Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Yanılıyormuşum; gece xenonlar yanarken sellektörü de xenonlarla yapıyor. Hatta lok lok diye bir ses geliyor.

Gündüzüne haftasonu bakayım.

Eğer yanlış bilmiyorsam. (Megane'dan gelen bilgi) Tek mercekli xenon farlarda merceğin önünde bir kapak var. Bu yarım durumdayken kısa far oluyor. Uzunlar yanınca bu kapak tamamen gizleniyor ve giden ışık miktarı artıyor. Yani lok lok sesi muhtemelen o kapaktır. Ama ben Megane'da hiç ses duymazdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer yanlış bilmiyorsam. (Megane'dan gelen bilgi) Tek mercekli xenon farlarda merceğin önünde bir kapak var. Bu yarım durumdayken kısa far oluyor. Uzunlar yanınca bu kapak tamamen gizleniyor ve giden ışık miktarı artıyor. Yani lok lok sesi muhtemelen o kapaktır. Ama ben Megane'da hiç ses duymazdım.

Valla bilmiyorum ki Engin; daha önce mercekli farı olan bir aracım olmamıştı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mercekteki perde olayı aynen doğru. Ses ondan geliyor. Bi xenon olupta selektoru halojenle destekleyen veya farlar kapaliyken halojenle selektor yapan sistemler var. F3 te nasıl bilmiyorum ancak halojenleri sadece dönüşte kullanıyor diye biliyordum

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Umarim faydali olur :)

Eger direk ekran cikmiyorsa modlardan biri duzeltirse sevinirim telefondan giriyorum

videoyu izleyince farkettim ki 3 reflektör varmış bunda. ben içte tek halojen var sanıyordum. farları artık kafaya takmaya başladım gibi ama para suyunu çekti çoktan :S

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yılbaşında İstanbula gitmeyi planlıyorum dedemi yeterince gazlayabilirsem maaşınıda ocakta alıyorsa ancak öyle olur heralde :D

Bilgisayardan mi giriyorsun sen? Oyleyse su videonun direk linkini yollarmisin bana benim iletiye koyayim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgisayardan mi giriyorsun sen? Oyleyse su videonun direk linkini yollarmisin bana benim iletiye koyayim

direk derken?

https://www.youtube.com/watch?v=8gBDUufu4Xk

[media]http://www.youtube.com/watch?v=8gBDUufu4Xk[/media]

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.