Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Eğer satılmazsa 6 aylığına garaja koyayım diye düşündüm, aylık 75 TL dedi kapalı otopark. Maksat gözümden kalksın dedim, sabah kalkıp dolmuşa doğru gidiyorum içime büyüyor işin doğrusu.

Kimisi de kullan abi bişey olmaz diyor, polis durdurursa anlatırsın radara girmediğin sürece ceza yazmazlar diorlar. Hıyarın biri sana vurursa da ehliyetli birini tez elden yanına çağır ahanda bu kullanıodu diye tutanak tutturursun die fikirler veriolar....

Şeytana uymayıp;) Ben garaja bıraksam akü boşalması vs olur mu dikkat etmek gereken ne var? Bu focus bana yaramadı :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şeytana uymayıp;) Ben garaja bıraksam akü boşalması vs olur mu dikkat etmek gereken ne var? Bu focus bana yaramadı  

Hafta da bir çalıştırın 5-10 dakika, lastikler içinde 50-100 metre  arabayı hareket ettirip bırakın. Lastik havalarını kontrol edin.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hafta da bir çalıştırın 5-10 dakika, lastikler içinde 50-100 metre  arabayı hareket ettirip bırakın. Lastik havalarını kontrol edin.  

araç rölantide iken akü şarj olur mu acaba? ehliyet kursundan hatırladığım kendi kendine boşalma oluyor diyorlardı, teknoloji değişmedimi acaba hala :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende usb den ıphone bağlıyorum ıpod modunu açıyor ilk zamanlar düzgün istediğim müziği seçebiliyordum listemi görüyor en çok dinlenenleri görüyor çok güzeldi  şimdi takıyorum ilk şarkı hariç gerisini kafasına göre buluyo çalıyo tek tek ilerletiyorum  şarkı arayıp duruyorum bende acaba format gibi bir işlem mümkünmü kablo değiştirdim sonuç aynı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende usb den ıphone bağlıyorum ıpod modunu açıyor ilk zamanlar düzgün istediğim müziği seçebiliyordum listemi görüyor en çok dinlenenleri görüyor çok güzeldi  şimdi takıyorum ilk şarkı hariç gerisini kafasına göre buluyo çalıyo tek tek ilerletiyorum  şarkı arayıp duruyorum bende acaba format gibi bir işlem mümkünmü kablo değiştirdim sonuç aynı

Karıştır modu açılmış olmasın? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar, öncelikle marka olarak ford'dan vazgeçmemin nedeni tek başına usb içindeki 1.000 parçanın karıştırılaması değil, bir çok küçük nedenlerin birleşerek genel bir memnuniyetsizlik algısı oluşturmasıdır, bu küçük nedenleri sıralayacak olursam;

1- Müzik sisteminin yetersiz olması,

a- Hoparlör sistemi yeterli değil, kaliteli bir dinleyiş ve müzik keyfi vermiyor.

b- Standart gelen (Sony harici) müzik sisteminde mute ve pause tuşlarının olmaması.

c- TA tuşunun (trafik anonsu) gibi gereksiz ve işlevsiz bir özelliğin (tünellerden geçerken yapılan anons) kocaman bir şekilde konsola yerleştirilmiş olması.

d- radyo için yeterli hafıza kanalının bulunmaması (6 kanal sınırı).

e- USB'den müzik dinlemek için yeterli opsiyonların olmaması. (1.000 şarkı sınırı, tek klasör altında bulundurma mecburiyeti vb.)

f- AUX yuvasının olduğu halde, kendinin olmaması. Basit bir aux kablosu için sonradan konsolun sökülerek takılması mecburiyeti ve ücretinin artması.

2- Ön yolcu koltuğunun önündeki ok gibi çıkan ve kullanım alnını daraltan biçimsiz torpido tasarımı,

3- Bağımsız arka süspansiyon ve TVC (dinamik tork kontrolü) olmasına rağmen virajlarda frene basarak hız düşürülmek zorunda kalınması, aracın genel olarak savrulma konusunda sürücüye güven verememesi.

4- EPES (direksiyon sertlk sistemi) sisteminin dengesiz olması. Hız arttıkça kademeli olarak sertleşmesi gerekirken 120 km. hızda 160 km. gibi daha yüksek hızdaki sertlik seviyesinde olması. Sanırım EPES yazılımından kaynaklanan bir sorun.

5- TDCi motorlarda 2. vitesinin yeterli beygir gücünde olmaması. Ani hızlanma gerektiren durumlarda kısa sürede yeterli güce ulaşamaması.

vb. gibi sebepler sayılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

c- TA tuşunun (trafik anonsu) gibi gereksiz ve işlevsiz bir özelliğin (tünellerden geçerken yapılan anons) kocaman bir şekilde konsola yerleştirilmiş olması.

Bu araç sadece Türkiyede satılmıyor ki TA gereksiz olsun.  

3- Bağımsız arka süspansiyon ve TVC (dinamik tork kontrolü) olmasına rağmen virajlarda frene basarak hız düşürülmek zorunda kalınması, aracın genel olarak savrulma konusunda sürücüye güven verememesi.

Sanırım en haksız eleştriniz burada, hangi araçla kıyasla güven vermiyor? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu araç sadece Türkiyede satılmıyor ki TA gereksiz olsun.  

Sanırım en haksız eleştriniz burada, hangi araçla kıyasla güven vermiyor? 

1-TA tuşu daha küçük hatta menünün içine girilerek on veya of yapılacak yani yazılım ile çözülebilirdi, kocaman bir tuş atanmasına gerek yoktu, o kocaman tuşu ikiye bölerek mute ve pause tuşu yapılabilirdi.

2- Wolksvagen, BMW ve Audi grubuna kıyasla bunu söyledim. Zaten bu araçtan sonra (kredi borcu bittikten sonra), alacağım araba bu 3 markanın orta sınıfından biri olacak. Hyundai, Kia, Renault, Citroen vb. değil tabiki.

Şunu söyleyebilirim ki; Ford markası halen araştırma ve geliştirme aşamasında bazı sorunlarını çözmesi uzun yıllar alacaktır. Oysa ki en eski otomobil üreticilerin biri olan Ford'un bu marka oturtma sürecini uzun yıllar önce çözmesi gerekirdi. AR-GE ye yeterli bütçe ayırmadıklarından mıdır nedir, gözbebeği olan focus'ta bile halen bazı kritik sorunlar aşılamamış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.