Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Hyundai i30 İnceleme ve Test Sürüşü - 2012 Hyundai i30

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Eline sağlık abicim :)

Otomatik dediğin gibi körüklüyor ve tüketim hayli yüksek sen yavaş sürdün belli ki azcık bas hemen 10'larda tüketim

Senin frenlerine bi baktır istersen bir ara :D Çünkü test esnasında konforsuz gelmedi bize..Belkide alıştık her dakka başka bişey kullanmaktan :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakupçum; aracın frenleri güzel iyi tutuyor. Ancak konforlu değil, yada tecrübe gerektiriyor.Ayağını fren pedalına dokundursan hemen tutuyor frenler öne doğru bir hamle yapıyor insan.Focusta böyle değil sen ne kadar basınç uygularsan o kadar tutuyor ve daha konforlu bence.

C-Max elektriklimiydi, emin olamadım aklımda manuel kalmış.

Bugün birkez daha anladım ki ben değiştirme zamanı geldiğinde çok zorlanacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eline sağlık Baran, aslında test edenler pek çok konuda fikir birliğine varıyorlar.

Ufak tefek detaylarda beklentilerden ve alışkanlıklardan kaynaklanan farklar var.

Söz gelimi frenleri ben de çok beğendim, sadece biraz alışmak lazım.

Süspansiyon bana sert gelmedi, ama kötü yol düşmedik hiç... :)

Tavana hiç bakmadım, Antalya gibi güneşin kavurduğu bir bölgede karış gölge bile makbul olduğundan ilgimi çekmedi.

Daha araçlar/motorlar çok yeni, tüketim biraz daha düşer ama otomatik vites %20 civarında arttırıyor.

Yurt dışında da testlere baktım, Avrupa'da çoğu ülkede tüm şovenliklerine rağmen sınıf liderine saldırı olarak algılanıyor ve Golf'e dokunamasa bile Focus ile eşit bulanlar var.

Yani alıcı olmasam da aferini hak ediyor Hyundai...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakupçum; aracın frenleri güzel iyi tutuyor. Ancak konforlu değil, yada tecrübe gerektiriyor.Ayağını fren pedalına dokundursan hemen tutuyor frenler öne doğru bir hamle yapıyor insan.Focusta böyle değil sen ne kadar basınç uygularsan o kadar tutuyor ve daha konforlu bence.

Bugün birkez daha anladım ki ben değiştirme zamanı geldiğinde çok zorlanacağım.

Focus alırsın işte amaaannnnn :D

Kötünün iyisi işte :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eline sağlık Baran, aslında test edenler pek çok konuda fikir birliğine varıyorlar.

Ufak tefek detaylarda beklentilerden ve alışkanlıklardan kaynaklanan farklar var.

Söz gelimi frenleri ben de çok beğendim, sadece biraz alışmak lazım.

Süspansiyon bana sert gelmedi, ama kötü yol düşmedik hiç... :)

Tavana hiç bakmadım, Antalya gibi güneşin kavurduğu bir bölgede karış gölge bile makbul olduğundan ilgimi çekmedi.

Daha araçlar/motorlar çok yeni, tüketim biraz daha düşer ama otomatik vites %20 civarında arttırıyor.

Yurt dışında da testlere baktım, Avrupa'da çoğu ülkede tüm şovenliklerine rağmen sınıf liderine saldırı olarak algılanıyor ve Golf'e dokunamasa bile Focus ile eşit bulanlar var.

Yani alıcı olmasam da aferini hak ediyor Hyundai...

Cem Bey; siz araçların dinamiklerini iyi analiz eden, sürüş zevkinin tadına iyi bakan birisiniz.Focustan aldığınız tadın ne kadarını aldınız i30 kullanırken?

Test edenler; işçiliğini, malzeme kalitesini belki motor ve şanzımanını sınıfındaki diğer araçlarla karşılaştırabilir ancak sürüş zevki aracın tepkileri kesinlikle bir focus değil.

Hele direksiyonu bana çok hissiz geldi, aynı renault direksiyonu gibi.

Tabii bütün bunlar 5 yıllık bir FII kullanıcısının izlenimleri, belkide FIII e alışan kişiler bu değerlendirmelere uzak olacak değil mi :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus alırsın işte amaaannnnn :D

Kötünün iyisi işte :D:)

Yakupçum ilk günden beri FIII ün dashboard'unu beğenmiyorum biliyorsun.

V formu sevmiyorum FIII olsun civic olsun bunların dashboard ları üzerime üzerime geliyor, ben zor binip iniyorum galerideki F III lere :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hasan; hala en gözde aracım Octavia elegance tdi dsg haberin olsun.

Birde S60 1.6 tdci PS ona param yetmeyebilir tabii geldiğinde :D

Para yeterse S60 yetmezse bu saatten sonra Octi kasa değiştirmeye doğru yol alıyor. Onu düşünerek alınmalı. :) Değer kaybı pek olmaz ama genede sağı solu belli olmaz piyasanın. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey; siz araçların dinamiklerini iyi analiz eden, sürüş zevkinin tadına iyi bakan birisiniz.Focustan aldığınız tadın ne kadarını aldınız i30 kullanırken?

Test edenler; işçiliğini, malzeme kalitesini belki motor ve şanzımanını sınıfındaki diğer araçlarla karşılaştırabilir ancak sürüş zevki aracın tepkileri kesinlikle bir focus değil.

Hele direksiyonu bana çok hissiz geldi, aynı renault direksiyonu gibi.

Tabii bütün bunlar 5 yıllık bir FII kullanıcısının izlenimleri, belkide FIII e alışan kişiler bu değerlendirmelere uzak olacak değil mi ;)

Benim izlenimlerimi okuduysan zaten direksiyondan yakındığımı ve araç başarılı olmasına rağmen sürüş dinamikleri ve sportif karakteri nedeniyle Focus'u daha uygun bulduğumu yazdığımı hatırlayabilirsin...

Ancak senin benim için öncelikli olanlar başkaları için önem taşımayabilir.

Mesela ben de yeni Focus'tan sonra senin kullandığın modele bindiğimde banyo küvetine konmuş taburede oturuyormuş hissine kapıldığımı yazmıştım.

Zevkler ve beğeni aracın başarısını değiştirmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet sıra bende........bugün işten çıkıp yeni açılan optimum alışveriş merkezine gittim ve hyundai bayisine ugradım izlenimlerimi aktarayım...

eski i30...

3y24y.jpg3y25d.jpg

arkası tamamen Bmw1 serisinin kopyasıydı benim için yenisi ise.......

3y278.jpg3y281.jpg

Yeni Alfa Romeo Giulietta olmuş arkadan öne dogru uzanımı ve cam tavan konsepti ile....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne alakası var canım, nereden çıkartıyorsunuz bunları? :) Tasarım özgün olmasa da genel kalite ve çıta yükselmesi var. Hoş rekabet artsa da bize bir dönüşü olmuyor o başka.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.