Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

15.000 km. bakımında değerler sıfırlandı. Şuanda 21.000 km. de araç. Ekranda görünen 6.000 km. ortalaması 5.4L

Ben son 3.000 km. dir log tutmaya başladım cep telefonundaki program ile; buradaki toplam aldığım litre ve yaptığım yol hesabı 5.7Litre çıkıyor.

Kış aylarında yüksek tüketim ile ortalamanın böyle çıkması normal. Aşırı performanslı kullanmayan bir kullanıcı için Focus 3 TDCI ortalama tüketimi 5 li litrelerde olacaktır; şehirdışı daha fazla olursa 5 in ilk basamaklarında 5.1 - 5.2 gibi biraz daha fazla ş.içi kullanımda ise 5.7 - 5.8 gibi olacak demek çok yanlış olmaz sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüm şartlar olgun olsa ben yine çok yaktırırdım herhalde arabaya. Doğal bir yetenek olsa gerek.

Sorma o yetenek bende de var, arkadaşlar EB için 7,5'şardan bahsediyor, ben ve araba yaşlandıkça 8'in altına inemez olduk, yalnız şehiriçi, ort.hızım da %20 artmış :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorma o yetenek bende de var, arkadaşlar EB için 7,5'şardan bahsediyor, ben ve araba yaşlandıkça 8'in altına inemez olduk, yalnız şehiriçi, ort.hızım da %20 artmış :)

Ben detay vermek istemiyorum :smiley2k:

Çok yakınca "havalar soğuk ondandııır" diyorum :)

Sen redline seviyorsun abi :)

Hız değil ivmelenme önemli benim için 3 defa dönecek olsa devir ibresi döndürürüm, acımam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben detay vermek istemiyorum :smiley2k:

Çok yakınca "havalar soğuk ondandııır" diyorum :)

Hız değil ivmelenme önemli benim için 3 defa dönecek olsa devir ibresi döndürürüm, acımam.

Biliyorum abi bunu senden 3 4 defa duydum saygım sonsuz ivmelenmen sorunsuz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim yol bilgisayarım 'ileri eco sürücü' diyor benim için :D ankara şehir içi ortalama 35 km/h hız ile 5.1 ; şehirler arası 4.6..

Süper ötesi ben daha Ankara içinde 6.4 ün altına düşemedim. Bir ara 8.2 leri bile gördüm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Süper ötesi ben daha Ankara içinde 6.4 ün altına düşemedim. Bir ara 8.2 leri bile gördüm

o kadar çok etken var ki, yol, trafik, kullanım tarzı. son depo ortalamam 6.0dı bugun sıfırlayıp 60 km yaptım 5.0

İstesem ve okula gidip gelmesem 4.3 yaparım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben ankara içi 5.2 nin üstüne çıkmadım,agresif kullanırsan affetmez yakar :)   araç bilgisayarında kullanım istatisklerin var vites değişimi,ön görü,hız gibi istatistikler var bi kontrol et istersen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.