Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Afs özelliği Yok demi bu farlarda sadece  bi-xenon ?
Bildiğim kadarıyla yok ancak içlerde direksiyonla beraber çalışan yan aydınlatma farları var. Sonradan takılanlarda çalışıyor mu bilmiyorum. Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orjinal olanlarında vardır herhalde Afs özelliği. YOksa bunlarda da mı Tekno paketlere özgü yoksa X paketde varmı

Artık mercek dönmüyor, farın içersinde ayrı bir reflektör var direksiyona göre yanan 55W H1 ampul yanıyor. X pakette var yalnızca, farı sonradan takınca çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki ozan kardeşim sana bir sorum olcak yada bilen varsa yardımcı olabilir mi? Siyah zeminli far buldum inşallah yakın zamanda gelicek fakat aracım style paket. Bu konu benim kafamı çok karıştırıyor aracıma direk uyum sağlar mı yoksa dönüştürücü tarzı bir mekanizma almak zorunda mıyım ? Bu arada siyah zeminli farların çok güzel olmuş inan bana, Hayırlı olsun. Beyaz arabama takıp ta kısmetse yükliycem resimleri inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki ozan kardeşim sana bir sorum olcak yada bilen varsa yardımcı olabilir mi? Siyah zeminli far buldum inşallah yakın zamanda gelicek fakat aracım style paket. Bu konu benim kafamı çok karıştırıyor aracıma direk uyum sağlar mı yoksa dönüştürücü tarzı bir mekanizma almak zorunda mıyım ? Bu arada siyah zeminli farların çok güzel olmuş inan bana, Hayırlı olsun. Beyaz arabama takıp ta kısmetse yükliycem resimleri inşallah.

X paket harici tak calistir yapamazsiniz. Sorunsuz calistirmak icin 2-3 yontem var. Birkac konuda yazildi anlatildi detayini Ozan bilir ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet arkadaşlar aranıpta bulunamayan arıza sorununu çözdük.. :)

Bugün aracıma x paket farları taktırdım..

herşeyiyle sorunsuz çalışıyor. ve arıza ışığı yakmıyor.

Şaşmazda yıllardır tanıdığım ve elektronik işlemlerde aracımı güvenle bıraktığım   özen ticaret bu sorunu kökten halletmiş.

Bizim forumdan giden olursa focus clubtan geliyorum  desin.. :)

Montaj işcilik her zamanki gibi harika.

Gündüz farları sorunsuz.

parklara aldığımızda kısılıyor drl ler.(farları açtığımızda değil)

follow me home çalışıyor.

sadece içerden far ayarı çalışmıyor..

onuda motor değiştirerek çözümlenebilir.

Resimleri benim arabamın konusuna atacam.. :)

Nasıl yaptığını söylemiyor ama,kara kutu kullanıyor bunun için..

Ben söyleyeyim nasıl yaptığını :D 55W çeken bir direnç sistemini far yerine bağlıyor, farlarıda kısa hattından röle ile tetikliyor :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende söyliyim; Ozan bunun alasını yapar :) Abi benim düşündüğümü onlarda düşünmüştür :D ama bi denicem bakalım :D merakla bekliyorum..:):D
Abi Mustafa ustanın o gri kutulardan birini makul fiyata vermesi lazım. Ederi 5-10 tl max. Vakit olursa cuma gün ugrucam bakalım.

Dayanamadım, 14TLye 4.7OHM 100W Direnç sipariş ettim değer olarak biraz sınırda kalıyor bakalım haftasonuna gelirse deneyip burdan yazacağım. Normalde direnç işine girmek istemiyordum ancak yaşadığım sorunlar sonucu ve orjinalliğinden birşey kaybetmemesi için birde böylesini denemeye karar verdim. Maksimum durumda bile referans değerinin yarısından bile az enerji harcayacağından ısınma sorunu olmamasını umuyorum.

Aklımdaki sistem harici hat çekmeden farları orjinal kısa far tesisatından beslemek, bilindiği üzere bu şekilde bağlayınca az enerji tükettiği için arıza ya geçiyor araç, bu az enerji çekme durumunu direnç telafi edecek, yani xenonlarla birlikte dirençte enerji harcayınca araç bunu fark edemeyecek diye planlıyorum.

Aldığım direncin değeri biraz sınırda kalıyor, xenon farın balastı 35W iç dirençlerle birlikte yaklaşık 40W ediyormuş, toplamda 80W ediyor, direnç ise araç boştayken (12V) 30W çekmeli buda tam 110W ediyor(halojenler 55W). Bakalım olursa ne ala olmazsa 14tl ve bir kaç saatim çöp olacak :D

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hata yaparsin. 100 W lik direncleri paralel bagla, ve ampul taklidi yapsinlar. Hava alacak bir yere monte ettirsen yeter. Xenonlarin elektrigini de akuden direk cektir. sadece rolenin tetigini direncin pozitif tarafindan alsin. Baska birsey yapmana gerek yok zaten.

Bu arada xenonlarin sogurdugu akim stabilken 35W. ilk acildiginda 110-120W civari guc soguruyorlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hata yaparsin. 100 W lik direncleri paralel bagla, ve ampul taklidi yapsinlar. Hava alacak bir yere monte ettirsen yeter. Xenonlarin elektrigini de akuden direk cektir. sadece rolenin tetigini direncin pozitif tarafindan alsin. Baska birsey yapmana gerek yok zaten.
Bu arada xenonlarin sogurdugu akim stabilken 35W. ilk acildiginda 110-120W civari guc soguruyorlar.

Neden abi?

amacım, tesisatı mümkün olduğunca orjinal tutmak, mümkün olduğunca az enerji tüketmek. vede röleyi iptal etmek.

abi birde gündüz farıyla ilgili bir sorum var sana, Erkan abinin montajı yapılırken gündüz farını yakmak için sigorta kutusundan kontağa bağlı bir yer bulup paralel çekti, ancak bu hat farlar yanınca gidiyormu diye kontrol etmedi. Yinede parkları açınca kısılma olayını yaptı. Farları açınca bu hattın gidiyor olması bana düşük geldiğinden şaşırdım. Acaba far kendi içindemi hallediyor bu durumu? yani hem parka hem DRLye elektrik verince park olarak yanıyor olabilir mi? Bu konuda bilgin var mı?

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Göz kırpma olayını kondansatör olmadan hallettim sanırım, rölenin tetiğini parktan alıyorduk parklarda açılıp kapandığından farlarda açılıp kapanıyordu. Rölenin tetiğini parktan kısa fara aldım, şuan açılıp kapanmasında sorun yok, göz kırpma olayını deneyemedim hava aydınlık olduğundan ancak normal farlarda yapmadığına göre şimdide yapmıyor olması lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Göz kırpma olayını kondansatör olmadan hallettim sanırım, rölenin tetiğini parktan alıyorduk parklarda açılıp kapandığından farlarda açılıp kapanıyordu. Rölenin tetiğini parktan kısa fara aldım, şuan açılıp kapanmasında sorun yok, göz kırpma olayını deneyemedim hava aydınlık olduğundan ancak normal farlarda yapmadığına göre şimdide yapmıyor olması lazım :)

Nasıl son durum Ozan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl son durum Ozan?

Pazar Pazartesi gece kullanmadım abi. Ama Cumartesi yapmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.