Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar. Arabayı alalı tam 1 yıl oldu ilk bakıma gireceğim pazartesi. Aracım benzinli focus style. İki yerden fiyat aldım biri ; 370 liradan 313 liraya inmiş kampanyalı. Diğeri ise 330 liradan 300 liraya indi. Siz yaptırdıysanız ilk bakımı kaça yaptırdınız ? Daha ucuza yaptırabilir miyim ford servislerinde. Yoksa fiyat makul mu ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar öncelikle hepinize faydalı paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür etmek isterim.

Aracımın periyodik bakım zamanının geldiği şu günlerde yine foruma başvurmak istedim. Edindiğim bilgiler doğrultusunda, dizel focusların 15.000 km veya 1. yıl bakım fiyatları çok değişkenlik gösteriyor. Arabamı Otokoç' tan aldım ancak şunu söylemek istiyorum ki diğer bütün servisler Otokoç'tan daha ilgili ve fiyatları daha uygun. Arabam şuanda 13.000 Km civarında ancak 1 yılı dolduğu için bakım yaptırmam gerekiyor. Konuştuğum servisler 250 TL ile 480 TL fiyat verdiler. Bunların farklılık gösterme sebebi bazılarında polen ve yakıt filtresinin değişip değişmemesi ile alakalı sanırım.

Sormak istediğim konu ise, Ankara'daki arkadaşların periyodik bakımlarını nereye yaptırdığı ve memnun kalıp kalmadığı ile alakalı. Çünkü tüm servislerin ustaları aynı olmuyor. Buradan öğrendiğim kadarı ile Otokar ismi ön plana çıkmış. Konu ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşları yaşadıkları tecrübeler hakkında bilgi verebilirse memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maltepe Tur Oto'daki ilgi ve alakadan forumun geneli memnun.Ağaçlı bence idare eder ancak bir sorun çıktığında problem yaşayanlar da olmuş. Ben Maltepe Tur Oto'ya gittiğimde ücretsiz kışlık kontrol yapıldı ancak ben frenlerin kontrolü için gitmiştim lifte kaldırıp bakmadan normal dediler. Ancak ilgi ve alakadan memnun olursunuz büyük ihtimalle. Fiyat olarak bu kadar farketmesi normal mi bilmiyorum. Yakıt filtresi olarak geçen mazot filtresini bizim ilk bakımda değiştirmediler ikinci bakıma bıraktılar. Zamana göre mi kilometreye göre mi değişiyor bilmiyorum malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mazot filtresinin değişim periyodu sanıyorum 30,000 km de bir. Tabi servisler abi araban şöyle iyi, böyle iyi, boşver kalitesiz yakıt kötü olur, filtren temiz olsun deyip mazot filtresini de araya alıyorlar ki fiyatı 100 küsür tl lerde. Değişmesine gerek yok 30.000 km den önce.

@Oktay Mızrak, ben Tur oto da yaptırdım 15,000 bakımını. İlgi alaka güzel, fiyat olarak, kalite olarak, ilgi alaka olarak ben memnun kaldım. Ancak benim tek sıkıntım aracımı gözden uzak bir yere götürüyor olmaları. Yani aracınızı ancak monitörden izleyebiliyorsunuz. Tabi bu tüm servislerde böyleymiş galiba.

Servise ilettiğim sorunlar büyük oranda hallolmasına karşın direksiyonu çevirirken çıkan gıcırtı sesi daha sonradan tekrar başladı. Bunun dışında yapılan işlemlerden gayet memnunum.

Öyle ufak tefek şeyleri de pek görmezden gelir, önemsemem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle Her 15.000(Ara Bakım) Her 30.000(Ana Bakımdır) Ara Bakımlarda yağ-yağ filtresi,hava Filtresi cam suyu,şampuanı Vs Değişir.Mazot Ve Polen Filtresi Müşterinin İsteği Olmadan Ana Bakımlarda Değişir...(Eğer Müşteri Talep Ederse Ara Bakımlarda Da Değiştirebilir)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında mantıklı

Yağ, Yağ filtresi, Hava filtresi, polen filtresi 15,000 bakımı.

Ama biz dizelciler olarak sizden yaklaşık 50-60 tl kadar fazla ödedik. :D

Yağ olarak ne koyduklarını biliyor musunuz. Mesela dizel motorlara 5-30 koyuyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mazot filtresinin değişim periyodu sanıyorum 30,000 km de bir. Tabi servisler abi araban şöyle iyi, böyle iyi, boşver kalitesiz yakıt kötü olur, filtren temiz olsun deyip mazot filtresini de araya alıyorlar ki fiyatı 100 küsür tl lerde. Değişmesine gerek yok 30.000 km den önce.

@Oktay Mızrak, ben Tur oto da yaptırdım 15,000 bakımını. İlgi alaka güzel, fiyat olarak, kalite olarak, ilgi alaka olarak ben memnun kaldım. Ancak benim tek sıkıntım aracımı gözden uzak bir yere götürüyor olmaları. Yani aracınızı ancak monitörden izleyebiliyorsunuz. Tabi bu tüm servislerde böyleymiş galiba.

Servise ilettiğim sorunlar büyük oranda hallolmasına karşın direksiyonu çevirirken çıkan gıcırtı sesi daha sonradan tekrar başladı. Bunun dışında yapılan işlemlerden gayet memnunum.

Öyle ufak tefek şeyleri de pek görmezden gelir, önemsemem.

Teşekkürler Ümit Bey, bende neredeyse hepsinden fiyat aldım ama sizlerin deneyimlerinden yola çıkarak otokardan yarın randevu alacağım. Çokta kurcalamanın manası yok sanırım, aşşağı yukarı hepsi aynı, yeterki araca sorun ekleyip geri vermesinler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.