Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

immobilizer aküyü korumak için devre dışı kalıyor
Bu bilgiye nereden ulaştınız, çünkü bu immobilizerın çalışma ilkesini aykırı, devre dışı kaldığı anda herhangi bir anahtarla motor çalışıtırılabilir.  konuma gelebilir.  Akü zayıfladığı için açmamazlık yapmış olmasın?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bilgiye nereden ulaştınız, çünkü bu immobilizerın çalışma ilkesini aykırı, devre dışı kaldığı anda herhangi bir anahtarla motor çalışıtırılabilir.  konuma gelebilir.  Akü zayıfladığı için açmamazlık yapmış olmasın?

Kullanım kılavuzu sf 33

"Not: Araç birkaç hafta kilitli durumda kalırsa
uzaktan kumanda devre dışı kalır. Anahtar
kullanılarak, araç kilidi açılmalı ve motor
çalıştırılmalıdır. Kilidin açılması ve motorun
bir kez çalıştırılması uzaktan kumandayı
yeniden devreye alır."
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İmmobilizer değil uzaktan kumanda devre dışı kalıyor. İmmobilizer farklı birşey uzaktan kumanda farklı birşey.

kumanda da immobilizer sistemin bir parçası, alıcısı olan sistem kendini kapatıyor. Yani şifreleme çözücü sistem uzaktan kumandaya kapalı hale geliyor, elimizdeki remote kontrol mekanizma çalışıyor aslında.tahminim bu durumda sürücü kapısı dışında manuel olarak anahtarla açılmaz duruma geliyor(benim diğer kapılarda anahtar yeri yok zaten). 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kumanda da immobilizer sistemin bir parçası, alıcısı olan sistem kendini kapatıyor. Yani şifreleme çözücü sistem uzaktan kumandaya kapalı hale geliyor, elimizdeki remote kontrol mekanizma çalışıyor aslında.tahminim bu durumda sürücü kapısı dışında manuel olarak anahtarla açılmaz duruma geliyor(benim diğer kapılarda anahtar yeri yok zaten).

Kumandalı olmayan yedek anahtarlar da somut bir örnek olarak verilebilir :)

Kilit sistemi ve immobilizer genelde ayrı sistemler. Biri araca girilmesini, diğer düz kontak yapılmasını engellemekte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar yeni aldığım 1.6 125 ps focus aracımı 800 km kullandım ve yakıtını söylüyorum sıkı durun : 

toplamda 550 TL yakıt aldım yakıt fiyatı 4.73 kuruş

789 km yol yaptım  bütün kullanımlar şehir içi ve kesinlikle aracı incitmeden kullandım,

ortalama hızım 20 km, hesaplamalara göre ben bu araçla 15 lt yakıyor

servise sordum bana bilindik cevabı verdiler ""hele bir 5000 km kullanın düşer düşer ""

peki tüp taktırsam mı hocam nedersiniz cevap

"" yok hocam bu araç piyasadaki en az yakan araçlardan lpg taktırmayın garantiden düşer ve zaten uyumlu da değil motorunuz""" 

Şimdi soruyorum sevgili arkadaşlarım ve büyüklerim ben ne yapayım önerisi olmayanlara şıkları veriyorum 

(a) Aracıma derhal LPG taktırayım

(B) Aracımı hemen bir dizel araç ile değiştireyim

© Aracımı satayım bir daha ford benzinli almayım

(d) Hiç kafanı yorma teknik verilere yakın bir tüketim değeri için 5000 km gideyim

( e) Arabamı yakayım karşısına geçip bir sigara içeyim :))))))) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi soruyorum sevgili arkadaşlarım ve büyüklerim ben ne yapayım

Bir yerlerde bir yanlışlık olmalı

1. Bu araç yoğun şehir trafiğinde bile 10L/100km'yi bulmaz

2. YB ne gösteriyor?

3. Depo hesabını yeterince hassas yapıyor musunuz? Yani, yakıtı bitirip yeniden pompa tabancasının ikinci atışına kadar doldurtup, litreyi not edip km'yi sıfırlayıp depoyu bitirinceye kadar kullanıp aynı şekilde yakıt alıp aldığınız yakıt miktarını 100 ile çarpıp katettiğiniz km'ye bölmek. 

