Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus'a Donanım Ekleniyor Ve Opsiyonlar Değişiyor (Haziran Üretimleri)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

<br />O zaman link ver Hasancım hemen görünce valla çok zor giriyorum siteye zaten bir de böyle oradan link kopyala gel buraya yapıştır zamanım yok ...Teşekkür ederim link içinde....

Bora abi ben daha yeni gordum sen boyle yazinca. Ben cepten giriyorum da. Gerek yok bunlara sakin. :D Insanlar konunun sahibi buradayken arama yapmak istemez elden bilgi almak isterler normal karsila bunu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir konuyu gözden kaçırmayalım, bilgisayar değil araba alıyor ve kullanıyoruz, yok ekranmış, yok şerit takibiymiş.

Özü sağlam ve iyi olsun, kullanımı düzgün ve keyifli olsun, az yaksın çok kaçsın, renkli ekran istesem açar bilgisayarımı seyrederim, sürüş esnasında zaten ne kadar anlamı var ki süper renkli ekranın, ne kadar bakabiliyoruz ki, önemli olan verilere ulaşmak değil mi...

Yani çok kasmayın bunun için.

Ayrıca Ogün'ün dediği gibi yakında bunlar hurdacılara düşer, bir yıl daha dayanalım.

Arada e-bay'e de düşüyor, hatta bir ara isteyen varsa diye link vermiştim. Hiç arttıran olmadı ve satılmadıydı :smiley2k:

Paketler bence iyi olmuş, yalnız Otosan bunu kazancını arttırmak için kötüye kullanmasa iyi olur.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Titanyum'dan aktif şehir içi güvenlik sistemi çıkınca fiyat düşecek mi göreceğiz iyi niyetlerini. Bu arada bu sistem iyi güzelde pratikte bir işe yaradığı yok. Sistem çalışıyormu diye öndeki araca yaklaşıp denemek isteyen varmı? 20 yıldır araba kullanıyorum daha hiç bu tür bir çarpma yaşamadım. Adaptif hız kontrollü cruise kontrol falan olsa anlayacağım.

Bu arada bugün gidip i30 a baktım. Güzel ama çokta etkilenmedim. Araç alırken gidip bakar, kurcalar ama gene de Focus alırdım. Özellikle derili koltukları ve cam tavanı güzel gözüktü gözüme. Ön konsolları ve aluminyum görünümlü ucuz plastikleri ( öyle görünüyor) beğenmedim. Kol dayamanın kapalıyken ileri kayması güzel. USB yeri bence kötü. Ben harici hdd taktım. Torpidoda duruyor. Öyle ortalıkta olsa sürekli bağlı bırakamazdım.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç sürerken uykuya dalanlara uyuyorsun diyor direksiyonu titretiyor şeride sokmaya çalışıyor.Uzun yollarda çok işe yarayan fonkisyon bence.Çok canlar gitti direksiyon başında uykuya kalarak.Kimse isteyerek uykuya kalmıyor. Aktif şehir içi sistemi çalışıyor.Bende iki kez gerekti ve yerinde çalıştı araç durdu. Dedim ya kimse isteyerek yapmıyor kazaları dalıp gitmeleri.Yoğun İstanbul trafiğinde o sıkkınlıkla öndeki araca çok yakın giderek bi anlık dalgınlıkla girebiliyorsunuz arkadan.tabi nasılsa duracak diyipte tamamen kontrolü bırakmak olmaz.Tedbiri sizden kontrolü Focustan.

Zaten standart donanım değil opsiyon bunlar.Gerek duymayan almaz.Ama yeni focus alacak olsam Kesinlikle alırdım bu donanımları.Aracı satarkende %50 sini fiyata ekliyorsun öyle satıyorsun yarısınıda kullandığına sayacaksın :pist:

Donanım dediğiniz illaki cd çalarlı ses sistemi,elektronik 4 bölgeli çift bölgel klima xenon far değildir bence.Güvenlik donanımlarına çok daha fazla gereksinim duyuyorum ben. Zevkler ve renkler tartışılmaz misali...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten bu Fordun Türkiye pazarına sunduğu araçlarla yurtdışındakiler arasında dağlar kadar fark olması sinir bozucu.Kaç aydır yapacakları değişiklikleri bile sene sonuna bıraktılar.Tebrik ediyorum.Şu an kullandığım aracın donanımın bir sonraki nesilde olmamasının izahını nasıl yaparlar çok merak ediyorum.Arkadaşa full citroen c4 e-hdi otomatik aldık cam tavan,navigasyon,park mark bir sürü donanımı 58 bin tl ye aldık aynı donanımlı focus 70 bin tl, o da eksikleriyle.Bir de yol çizgilerinin ,şeritlerin tam anlamıyla olan ülkemde şerit asistanı çok gerekli bir donanımdı,getirsinler.

Kağan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten bu Fordun Türkiye pazarına sunduğu araçlarla yurtdışındakiler arasında dağlar kadar fark olması sinir bozucu.Kaç aydır yapacakları değişiklikleri bile sene sonuna bıraktılar.Tebrik ediyorum.Şu an kullandığım aracın donanımın bir sonraki nesilde olmamasının izahını nasıl yaparlar çok merak ediyorum.Arkadaşa full citroen c4 e-hdi otomatik aldık cam tavan,navigasyon,park mark bir sürü donanımı 58 bin tl ye aldık aynı donanımlı focus 70 bin tl, o da eksikleriyle.Bir de yol çizgilerinin ,şeritlerin tam anlamıyla olan ülkemde şerit asistanı çok gerekli bir donanımdı,getirsinler.

Çalışmayan navigasyon ne işe yarar ? Haritasını kimden aldı acaba...

Focus full şuan 62 lira sunroof dahil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Opsiyon olarak isteyenin istediği donanımı alması iyi de, durum pratikte böyle mi? Titanyum araç alırken park paketli araç yoktu bayide, olsada 850tl verirmiydim soru işareti tabii. Peki sonuç 55bine aldığım üst donanımlı araçta basit bir park sensöru yok zorla piyasa işi birşeyler taktirdim. Ha aracta aktif şehiriçi güvenlik var aman ne iyi. Geri geri yanasirken sürekli lazım olan donanım ekstra, kirkyilda bir lazım olan standart. Bu yeni değişikliklerle aktif şehiriçi sistemin opsiyon olması güzel. Ama sonuçta istediğin opsiyonu seçerek almak için beklemek gerekir. Bu arada bayiler elindeki aracı satmak için siparis araca aynı indirimi yapmayacaktır. Sonuç Türkiye'de bu işler zor oturur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun BaşarSoft la falan alakası yokki. NavTeq in avrupa haritasında Türkiye de var zaten. Yani SD kartı aldığında Türkiye haritası da geliyor. Ama ford gene de getirmiyor işte.

Ben gelip gelmemesini buna bağlamadım zaten.

Digerlerinin 5 para etmediğini soyluyorum.

Olay bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.