısına ve mevsimine göre değişmekle beraber 7,5-8,5 L/100km civarında. Dizel ekonomisi beklemeyin ama gücüne göre mantıklı.

2. Stok yok, siparişle geliyor ve bence fiyatı da bu güçte bir araba için 56-58 bandında kötü sayılmaz.

3. Az geldiği için ikinci eli de az, alıp da mutsuz olup satan da az. Ancak ikinci elde dizeller kadar prim yapmaz, erken satmaya gelecek bir araç değil. Ayrıca hala çok yakar, dayanmaz vb. ön yargılar var piyasada. Yatırım amacı ile alınmaz, performanslı sedan olarak kullanmak üzere cazip, ama dediğim gibi alıp hemen satmamak koşulu ile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok teşekkürr ederim CEM bey değerli bilgileriniz için...bir arkadaşım var onunla birlikte almak istiyoruz...ama tabi sonuçta 50000 tl civarı bir para söz konusu...sonradan pişman olmamak için iyi bir araştırma yapmam gerekiyor.şu an için bir test aracı var mı o konuda bilgim yok.ben de kullananlar ile görüşüp bilgi almaya çalışıyorum.tekrar teşekkür ederim yorumunuz için...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN CEM BONEVAL paylaşımınız ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim..bu zamana kadar ki en ayrıntılı ve açıklayıcı bilgi oldu benim için..ellerinize emeğinize sağlık..kamuda memur olduğum için yıllık izin 25 gün.bu demek oluyor ki en fazla 1 ay şehir dışına gidebilirim. benm için öenmli olan şehiriçiydi. oda normal seviyede.bugün dizel araçlar bile şehir içi ortalama 5-7 litre arası yakıyor.servis bakımı daha fazla masraflı.benim yapacağım yılda en fazla 10 000 olur.artık gözüm kapalı alabilirim bu aracı.benm için öenmli olan aracın zevk vermesi.tabi yakıta da dikkat ediyorum.ama alayım 3 e satarım 5 e diye hiç düşünmem.umarım en kısa zamanda alırım ve uzun süreli bineceğim bir araç olur inşlh..tekrar çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.