Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

evet bugun ilk bakıma girdik...

serviste epey uyuz oldum şu kartaş açılsada rahatlasam.

verdikleri fiyata polen zaten dahil değilmiş. polen gerekirse değişir standart bakımda yoktur dediler ford öyle demiyor dedim ık gık, zaten değişmesini istemediğimden fazla ses çıkartmadım.

pahalı diyince 2,5 saat işçilik var dedi, dedim ford öyle demiyor() 0,6 saat süre veriyor ve 65tl tavsiye ediyor. yanlış o, eski, ticari o şeklinde cevap verdiler 78tl imiş ve türkiyede en son onlar güncelliyormuş işçilik ücretini. sonuç olarak 1 saat yazıldı.

serviste faturayı incelemedim eve gelince baktım ki uyuzluk derecem iyice arttı,

öncelikle gördümki 2 fıs kullandığı balata spreyini 500ml olarak yazmış 7.50 tl ama dediğim gibi uyuz ediyor.

esas nokta yağ olarak D TRANS 5W30 PUMA MOTOR YAĞI VARİL koymuşlar ki googlea sorunca bile ne diyeceğini bilemiyor :S varil kullandıklarını biliyordum ama yine FMYdir diye birşey dememiştim : :(şimdi bir tarafım hemen değiştir diyor bir tarafım 1 sene en fazla 10k km kullancan bişey olmaz diyor kararsız kaldım...

en azından ikiletmeden 20 bijon somununu değiştirdiler diye kendimi avutuyorum...

fiyatı yazmayı unutmuşum, temelde yağ değişimi ve hava filtresi için 292,49 tl verdim! evlat acısı gibi.

puntonun şubatta yağ değişimine 150tl vermişim, ki puntonun 3lt yağı focusun 4 lt yağından daha pahalı. 50tlde hava filtresini koy 200tl 100tl fark var...

son edit D TRANS motor yağı diye aratınca http://www.fmy.com.tr/urun/formula-d-trans-5w-30/3.aspx bunu buldum, buda FMYdir bu durumda diyip rahatlamaya karar verdim :D

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakımı benimkinin yarısına halletmişsin işte :D

Ben de 45.000 bakımına giricem 3000 km filan sonra. 600-800 arası fiyat çıkar diye tahmin ediyorum. Garantinin bitmesine 5 ay kaldı. Sponsorumuzdan orjinal parçaları alıp özel serviste yaptırsam mı sorusu aklımı baya kurcalıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakımı benimkinin yarısına halletmişsin işte :D

Ben de 45.000 bakımına giricem 3000 km filan sonra. 600-800 arası fiyat çıkar diye tahmin ediyorum. Garantinin bitmesine 5 ay kaldı. Sponsorumuzdan orjinal parçaları alıp özel serviste yaptırsam mı sorusu aklımı baya kurcalıyor. 

valla 15K bakımı(km 10K) 600tl tutacak olsa ya arabayı satardım yada dışarda yaptırırdım :D

senin 15K bakımıda bu civardadır bence enazından poleni vs çıkarırsak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla 15K bakımı(km 10K) 600tl tutacak olsa ya arabayı satardım yada dışarda yaptırırdım :D

senin 15K bakımıda bu civardadır bence enazından poleni vs çıkarırsak :)

Benimkini yazmıştım da şimdi üşendim aramaya. Bana 15K'da frenleri de gerek gördükleri için fazla çıkmıştı diye hatırlıyorum. 45k Detaylarını araştırmadım haftaya filan bakınıcam artık yine buraya yazarım zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ford un bakim fiyatlari gercekten uygun bence. 330 tl iyi rakam. Mazot filtresi de eklesen 400 tl. Iyi bence.

yapma gözünü seveyim, yağ yağ filtresi hava filtresi polen filtresi(değişmiştir heralde) karter tapası için 330tl uçuk bir rakam. parçalar dışarıda yarı fiyatı zaten. bir saatlik işçiliğe 90tl para alıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yapma gözünü seveyim, yağ yağ filtresi hava filtresi polen filtresi(değişmiştir heralde) karter tapası için 330tl uçuk bir rakam. parçalar dışarıda yarı fiyatı zaten. bir saatlik işçiliğe 90tl para alıyorlar.

Dışarıya göre bakarsak ? Araban tamamen uçuk abi sen diğer firmaların değerlerini unuttun sanırım neye göre kıyaslıyacağız ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dışarıya göre bakarsak ? Araban tamamen uçuk abi sen diğer firmaların değerlerini unuttun sanırım neye göre kıyaslıyacağız ?

valla diğer marka bilmem ben, bi bildiğim fiat onuda fiat diye beğenmiyorsunuz :D

bir diğer bildiğimde dayımın a6yla cmaxin bakımı aynı paraya çıkıyor dediği.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla diğer marka bilmem ben, bi bildiğim fiat onuda fiat diye beğenmiyorsunuz :D

bir diğer bildiğimde dayımın a6yla cmaxin bakımı aynı paraya çıkıyor dediği.