4. Arada bir uzun yola çıkın ve dur kalksız en az yarım saat 3000-4000dd arasında seyredin. 

5. Bence bir süre daha böyle devam edin.

LPG'ye gelince

1. Motorun sorunsuz olduğuna ikna olabilmek için en az 6 ay veya 5000 km kullanın

2. Garanti konusunda zorluk çekeceğiniz doğru ve servis konusunda da sıkıntı yaşama olasılığınız yüksek

3. Buna rağmen taktırıp sorunsuz kullanan arkadaşlar var, yeni nesil dönüşüm kitleri oldukça başarılı, ama bu adım için henüz erken.

Gerçekten bu sorunlardan kurtulmak istiyorsanız da e şıkkı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar yeni aldığım 1.6 125 ps focus aracımı 800 km kullandım ve yakıtını söylüyorum sıkı durun : 

toplamda 550 TL yakıt aldım yakıt fiyatı 4.73 kuruş

789 km yol yaptım  bütün kullanımlar şehir içi ve kesinlikle aracı incitmeden kullandım,

ortalama hızım 20 km, hesaplamalara göre ben bu araçla 15 lt yakıyor

servise sordum bana bilindik cevabı verdiler ""hele bir 5000 km kullanın düşer düşer ""

peki tüp taktırsam mı hocam nedersiniz cevap

"" yok hocam bu araç piyasadaki en az yakan araçlardan lpg taktırmayın garantiden düşer ve zaten uyumlu da değil motorunuz""" 

Şimdi soruyorum sevgili arkadaşlarım ve büyüklerim ben ne yapayım önerisi olmayanlara şıkları veriyorum 

(a) Aracıma derhal LPG taktırayım

( B) Aracımı hemen bir dizel araç ile değiştireyim

© Aracımı satayım bir daha ford benzinli almayım

(d) Hiç kafanı yorma teknik verilere yakın bir tüketim değeri için 5000 km gideyim

( e) Arabamı yakayım karşısına geçip bir sigara içeyim :))))))) 

focus 2.5 benzinliye binen arkadaşım birazda ara hızlanmaları fazla yapar konya da 7.5 litre, bu ankara İstanbul da 9 litreyi bulabilir. fazla incitmemekte çok yaktırır uygun devirde vites atmıyorsanız. 2500 üstü vites değiştirip 2000 devirde kullanın..1-2-3 viteste bu 1800 devirde olabilir. bütün bunlar düz yol şartlarında geçerli. subap yağlama sistemli lpg taktırabilirsiniz hele bir 6 ay geçsin..ucuz kit taktırmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soru: C-Max ve Mondeo için 1.6 EB seçeneği satışta devam ederken Focus için olmaması diğer modellerde de bu motor stok bitinceye kadar devam edecek sonra ithali bitecek şeklinde mi yorumlanmalı?

(Kuga'da geliyor illaki diye yazmayın lütfen!)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soru: C-Max ve Mondeo için 1.6 EB seçeneği satışta devam ederken Focus için olmaması diğer modellerde de bu motor stok bitinceye kadar devam edecek sonra ithali bitecek şeklinde mi yorumlanmalı?

(Kuga'da geliyor illaki diye yazmayın lütfen!)

Müsait vakit sorulacak efendim.

