Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

Dizelci olarak ben 36,000 km ortalaması 0,20 krş a giderken en az yakan benzinli 0,25 krş a gidecek. (ki benzinli bir araç için bu hayal) aradaki fark çok küçük gibi görünsede bence dizel almak için yeterli. 

Ben 30,000 bakımında 290 tl ödedim abi. Nesi pahalı Allah aşkına, 15 bin bakımında da +1 hava filtresi ile beraber 330 tl ödemiştim. Ben mi yanılıyorum, yoksa ford servis fiyatları dizel için de mi uygun. 

Eğer benim konuşmalarıma cevap verdiysen;

- ilk cümlen öznel yaklaşım. Saygı duyarım. Yılda 36 bin km yapacaksam eğer ben 2 yılda bilemedin 3 yılda bir araç alırım sanırım :)

- İkinci cümlen zaten benim dediğim şeyin aynı ucuz olduğunu söyledim en başta daha ne olsun diyerek :)

ben F3 dizel benzinli 15K bakımı aynı fiyat diye biliyorum değilse detaylı örnek rica ediyorum, ama dediğim gibi işçilik ve parça tamamen aynı. servisler bunu farklı fiyata yapıyorsa buda resmen sömürü ve soygundur.

dizelin pahalı olması ayrı bir konu buda zaten resmen soygun ve sömürü. bazı donanım paketleride aynı şekilde uçuk mesela.

Standart 1. 2. 3. 4. yıl bakımlarında bizim arabada 200 lirayı fiyat aşmadı hiç. 

F3 yokkende F3 varkende

F3'lerde 250 civarı değişiyordu yanlış hatırlamıyorsam şimdi şöyle bir gerçek de var biz diyoruz ki 3xx liraya bakım yaptırdım ben biliyorum; 15 - 30 k da tdci için 600 lira verenleri :D bunlara ne demeli ? hırsız işte firma soyuyor soyabildiğini

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

- ilk cümlen öznel yaklaşım. Saygı duyarım. Yılda 36 bin km yapacaksam eğer ben 2 yılda bilemedin 3 yılda bir araç alırım sanırım :)

- İkinci cümlen zaten benim dediğim şeyin aynı ucuz olduğunu söyledim en başta daha ne olsun diyerek :)

Standart 1. 2. 3. 4. yıl bakımlarında bizim arabada 200 lirayı fiyat aşmadı hiç. 

F3 yokkende F3 varkende

F3'lerde 250 civarı değişiyordu yanlış hatırlamıyorsam şimdi şöyle bir gerçek de var biz diyoruz ki 3xx liraya bakım yaptırdım ben biliyorum; 15 - 30 k da tdci için 600 lira verenleri :D bunlara ne demeli ? hırsız işte firma soyuyor soyabildiğini

bak o fiyat makul işte, dizelde farkı yaratan dediğim gibi mazot filtresi değişmediği bakımlarda (30binde değişiyor) fiyat aynı yada yakın olması lazım.

değilse ve hırsız olduklarında hem fikirsek zaten sorun yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gecenin bu saatinde ben neye cevap verdiğimi biliyor muyum Yakup :D :D :D

Ama hem sana, hem de Ozan'ın yazdıklarına cevap verdim diyebilrim. 

@,  

Tamam ilkinde kazıklanmış gibi görünebilirim ama dizel linea nın 20 bin bakımına 450 tl veren de amcamın oğluydu, kıyasladığımda bence uygun.

Ozan kazıklanmak var mı serviste. Evet, kesinlikle var. Dışarıda bu işlemleri yarı yarıya halledebilirsin. Ama diğer taraftan da Ford'un servis fiyatlarını Renault ile, Fiat ile, VW ile, vs. kıyaslamak lazım. Onlara göre uygun demek istemiştim ben. Yoksa piyasaya göre tabiki pahalı. Ama aldığın bir hizmet te var. Karşılığında sana diyorki arkadaş serviste bakımını yaptırırsan ben sana şu kadar garanti veriyorum, yaptığım işçiliğe de şu kadar garanti veriyorum. E buna karşılık senden de 50-100 tl piyasaya göre fazla alıyorum. Bence makul rakamlar bunlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gecenin bu saatinde ben neye cevap verdiğimi biliyor muyum Yakup :D :D :D

Ama hem sana, hem de Ozan'ın yazdıklarına cevap verdim diyebilrim. 

@,  

Tamam ilkinde kazıklanmış gibi görünebilirim ama dizel linea nın 20 bin bakımına 450 tl veren de amcamın oğluydu, kıyasladığımda bence uygun.