Bi ara vw ve opel'e telefon aç hatta hyundai'ye :P 

A6 ve C-Max'e gelince hangi bakımları acaba c-max 90-120 bin a6 15 bin falan mı neyse bunlar değişken şeyler.Girmeyelim yukardaki dediğimi sıkıldığın gün soruver :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi ara vw ve opel'e telefon aç hatta hyundai'ye :P

A6 ve C-Max'e gelince hangi bakımları acaba c-max 90-120 bin a6 15 bin falan mı neyse bunlar değişken şeyler.Girmeyelim yukardaki dediğimi sıkıldığın gün soruver :)

hyundai dedin aklıma geldi mayıs sonu gibi sonata, hyundainin baba arabası yani :D 135 bin bakımına soktuk 640 tl tutmuş, balata değişmişti balans yapılmıştı vs o gün faturayı incelemiştim o gün için makul gelmişti.

ama corollanın bakımlarınada oha dediğimi hatırlıyorum, garanti bitene kadar yolabildiğimiz kadar yolalım, sonrasında biraz daha mantıklı oluruz belki bize gelmeye devam eder mantığı var hepsinde.

a6yla cmax arasında başta taş çatlasın 20K km fark vardır, a6 o farkı taş çatlasın 4 ayda kapatmıştır yani benzer bakımlar...

hadi çok uçuk demiyim, ama bana göre kesinlikle uygun değil. 200tl olsaydı ancak o zaman uygun diyebilirdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hyundai dedin aklıma geldi mayıs sonu gibi sonata, hyundainin baba arabası yani :D 135 bin bakımına soktuk 640 tl tutmuş, balata değişmişti balans yapılmıştı vs o gün faturayı incelemiştim o gün için makul gelmişti.

ama corollanın bakımlarınada oha dediğimi hatırlıyorum, garanti bitene kadar yolabildiğimiz kadar yolalım, sonrasında biraz daha mantıklı oluruz belki bize gelmeye devam eder mantığı var hepsinde.

a6yla cmax arasında başta taş çatlasın 20K km fark vardır, a6 o farkı taş çatlasın 4 ayda kapatmıştır yani benzer bakımlar...

hadi çok uçuk demiyim, ama bana göre kesinlikle uygun değil. 200tl olsaydı ancak o zaman uygun diyebilirdim.

Benzinli öyle eee o kadar olacak dizel kullanıcısı zengin..Alırken 10 bin lira fazla vermeye göze alıyor serviste de 100 lira fazla versin değil mi ? 

Birileri soyulmalı :) think simple

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli öyle eee o kadar olacak dizel kullanıcısı zengin..Alırken 10 bin lira fazla vermeye göze alıyor serviste de 100 lira fazla versin değil mi ? 

Birileri soyulmalı :) think simple

ne alaka yani şimdi, focusun 15K bakımında dizel benzinli arasında hiç bir fark yok, işçiliğide aynı parçasıda.

30Kdada benzinlinin bujisi var dizelin mazot filtresi...

ayrıca yukarıda yazdığım araçlardan corolla ve punto dışındakiler dizel. a6 ve sonata 2.0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne alaka yani şimdi, focusun 15K bakımında dizel benzinli arasında hiç bir fark yok, işçiliğide aynı parçasıda.

30Kdada benzinlinin bujisi var dizelin mazot filtresi...

ayrıca yukarıda yazdığım araçlardan corolla ve punto dışındakiler dizel. a6 ve sonata 2.0

Ozan ne alaka değil işte benzinli manuel ile dizel manuel fiyatları farklı.Bunu demek istiyorum. dizel kullancısı ülkemizde çok zengin yontulmayı genel olarak seviyor.

Atm ile tdci arasında olmuş 11 bin lira fark..Yazık günah nedir bu ? Ben zamanında farklı firmalar ile dalga geçerdim soyuyorlar diye şimdi ford hırsız oldu.. Dizel tavsiye etmiyorum genel olarak bu sebeple.. Tüm benzinliler binilebilir vaziyette bu fark dahilinde..2.el satış ücreti talebi falan hikaye valla başından beri bunu savunurum. Fark aşırı fazla olmaya başladı hayretler içinde izliyorum..Mondeo içinde böyle sadece focus da değil.

182 ps araç 115 ps araçtan ucuz :D olacak şey değil dünyada görülmemiş :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan ne alaka değil işte benzinli manuel ile dizel manuel fiyatları farklı.Bunu demek istiyorum. dizel kullancısı ülkemizde çok zengin yontulmayı genel olarak seviyor.

Atm ile tdci arasında olmuş 11 bin lira fark..Yazık günah nedir bu ? Ben zamanında farklı firmalar ile dalga geçerdim soyuyorlar diye şimdi ford hırsız oldu.. Dizel tavsiye etmiyorum genel olarak bu sebeple.. Tüm benzinliler binilebilir vaziyette bu fark dahilinde..Satış rakamı falan hikaye valla başından beri bunu savunurum. Fark aşırı fazla olmaya başladı hayretler içinde izliyorum..Mondeo içinde böyle sadece focus da değil.

182 ps araç 115 ps araçtan ucuz :D olacak şey değil dünyada görülmemiş :zha:

ben F3 dizel benzinli 15K bakımı aynı fiyat diye biliyorum değilse detaylı örnek rica ediyorum, ama dediğim gibi işçilik ve parça tamamen aynı. servisler bunu farklı fiyata yapıyorsa buda resmen sömürü ve soygundur.

dizelin pahalı olması ayrı bir konu buda zaten resmen soygun ve sömürü. bazı donanım paketleride aynı şekilde uçuk mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.