Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

İlk yıl bakımı için fiyat aldım 550TL + kdv , indirmli ise 515tl+kvd

bakım içeriğini saydığında yakıt filtresi de var, Ford'un çizelgesinde ise yakıt filtre 30.000/2.yıl da değişim gözüküyor, Değişse iyi olur ama çizelge dışına çıkmasak bir sorun olur mu ?

Soner tek bir yerden fiyat almadın değil mi?

Aslında 2012 ise ikinci bakım gibi olduğu için söylemiş olabilirler....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soner tek bir yerden fiyat almadın değil mi?

Aslında 2012 ise ikinci bakım gibi olduğu için söylemiş olabilirler....

Vakit var diye servislere mesaj attım, başerden geri dönüş oldu bu fiyatta başere ait, KM ve yıllık bakım olacak dedim.

Cizelgeye göre, polen filtresi, hava filtresi, yağ değişim ve yağ filtresinin değişmesini isteyeceğim. MYST diye bir şey var, biraz araştırdım da gerek yok bence.

Bu 4 kaleme göre tekrar fiyat isteyeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk yıl bakımı için tur otoya gittim, randevulu olarak, fiyata telefonda 350 demişti, gittiğimde tekrar sordum 450 dediler, öyle olunca servisi terkettim, arac tan otosan alınma olduğundan tan otoda yaptırdım, fatih bey biraz indirim yaptı, 385 kdv dahil olarak yaptırdık,

Aracı kaldirdiklarinda alt kısma bende baktım, akslar paslamis sağ keceden sızıntı vardı fotosunu çekip garantiden değiştirdiler. İlk bakım maceramiz bu seferlik böyle :)

Yağ kaçağı olan kısımlar aşağıdaki gibi,

ehany2uq.jpg

upe9eru9.jpg

4evyrapa.jpg

uty7a4y7.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15.000 bakimini gecen hafta yaptirdim yag,yag filtresi ve hava filtresi degisimi icin 320 tl odedim ankara maltepe tur otoya. Ankaradaki tum servislerden fiyat aldim en uygunu 320 tl fiyat oldu isin ilginc yani ise carbon clean yapilmasini onerdiler. Bildigim kadariyla DPF kendi kendine kurum yakmiyor mu ?

15.000 bakimini gecen hafta yaptirdim yag,yag filtresi ve hava filtresi degisimi icin 320 tl odedim ankara maltepe tur otoya. Ankaradaki tum servislerden fiyat aldim en uygunu 320 tl fiyat oldu isin ilginc yani ise carbon clean yapilmasini onerdiler. Bildigim kadariyla DPF kendi kendine kurum yakmiyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

carbon clean yapilmasini onerdiler. Bildigim kadariyla DPF kendi kendine kurum yakmiyor mu ?

Yakıyor, ama bunun servise bir faydası yok :)

60.000'den önce CC düşünmeyelim. Ayrıca CC motordaki kurum birikimlerini temizliyor, DPF'yi değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 bakım 350, 30bin bakım 500 civarı olmalı. Geçen yıl 330 verdim. Bu yıl zamlı fiyat 500 verdim. Bunlar standart bakım fiyatları, üzerine balata vs gelebilir.

Carbon Clean artık pek önerilmiyor otörler tarafından. Çünkü bazı istisnalar dışında kurum temizliği faydadan çok zarar verebiliyor. Aşırı kurumlaşmanın önüne geçmenin en güzel yolu her 3-5 bin km.de bir en az 30 km civarı maksimum güç devrine yakın bir devir aralığında kullanmak. Ben en üst vitesin bir altı vitesle ve otoban gibi bir zeminde yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıyor, ama bunun servise bir faydası yok :)

60.000'den önce CC düşünmeyelim. Ayrıca CC motordaki kurum birikimlerini temizliyor, DPF'yi değil.

Bu konuda emin misin abi?

Fiatın CC videolarını izledim, egsoza kadar herşey temizliyorlardı amcamlar.

Hatta şöyle birşey var

Ford yapıyordur yapmıyordur bilemiyorum tabi.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda emin misin abi?

Fiatın CC videolarını izledim, egsoza kadar herşey temizliyorlardı amcamlar.

Hatta şöyle birşey var

Ford yapıyordur yapmıyordur bilemiyorum tabi.

Bana yapmadılar, yaptılarsa da haberim yok da yapıp yazmama ihtimalleri çok düşük olduğuna göre yapmadılar demektir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

315 tl :(

Üstelik listeden cam suyunu ve balata temizleme zımbırtısını da zorla yaptırmadım sırf bakım uygun olsun diye ama 30.000 km bakımda servis müdürüne değil bölge müdürüne çıkıcam !!!

Ağustosta %20 indirimle 270e yaptırmıştım o nedenle sizin fiyat normal geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 ocak çıkışlı arabanın yıllık bakımı (7000 km de daha) şubat sonuna kadar vaktim var sanırım garanti dışı kalmaması için. Hatay'dayım İskenderun, Adana,G.antep'e de gidebilirim buralarda yakın zamanda 15.000 bakımı yaptıran olduysa kaça yaptırdınız?

Fiyat farkı olursa mazota verir gider geilirim bedavaya gezerim diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.