Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

• 3 hafta sonra...

Merhaba araç 2013 model. Vites değişim uyarılarına riayet ettiğiniz sürece bu yazıyı görmek zor değil.

bnimki de 2013 ama böyle bişey cıkmıyor... neden ki

Doğru soru, bu nasıl çıkartılıyor ? Nasıl sürmem lazım ?

Bknz: ecomode başlığı.

nerde ki ecomode başlığı

nasıl cıkartılıyor kı bu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık bir ay önce Focus 3 ,Titanium ,115 bg, dizel, şeker kırmızısı olan aracımı satın aldım. Aldığımda aracım 80000 km ve servis bakımlıydı halada ole zaten. aracım yaklaşık bir yıl hiç kullanılmamış yatmış. Yakıt tüketimi normalin üstündeymiş gibi geldi bana . siz değerli forumdaşlarımında fikrini almak istedim servise göstermeden önce. Aracım 100 km de Şehir içi ve Şehir dışı karma 8 lt yakıt harcıyor ve kesinlikle sert kullanılmıyor. en son 150 km yol giderek ölçtüm.30 km Şehir içi 120 km Şehir dışı. tam olarak 10 lt yakıt harcadım ve kesinlikle 100 km/s hızı geçmedim şehir dışında ve düz yolda kullandım . Fabrika değerleri 3.7 iken ben neredeyse şehir dışı 6 7 litre yakıyorum. Aracımın bakımına daha 9000 km var. paylaştığım bu verileri tamamen fullle kullan tekrar fullle yöntemiyle elde ettim. yol bilgisayarı uzun yol verisi olarak 7.5 gösteriyor.Sizce aracımda bir sorun var mıdır? şimdiden çok teşekkür ederim. Sürçü lisan ettiysem affola.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Önce uzun yol verileri. Ankara izmir, salihliye kadar 121 sabit 6.2ydi sonrasında biraz bastım eve vardığımda 6.4 olmuştu. Bakım yapıldı. İzmir Ankara 121 sabit 6.5 (oha diyorum buna, bundan önce istanbul ankara 132 sabit 6.2 yakmıştı)

Bide çakma şehir içi verisi, ankara içi ama az trafik anayol 114 km (bilkent havaalanı diyelim kabaca) fazla kasmadan 4.8 en son bilkente çıkınca 5.0 oldu :)

Hepsi pompa verisi, yol bilgisayarı kabaca 0.3 düşük gösteriyordu.

Bi tanede cmaxten gelsin. Ankara-İzmir 110u pek geçmeden yer yer 90a düşerek(molalar hariç 6saat 15dk kadar), 3 kişi + bagaj 4.8 yakmış. Yol bilgisayarı verisi, fark varmı, varsa ne kadar bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba Arkadaşlar

Focus 3 Trendx 17.000 km de aracımla İstanbul şehiriçi trafikte ort 6,5lt yakıyor.

İlk kez uzun yola çıktım. İstanbul-İzmir arası gece yola çıktım klimayı pek açmadım gündüz biraz açık kaldı. Tüketime çok dikkat ederek gittim 100-110 km/h hız civarında maalesef ortalama 4.5lt ye düşürebildim daha da düşmedi. Sonra koyverdim gitti ort 4.9lt ile yolculuğu tamamladım. Fabrika verilerinin 3.7lt olduğunu düşünürsek ve eski kullandığım araçlarıda dikkate aldığımda bana göre oldukça yüksek bir değer.

Ayrıca 53lt yakıt deposu var. Kalan yakıta ve aldığım yakıta baktığımda pompa tabancası çok çabuk atıyor sanki daha fazla yakıt alması lazım geliyor. Acaba bazı araçlarda olduğu gibi bunlarda da rezerv depo olayı falanmı var.

Herkese Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüketim değerleri hız, yol şartı ve hava koşulları gibi ana etmenler ile onlarca farklı detay ile değişmekte. Fabrika tüketim değeri tutmuyor değil ama 100-110 km hız ile olacak iş değil. 

Sonuçta 4.9 lt çok değil normal. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Arkadaşlar

Focus 3 Trendx 17.000 km de aracımla İstanbul şehiriçi trafikte ort 6,5lt yakıyor.

İlk kez uzun yola çıktım. İstanbul-İzmir arası gece yola çıktım klimayı pek açmadım gündüz biraz açık kaldı. Tüketime çok dikkat ederek gittim 100-110 km/h hız civarında maalesef ortalama 4.5lt ye düşürebildim daha da düşmedi. Sonra koyverdim gitti ort 4.9lt ile yolculuğu tamamladım.

Biladerde konya dan tatile 4.5 lt lerle gidiyor 3 kişi ve ful bagaj. Siz kaç kişiydiniz ? Değeri tutturmak için 90 ı geçmemek lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eşim ve 3.5 yaşındaki oğlum bagajdada 2 valiz vardı. Fabrika verisi 3.7 ise bizimde 4.0 civarını en kötü tutturmamız lazım diye düşünüyorum. Daha önce 1.5 dizel clio hatcbak vardı tüketime de dikkat etmeden 3.8 le ordu ya gitmiştim. Bundan önceki arabam albea 1.3 multijet ile 4.9-5.0 ile gidiyorum gene tüketime dikkat etmeden ortalama 130km/h hızla gidiyorum. Bana tüketim biraz fazla gibi geliyor helede 1.6 motor araba ile 100-110 km hızla gidiliyorsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.