Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Normalde full depo dolumunda tüm değerleri sıfırlarım ama bu ara depoyu doldurmuyorum 1900 km nin ortalaması 5.3. %70 şehir içi %30 uzun yol olmasada trafiğe girmediğim sabit hızla gittiğim yol. Benim için mükemmel değer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Izmir - Datça gidiş geliş km'de 294 kuruş yakit tuketimi. Klima hep açık otobanda 120 km. sabit hizla. Otoban sonrasi cok dik yokuslar olmasına ragmen iyi bir tuketim değeri.

Yakıt fiyatlarının sürekli değiştiği düşünülürse tüketim değerlerini L/100 km olarak vermek daha mantıklı...

Kaba bir hesapla 6,7L/100 km ediyor ki bence pek de düşük sayılmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tasaaruf etme amaçlı araç hiç kullanamadim. Sürüş tarzima göre fena sayilmaz yinede☺ara hizlanmalari engelleyemiyorum, araç kullandigimi hissedemiyorum aksi takdirde, gücü hissetmek gerek☺☺ ortalamam ise 5.4 lt görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Arkadaşlar merhaba, konu son bulmuş gibi ama sormak istedim.aracım yeni 115 hp tdci, henüz 2 depo yakıt tükettim yol bilgisayarı 6,2 ortalama verdi Ankara şehir içi ama buna çevre yolu sayılabilecek kullanımlarda dahil ki buda yaklaşık 1/3 üne denk geliyor. 1 depo ile şehir içinde 750 km yol aldım sizce nasıl? Zamanla motor açıldıkça azalır gibi söylemler doğru mu?

Not depo 50 litre ile doluyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba, konu son bulmuş gibi ama sormak istedim.aracım yeni 115 hp tdci, henüz 2 depo yakıt tükettim yol bilgisayarı 6,2 ortalama verdi Ankara şehir içi ama buna çevre yolu sayılabilecek kullanımlarda dahil ki buda yaklaşık 1/3 üne denk geliyor. 1 depo ile şehir içinde 750 km yol aldım sizce nasıl? Zamanla motor açıldıkça azalır gibi söylemler doğru mu?

Not depo 50 litre ile doluyor..

Başlıkta da hep denildiği gibi; sürüş, trafik vb çokca şartlara bağlı kalarak çok yüksek gözükmüyor.

Zamanla tüketim azalabilir yüksek etki ise sizin alışkanlığınız ile gelir :) keyifli sürüşler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Araba 50 bine geldi. Ortalama tüketim şehiriçi 6,4lt. Günlük toplam 40km kullanıyorum. Sabah rahatça, akşam dur kalk trafik. Yol bilgisayarı kalibre edilmiş durumda. Aksi takdirde 0,2-0,3lt eksik gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.