Şahsen c-max'de yoktur sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servise en başta ..:):): usta bu araç piste çıkacak "artık sen anladın onu " demen gerekecek....:):):):

Bana bi buyuk brembo fren takimi arkaya kocaman spoiler birde 2.0 mondeo motoru lutfen :D

Bilstein, 1.6 EB swap, stoptech fren diskleri + brembo balatalar, chip tuning ekletip ESP iptali iste :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam aracım otomatik şanzıman zaten vitesdeki düğmelere basmayınca hangi viteste olduğunu bile göremiyorsunki dediğinizi ancak devir saati ile kontrol edebilirim diye düşünüyorum kaldı ki aracı yormuyorum demiştim ya 2000.3000 dd de kullanıyorum 

focus 2.5 benzinliye binen arkadaşım birazda ara hızlanmaları fazla yapar konya da 7.5 litre, bu ankara İstanbul da 9 litreyi bulabilir. fazla incitmemekte çok yaktırır uygun devirde vites atmıyorsanız. 2500 üstü vites değiştirip 2000 devirde kullanın..1-2-3 viteste bu 1800 devirde olabilir. bütün bunlar düz yol şartlarında geçerli. subap yağlama sistemli lpg taktırabilirsiniz hele bir 6 ay geçsin..ucuz kit taktırmayın.

Öncelikle lütfen bu sitenin kurallarına uyunuz :)

Size gelen özel mesaja göre üyeliğinizi tamamlayınız aksi halde durdurulacaktır.

• FaceBook ile bağlanan kullanıcılarımı lütfen profil bilgilerinizi tamamlamayı unutmayınız aksi halde üyeliğiniz dondurulacaktır. Tıklayınız
  • TIKLIYORUM ANCAK BURADA ÜYELİĞİMİ TAMAMLAYACAK BİR BÖLÜM BULAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM 

Bir yerlerde bir yanlışlık olmalı

1. Bu araç yoğun şehir trafiğinde bile 10L/100km'yi bulmaz

2. YB ne gösteriyor?

3. Depo hesabını yeterince hassas yapıyor musunuz? Yani, yakıtı bitirip yeniden pompa tabancasının ikinci atışına kadar doldurtup, litreyi not edip km'yi sıfırlayıp depoyu bitirinceye kadar kullanıp aynı şekilde yakıt alıp aldığınız yakıt miktarını 100 ile çarpıp katettiğiniz km'ye bölmek. 

4. Arada bir uzun yola çıkın ve dur kalksız en az yarım saat 3000-4000dd arasında seyredin. 

5. Bence bir süre daha böyle devam edin.

LPG'ye gelince

1. Motorun sorunsuz olduğuna ikna olabilmek için en az 6 ay veya 5000 km kullanın

2. Garanti konusunda zorluk çekeceğiniz doğru ve servis konusunda da sıkıntı yaşama olasılığınız yüksek

3. Buna rağmen taktırıp sorunsuz kullanan arkadaşlar var, yeni nesil dönüşüm kitleri oldukça başarılı, ama bu adım için henüz erken.

Gerçekten bu sorunlardan kurtulmak istiyorsanız da e şıkkı...

Cem hocam dediğiniz işlemleri zaten yaptım, aracın ortalama yakıt göstergesi YB de 13,7 gösteriyor , ortalama hız ise 20 km 

zaten onları yapmasam bile 550 tl toplam alım 4.7 kuruş litre fiyatı olan bir benzinle toplam da 789 km gittiğimden ne yaparsan yap hesap ortada bugün ford servisine gittim ve haftaya randevu verdiler aracın deposunun full bir şekilde kilometre sıfırlanmış bir şekilde 5 saat lik bir test için benden istediler bende götüreceğim ama artık ne yapalım 250 tl daha gidecek cepten öğle görünüyor :))) neye bakacaklar çok merak ediyorum. çok teşekkür ederim hocam 

Birde arkadaşlar bilgisi olan varmı bilmiyorum ama benim otomatik aracım hız sabitlemede kullanıldığında otomatik vites , vites yükseltme ve alçalmayı kendi yapmıyor mu , manuel gibi mi hareket ediyor birisi bana söyledi de çok şaşırdım bilgisi olan varmı acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• FaceBook ile bağlanan kullanıcılarımı lütfen profil bilgilerinizi tamamlamayı unutmayınız aksi halde üyeliğiniz dondurulacaktır. Tıklayınız
  • TIKLIYORUM ANCAK BURADA ÜYELİĞİMİ TAMAMLAYACAK BİR BÖLÜM BULAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM 

1-B

http://www.focusclubtr.com/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.