Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, Aziz AY said:

2012 dizel aracimda 6,5 -7 litre arasi tuketimim oluyordu. Yeni almis oldugum 2014 aracimla 3000 Km yaptim. ort. tuketimim 5,4 lt olarak cikiyor. Bildigim kadariyla motorda herhangi bir degisiklik yok fakat bu kadar fark olmasi beni sasirtti acikcasi ( ort hizim,kullandigim guzergahlar hemen hemen birbirine yakin)

Pompada yakıt aldığınızda araba pompa karşılaştırması yaptınız mı? Yani aslında alınan yakıta göre pompada 5.5 lt yakmış görünürken arabada bu kalibrasyon hatası yüzünden 6.5 mesela görünüyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

golf 7 dize manuel kullanıyordum, 40 lt ile ş.içinde 800km giderken, 50lt focus dizel focus ile 600 km gidebiliyorum. ortalama 7.2lt/100km gösteriyor. Çıldıracağım. Focus, golf'e göre %40 fazla yakıyor. servis normal olduğunu söylüyor. sorun ne olabilir, servisin farketmediği bir durum olabilir mi acaba? var mı bilen arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, safak oral said:

golf 7 dize manuel kullanıyordum, 40 lt ile ş.içinde 800km giderken, 50lt focus dizel focus ile 600 km gidebiliyorum. ortalama 7.2lt/100km gösteriyor. Çıldıracağım. Focus, golf'e göre %40 fazla yakıyor. servis normal olduğunu söylüyor. sorun ne olabilir, servisin farketmediği bir durum olabilir mi acaba? var mı bilen arkadaşlar?

Öncelikle 50 litre aldığınıza emin misiniz çünkü bunu almak gerçekten zor. İkincisi ölçümü gerçekleştirirken 1-2 depo tamamen tüketip genel ortalamanıza bakabilirsiniz.

Üçüncüsü %40 gibi fark imkansız. Manuel dizel golf çok az yakmıyor, aracınıza alışmaya çalışmakla başlayabilirsiniz. Unutmadan kıyaslamalar böyle basit usul olmamalı ortalama hızdan tutun trafik ve hava şartlarına kadar (lastikleri de unutmayın) bir çok etken mevcut bunların hepsi eşit ise veya mümkün olduğunca eşitse yapılmalı.

Ayrıca bu bölüm tüketim paylaşım yeridir, soru ve sorunlar için ilgili kategorilere yazmanız gerekiyor buradan yorum veya cevap almanız zor arıza vb şeyler hakkında.

Forumu okumanız dileğiyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehir içinde o kadar kasıyorum 5,1 lt yakıyor. Ondan sonra yaşadığım kadar yaşamayacağım ya diyerekten yapıştırıyorum. 6,0 lt yakıyor. Artık kaç yakmış diye bakmıyorum bile araçtan zevk almaya çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar son 1.ay içerisinde yaptığım yakıt verisini sizinle paylaşmak ve varsa yorumlarınızı almak isterim.

Araç 2015 focus 1.6tdci tit. 9000km. Full şehir içi. Depoyu fulleyip yapılan km. Sonrası tekrar fulledim. Ortalama dizel fiyatı 3.40tl.

İlk ölçüm;

360km sonrası 82tl. Dizel aldı depo. Yol bilgisayarı 100/6km gösterip ortalama hız 27km

İkinci ölçüm;

230km sonrası 57tl. Dizel aldı depo. Yol bilgisayarı 100/6.8km gösterip ortalama hız 23km 

Olarak veri elde edindim. Nasıl sizce arkadaşlar...

Yol bilgisayarı resimleri çekmek aklıma gelmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Bir saat önce, Baran Güneri said:

Arkadaşlar 2014 focus style paket kullanıcısıyım mk3 58.000 kmde aracım 115 bg aracım yol bilgisayarında 100km ortalama tüketim 7.0 ve 6.9 arası sürekli yakıt biraz fazla geldi bana sizce normalmidir 

10577037_979504085447210_6478192126676547315_n.jpg

Araç dizel sanırım. Yarın 115 bg benzinli çıkarsa verilerinizi anlamak zorlaşır lütfen profilinizi ve mesajlarını bu yönde tamamlayınız.

İletinizi mevcut başlığa taşınmıştır.

Tüketim kullanıcının sürüşüne ve yol şartlarına göre oldukça fazla değişebilmektedir. Uzaktan bakınca bu araç için çok değil gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sakin kullandım iki kez. Şehir içi ve dış ortalama 4,6 çıktı. Şehir dışında saatte 100 km yi geçmedim. Şehir içi de hep gaz pedalının altında yumurta var hesabı. Normal kullandığımda ise 5,6 çıktı. Şehir dışı 120-130 km. Çok sert kullanarak depo bitirmedim. Sanırım ancak o zaman 7 lt çıkardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Arkadaşlar selamlar öncelikle konu ile iligli forumda bir konuya rastlayamadım aradım bulamadım sorunum şu aracım çok fazla yakıyor.

Arabam 2012 Model Ford Focus 3 1.6 115HP Dizel aracın yol bilgisayarında 100 kilometrede 7.0Lt gösteriyor bu çok astronomik bir rakam aracım dizel ve Pendik Tershane Köprüsünden, Küçükbakkalköye 25 tlye gidip geliyorum bunun hesabını çok yaptım aracın standardının 2 katı üstündeymiş onu öğrendim.Ben arabamı agresif kullanmıyorum çok sakin kullanırım gaz pedalına çok yumuşak davranırım vites geçişlerindeki zamanlamaya çok dikkat ederim bazen yol boş olduğunda 140kmsye çıkıyorum otobanda ancak bana çok fazla yakıyor gibi geldi sizinde yorumlarınızı almak isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Batuhan Kanbur said:

Arabam 2012 Model Ford Focus 3 1.6 115HP Dizel aracın yol bilgisayarında 100 kilometrede 7.0Lt gösteriyor bu çok astronomik bir rakam aracım dizel ve Pendik Tershane Köprüsünden, Küçükbakkalköye 25 tlye gidip geliyorum bunun hesabını çok yaptım aracın standardının 2 katı üstündeymiş onu öğrendim.Ben arabamı agresif kullanmıyorum çok sakin kullanırım gaz pedalına çok yumuşak davranırım vites geçişlerindeki zamanlamaya çok dikkat ederim bazen yol boş olduğunda 140kmsye çıkıyorum otobanda ancak bana çok fazla yakıyor gibi geldi sizinde yorumlarınızı almak isterim.

Ortalama hız nedir? İstanbul için 6.0 6.5 normal. Fabrika tüketim değerlerini dikkate almayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.