Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Tdci Yıllık Ve 15.000-75.000-105.000 Km Bakım Ücretleri

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

15000 km bakımını eskişehir yolu ağaçlı servisinde yaptırdım ama aracım henüz 13500 km'deydi, Koç ailem indirimiyle 334 TL ödedim, yakıt,hava filtreleri yağ değişti diğer bütün kontroller yapıldı başka birşey değiştiyse hatırlamıyorum 3 ay dan fazla oldu sanırım.

Bu arada unutmayın bakımın yapıldığını ARACADA SÖYLESİNLER .) benim araba 20.000 km oldu ve her çalıştırmada yağ değişim zamanı diye uyarı veriyor. Yani bakımı yaptıklarını arabaya söylememişler.

onun için yaptıkları birşey yok arac her 20.000 km katlarında o uyarıyı verecek dedi bana Konya servisi tatile giderken basıma geldi iki dakikada resetlediler arabayı :) Avrupa yollarına göre sistemi yapmışlar orada 20.000 bakımlar yapılıyormuş....
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

onun için yaptıkları birşey yok arac her 20.000 km katlarında o uyarıyı verecek dedi bana Konya servisi tatile giderken basıma geldi iki dakikada resetlediler arabayı :) Avrupa yollarına göre sistemi yapmışlar orada 20.000 bakımlar yapılıyormuş....

15.000 göre ayarlaniyordur mutlaka.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet servistekiler bilmiyordur.

tatile giderken oldu ben korktum servisi aradım sorun olmadıgını müsait olduğunuzda uğramamı söylediler yolda Konya otokoc servisine sordum hep böyle gelecekmiyiz bir çözümü yok mü dedim yok dedi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tatile giderken oldu ben korktum servisi aradım sorun olmadıgını müsait olduğunuzda uğramamı söylediler yolda Konya otokoc servisine sordum hep böyle gelecekmiyiz bir çözümü yok mü dedim yok dedi

Bir yerlerde sıfırlamayı okudum ama Ford için miydi hatirlayamadim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence yetkili servisler aracı bilgisayara bağlamaktan çekiniyor, sonuçta bu aracın yağ değişim aralığı için birde yıl durumu var(yurt dışındada var demi?) Bu durumda bilgisayara bağlandığında yağını değiştirdim saycını sıfırla seçeneği mutlaka olmalı.

Yani belki 20000i 15000e değiştiremezler ancak, 20000e gelmeden önce (yani 15000de veya yılı geldiğinde) bunu sıfırlayabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yağ degisim zamani falan yaziyormus :)

Yakup instagramda fotolarimi hic likelamiyosun seni followlamicam heee :D ne kadar apaci konustum ya turkce yok icinde

Sabri ne yalan söylüyim pek bakmıyorum ama artık bakacam :) seni mı kırcezz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, aracımın 15,000 bakımını Ankara Tur Oto'da yaptırdım,

Serviste yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi değişti, ilave olarak +1 tane hava filtresi aldım. Bakım arasında kendim değiştireceğim. Arabam yıkanmış, içerisi temizlenmiş bir şekilde teslim edildi. Fren balata temizleyici falan kalem kalem yazıyor uygulanan işlemler ama şimdi hepsini bilemiyorum.

Tur otodaki Selçuk beye ayrıca teşekkür ediyorum, çok iyi ilgilendi bizlerle,

Yine tur otoya gideceğimi öğrenen ve benim geleceğim saatte beni orada bekleyen Bekir beye de çok çok teşekkür ediyorum. (Her ne kadar benim yüzümden görüşememiş, tanışamamış olsakta, artık kusurumuza bakmasın.)

Bu işlemler için 333 tl para aldılar. Bence gayet uygun bir fiyat. Fazladan aldığım hava filtresi olmasa 300 tl nin altında bir fiyat çıkıyor. Bence oldukça uygundu yani.

Sormak istediğim şeylerse yağ değişimi sırasında karteldeki tapanın değişmesi gerekiyor mu, bunu değiştirmişler, fiyat olarak 10 tl gibi bişey.

Ve bunlara ilaveten

direksiyondan çevirirken ses geliyordu, içeride bir kablo boştaymış, bunu sabitlemişler,

Arka kapı hoparlörlerinden gelen tıkırtı, patırdı, pıtırdı vs (ne şekilde yorumluyorsak) bu büyük ölçüde giderilmiş.

Sunrooftan tıkırtı şeklinde ses geliyordu, bu sesler sunroof sökülerek, gerekli bakımı yapılarak giderilmiş. Sunroof sökülmüş, yağlanmış.

Motorda rolanti devrinde ve biraz gaz verdiğimizde (ben genellikle 1. vitese karşılaşıyordum bu sorunla) tekleme, daha doğrusu silkeleme sorunu hallolmuş.

Arka bagaj kapağındaki stop lambasının içindeki ölü sinek isteğim üzerine çıkartıldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.