Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Yanılıyormuşum; gece xenonlar yanarken sellektörü de xenonlarla yapıyor. Hatta lok lok diye bir ses geliyor.

Gündüzüne haftasonu bakayım.

Focusları incelemedim ancak o "lok lok" sesi aynı H4 lamablardaki gibi kısa-uzun birlikte olan farlarda çıkıyor. Şu videoda çok güzel şekide açıklamış:

O içteki lambanın da Opel İnsigniadaki gibi Korner (viraj) lambası olduğununu tahmin ediyorum. O da şu şekilde:

Ancak sorun şu ki corner lambaları direksiyona bağlı olarak çalışıyor ve siz sonradan taktığınız için çalışmıyor olabilir  :blush: 

Servise taktırmak en mantıklısı ancak o da çok fazla fiyat isterler ve de yapacaklarından da şüpheliyim.[Opel kendi araçlarına AFL+ far takıyor.]  :kıhkıh:

Neden abi?

amacım, tesisatı mümkün olduğunca orjinal tutmak, mümkün olduğunca az enerji tüketmek. vede röleyi iptal etmek.

abi birde gündüz farıyla ilgili bir sorum var sana, Erkan abinin montajı yapılırken gündüz farını yakmak için sigorta kutusundan kontağa bağlı bir yer bulup paralel çekti, ancak bu hat farlar yanınca gidiyormu diye kontrol etmedi. Yinede parkları açınca kısılma olayını yaptı. Farları açınca bu hattın gidiyor olması bana düşük geldiğinden şaşırdım. Acaba far kendi içindemi hallediyor bu durumu? yani hem parka hem DRLye elektrik verince park olarak yanıyor olabilir mi? Bu konuda bilgin var mı?

DRL farlardaki kısalma ve arka stopların yanması normal birşey çünkü adı üstünde park lambası eğer geceliğin gündüz farı kadar parlak yansaydı karşıdan gelenlerin gözünü fazlasıyla alırdı  :) 

Kısılıyor ki göz almadan karşıdan gelenlerin farketmesini sağlıyor. Tıpkı halojen park lambası parlaklığına düşüyor  :yeah:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focusları incelemedim ancak o "lok lok" sesi aynı H4 lamablardaki gibi kısa-uzun birlikte olan farlarda çıkıyor. Şu videoda çok güzel şekide açıklamış:

O içteki lambanın da Opel İnsigniadaki gibi Korner (viraj) lambası olduğununu tahmin ediyorum. O da şu şekilde:

Ancak sorun şu ki corner lambaları direksiyona bağlı olarak çalışıyor ve siz sonradan taktığınız için çalışmıyor olabilir  :blush: 

Servise taktırmak en mantıklısı ancak o da çok fazla fiyat isterler ve de yapacaklarından da şüpheliyim.[Opel kendi araçlarına AFL+ far takıyor.]  :kıhkıh:

DRL farlardaki kısalma ve arka stopların yanması normal birşey çünkü adı üstünde park lambası eğer geceliğin gündüz farı kadar parlak yansaydı karşıdan gelenlerin gözünü fazlasıyla alırdı  :) 

Kısılıyor ki göz almadan karşıdan gelenlerin farketmesini sağlıyor. Tıpkı halojen park lambası parlaklığına düşüyor  :yeah:

öncelikle sizi ilgili bölümde tanımayı isteriz. ayrıca profilinizi doldurmanız gerekiyor.

-bütün bi xenon mercekler zaten H4 gibidir ayrı bir uzun bölümü olmaz videodaki gibi perde ile olur. 

-aynen öyle. çok para istemeleri bir yana takarız diyen servis görmedim duymadım ben henüz.

-sorumu yanlış anlamışsınız, tabiki kısılması gerekiyor. bu farda drl ve park için ayrı elektrik girişi var yani DRLnin(10W) yanması için 2 nolu pine, parkın(1W) yanması için 10 nolu pine elektrik veriliyor. Ancak her ikisine birden elektrik verilse bile kısılma oluyor atıyorum 5W yanıyor. bu nasıl oluyor diye sormuştum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle sizi ilgili bölümde tanımayı isteriz. ayrıca profilinizi doldurmanız gerekiyor.

-bütün bi xenon mercekler zaten H4 gibidir ayrı bir uzun bölümü olmaz videodaki gibi perde ile olur. 

-aynen öyle. çok para istemeleri bir yana takarız diyen servis görmedim duymadım ben henüz.

-sorumu yanlış anlamışsınız, tabiki kısılması gerekiyor. bu farda drl ve park için ayrı elektrik girişi var yani DRLnin(10W) yanması için 2 nolu pine, parkın(1W) yanması için 10 nolu pine elektrik veriliyor. Ancak her ikisine birden elektrik verilse bile kısılma oluyor atıyorum 5W yanıyor. bu nasıl oluyor diye sormuştum.

Ozan elektronik devre vardır içinde 10 nolu pine elektrik verildiğinde akımı kısıyordur. Benim sonradan taktığım gündüz farları gibi, 3. bir bağlantı var oraya elektrik verince kısılma yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan elektronik devre vardır içinde 10 nolu pine elektrik verildiğinde akımı kısıyordur. Benim sonradan taktığım gündüz farları gibi, 3. bir bağlantı var oraya elektrik verince kısılma yapıyor.

sonradan takılanları biliyorum abi ama bu far o şekilde tasarlanmamış, yani orjinalde parklar için 10a drl için 2ye bağlıyorsun. zaten o şekilde bağlayınca tam kısmıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısması lazım Ozan sadece 2 ye bağlayınca DRL yanacak, 2 deki enerjiyi kesmeden 10 a da enerji verirsen kısılması gerekir teoride böyle olması lazım.

Hee belkide BCM modül ayarlıyor dur.

Aynen bcm ayarlıyor yani orjinalde 2yi tamamen kesiyor diye biliyorum. Ama kesmeyincede kısıyor zaten yani hem 2 ye hem 10 verince kısıliyor yine ama daha az kisiliyor. Servet abiyle buluşunca bi karşılaştırma yaparım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Hakan olmadığından Halil diye bir arkadaş söyledi.. Aynı zamanda yan tarafta montaj da yapıyorlarmış 120 TL miş o da..

Alacaksanız Hakan abiyle görüşün, gerekirse selamımı söyleyin. En son 1000tl idi, alış fiyatları artarsa yeni partide fiyat artabiliyor ama yinede görüşmekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alacaksanız Hakan abiyle görüşün, gerekirse selamımı söyleyin. En son 1000tl idi, alış fiyatları artarsa yeni partide fiyat artabiliyor ama yinede görüşmekte fayda var.

Tamamdır ben görüşeceğim, yardımlarınız için teşekkür ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertol abi satıyordu manivelasını ama beyin nasıl olur bilmem. Sistemi tahminimce maniveladan aldığı sinyale göre beyin,far yükseklik servo motoruna akım yolluyor. Beyin ve manivela olursa işin içinden çıkılır gibi geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.