Ozan kazıklanmak var mı serviste. Evet, kesinlikle var. Dışarıda bu işlemleri yarı yarıya halledebilirsin. Ama diğer taraftan da Ford'un servis fiyatlarını Renault ile, Fiat ile, VW ile, vs. kıyaslamak lazım. Onlara göre uygun demek istemiştim ben. Yoksa piyasaya göre tabiki pahalı. Ama aldığın bir hizmet te var. Karşılığında sana diyorki arkadaş serviste bakımını yaptırırsan ben sana şu kadar garanti veriyorum, yaptığım işçiliğe de şu kadar garanti veriyorum. E buna karşılık senden de 50-100 tl piyasaya göre fazla alıyorum. Bence makul rakamlar bunlar. 

anladığım kadarıyla 30000 bakımını mazot filtresi ile birlikte 290tlye yaptırmışsın, bu durumda 15000 bakımını için 300tlye uygun demen mantıklı değil bence.

lineanın 20000 bakımına 450tl veren kuzenin kusura bakma ama ayrıca kazıklanmış :) otokoçta bana 450tl dedi mesela 15000 bakımı için...

fiat zaten yakınen tanıdığım bir firma ve triger değişimi(devri daim antifiriz zart zurt dahil) + 40000 bakımını 550tlye yaptırdım ben. baskı balatasını 330tlye değiştirdim. tamam abim dediğim servis sahibinin sayesinde yaptım bunları ama sonuçta yetkili serviste yapıldı. puntonun son yağ değişiminede 150tl verdim(başka serviste, indirimsiz fiyat). focusun kazık hava filtresinide ekle 200tl focus hala 100tl daha pahalı puntoya göre(puntonun benzinli ve alt sınıf olması kriter değil bana göre burada dediğim gibi parçalar ve işçilik açısından aynı). piyasaya göre 50-100tl fazla alsa tamam diyebilirim ama yarı yarıya olması kabul sınırlarım dışarsında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

piyasaya göre 50-100tl fazla alsa tamam diyebilirim ama yarı yarıya olması kabul sınırlarım dışarsında.

Ford'u ya da Otosan'ı ya da servisleri savunacak değilim.

Periyodik bakım olarak 70-80 tl bir şey alıyorlar ya, Onun dışında çok aman aman bir fiyat farkı göremiyorum ben. Yağ lt fiyatı da uygundu hatırladığım kadarıyla.

Hava filtresi de uygundu. Tapa da 5 tl gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. (Tapa 5 tl çok mu az mı bilemem, ama sonuçta o da bir kör cıvata, maliteyinin 5 tl olmayacağı kesin.) 

Ya ben Europa'nın 10,000 km deki bakımına 120-150 arası bir para veriyordum.

3 lt 10/40 yağ, yağ filtresi, hava filtresi.

E onunla kıyaslayınca bence yine uygun geliyor 300 tl. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

350 Lira nin ustu cok fazla bence. 

Daha gecen gun sirketin fiestasini 30.000 bakimina goturdum 410 Lira para aldilar.. Arabanin curumu ne ki 410 lira para aliyorsunuz! iscilige de 93 lira yazmislar..

Satarken avantaji olmasa bakimlari kendim yapardim zira 15 dakika surmuyor.

15 bin bakımını yaptırdım bugün değişen extra bişey yok 270 tl tuttu.

Yetkili serviste mi yaptirdiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

350 Lira nin ustu cok fazla bence. 

Daha gecen gun sirketin fiestasini 30.000 bakimina goturdum 410 Lira para aldilar.. Arabanin curumu ne ki 410 lira para aliyorsunuz! iscilige de 93 lira yazmislar..

Satarken avantaji olmasa bakimlari kendim yapardim zira 15 dakika surmuyor.

Yetkili serviste mi yaptirdiniz?

Evet yetkili servise yaptırmıştım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Bugün aracımı 2.bakıma götürdüm 574 tl ücret istiyorlar,sizce normal midir?

filtre komple-yağ-------------) 10,3tl

fren balata temizleyici(500ml)---------)9,09tl

mobil süper 3000 x1 f-fe 5w-30(dökme)-----------) 120tl ( piyasada bu yağın 4lt si 65 tl kargo dahil,bizim araçlarda 3,7-3,8 lt yağ gerekiyor)

filtre-hava(eleman)------------)54,92tl (piyasada focus 3 hava filtresi 40 tl)

odour filtre----------------)31,08tl(fil filtr piyasada 20 tl)

tapa-yağ boşaltma---------)3,8tl

conta-boşaltma tapası---------------)8,28 tl

filtre-yakıt-----------)155,75(aynısı piyasada 65 tl)

standart bakım-----------------)119 tl

toplam+kdv: 604,42

yüzde 5 indirimle:574 tl

not:piyasa fiyatları kdv dahil fiyatları iken otokoçunkiler kdv hariç fiyatlar

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben listedeki parçaların piyasa fiyatlarını internetten ve özel ford servislerinden öğrendim ve ford müşteri hizmetlerine fiyatların olması gerekenden çok fazla olduğunu söyleyerek şikayet ettim,pek bişey çıkacağını sanmıyorum ama konuyla ilgili olarak dönüş yapacaklarını söylediler..bakalım görücez

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk yıl bakımı için fiyat aldım 550TL + kdv , indirmli ise 515tl+kvd
bakım içeriğini saydığında yakıt filtresi de var, Ford'un çizelgesinde ise yakıt filtre 30.000/2.yıl da değişim gözüküyor, Değişse iyi olur ama çizelge dışına çıkmasak bir sorun olur mu ?

Soner Yaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.