Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Hicbisey anlamiyorum he okudum ama :D

Bu arada ilk calistirmada Ledlerin titremesi bende de var motor isinip rolanti oturunca geciyor.

Buarada donus farlarini sislere baglamak isteyen biri vardi onun icin bir video cektimde kimdi hatirlayamadim

Bizde dün sinyale bağlasak nasıl olur acaba diye düşünmüştük :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hicbisey anlamiyorum he okudum ama :D

Bu arada ilk calistirmada Ledlerin titremesi bende de var motor isinip rolanti oturunca geciyor.

Buarada donus farlarini sislere baglamak isteyen biri vardi onun icin bir video cektimde kimdi hatirlayamadim

Sabir eminmisin?

Diğer X paketli arkadaşlar sizde de ilk çalıştırmada ledler hafifi titriyor sonra düzeliyor mu?

Eğer öyleyse süper; çünkü bende de dün araba biraz çalışınca titreme bitti ben gözüm alıştı sandım :)

Şu focus sayesine oto elektirkçi olcaz nerdeyse  :kıhkıh:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabir eminmisin?

Diğer X paketli arkadaşlar sizde de ilk çalıştırmada ledler hafifi titriyor sonra düzeliyor mu?

Eğer öyleyse süper; çünkü bende de dün araba biraz çalışınca titreme bitti ben gözüm alıştı sandım :)

Şu focus sayesine oto elektirkçi olcaz nerdeyse :kıhkıh:

Ilk calistirmada soguk motor rolantide dalgalanma yapiyor o ara yapiyor ama yola cikayim sıkıntı yok ;)

Videoda burda;

Yalniz bu kadar karanlik degil haberiniz olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LED'lerinm titrek yanması bizim çakma montajlarımızla alakalı değil. 

Alman forumlarında da çok sayıda araç sahibi aynı durumdan şikayetçi, genelde soğuk motorda titrek yandığını ve bunun değişkenlik gösterebildiğini yazıyorlar. Yetkili servislerin de konu hakkında bilgi sahibi olduğunu ve normal kabul ettiklerini dillendiriyorlar. Sadece bir kişide zaman zaman kendiliğinden söndüğü için far grubu değiştirilmiş ve servis bazı ünitelerde DRL lehim yerlerinde sorun olduğunu söylemişler. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan bende de parklar yanarken ledlerde kırpma var. Benim montajı biliyorsun Özen de yapıldı. Nasıl düzeltiriz bunu ?

Direnc ekleme teorim var ama Cem abinin mesajından sonra ne olur bilmiyorum. Ama sorun DRLden olsaydı gündüzlerde titrerdi. Sende oda titriyor olabilir o Mustafa ustanın montajından kaynaklı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alman forumlarında da çok sayıda araç sahibi aynı durumdan şikayetçi, genelde soğuk motorda titrek yandığını ve bunun değişkenlik gösterebildiğini yazıyorlar. Yetkili servislerin de konu hakkında bilgi sahibi olduğunu ve normal kabul ettiklerini dillendiriyorlar. Sadece bir kişide zaman zaman kendiliğinden söndüğü için far grubu değiştirilmiş ve servis bazı ünitelerde DRL lehim yerlerinde sorun olduğunu söylemişler. 

Voltaj doğru ve stabil gelirse mantık olarak ledler problemsiz yanar. Motorun sıcaklığıyla lehimlerin bir alaksı olamaz-olmamalı. Yok varsa soğuk lehimin kralını yapmışlar fabrika hattında demektir :) (Sarsıntıdan kaynaklı demektir)

Bunu anlamanın en doğru yolu, DRL lere gelen uçların Osilaskopla ölçülmesi. Bir dalgalanma varsa frekansı bulunup ona göre drl hattında DRL 'e paralel kondansatör takılmalı.Bu kondansatör eğerki titreme frekansı dar ise başlarda DRLlerin daha az fakat titremeden yanmasını sağlar. Titreme geçince orjinal parlaklığına geri döner. yok eğer geniş bir banta sahipse kondansatör takılırsa farlar hiç yanmaz. Gelen gerilim anca kondansatörü şarj eder. Düzeltmek istenirse meşakkatli işler çıkartır.

Frekans dar-geniş olayını çok detaylı anlatmıyorum gerek yok :)

Sarsıntıdan kaynaklı olup olmadığını anlamak için farı çıkarıp elde tutarken izlemek :) Lehimlerdenmi başka birşeydenmi anlaşılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi sende anlık sönüp yanma ve içerdeki hata mesajı var şuanda değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Motorun sıcaklığıyla lehimlerin bir alaksı olamaz-olmamalı.

Zaten var demiyorum, değişen far ünitesi zaten DRL'lerin zaman zaman kendiliğinden söndüğü için değişmiş...

sende anlık sönüp yanma ve içerdeki hata mesajı var şuanda değil mi?

Kafasına göre asabi olunca çok, sakin olunca hiç yanıp sönüyor, bir türlü Ozan modifikasyonunu yaptıramadım. Uyarı da var evet.

Ama DRL'ler titrek değil, sapına kadar erkek!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten var demiyorum, değişen far ünitesi zaten DRL'lerin zaman zaman kendiliğinden söndüğü için değişmiş...

Kafasına göre asabi olunca çok, sakin olunca hiç yanıp sönüyor, bir türlü Ozan modifikasyonunu yaptıramadım. Uyarı da var evet.

Ama DRL'ler titrek değil, sapına kadar erkek!

Sanki senin hatta ampul bağlamıştı ustan gibi hatırlıyorum?

Tetiği parktan alınca titremiyor; kısadan alınca titriyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanki senin hatta ampul bağlamıştı ustan gibi hatırlıyorum?

Tetiği parktan alınca titremiyor; kısadan alınca titriyor :)

Başta kısalardan alıp pararlel park ampulu bağlamıştı, sonra röleyle parka döndük ve ek ampulleri attık.

Benim bir şikayetim yok.

Farlarla ilgili tek yakınmam otomatik farın en ufak bir loşlukta devreye girmesi, biraz daha karanlığı bekleyebilirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.