Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hyundai i30 Makyajlandı - 2015 Hyundai i30 Detaylar

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

merhabalar,

daha önce forumda konuda açmıştım i30 alma niyetim vardı ve yaklaşık 2 ay kadar önce dizel otomatik elite donanımını aldım, 2 ay içerisinde hiç bir sorun yaşamadım... 

yakıt konusuna gelince şehir için şehir dışı ( şehir dışı için 2032 metre rakımlı zigana dağını çıkıp iniyorum çokta şehir dışı sayılırmı bilemedim ) ortalama 0,29 krş yaktı malum gümüşhanede yaşıyorum burada kışlar çok soğuk geçiyor bu açıdan baktığımızda önümüzdeki aylarda biraz daha düşer diye düşünüyorum.

aynı zamanda aynı ev içerisinde bir tane 2012 1,6 multijet linea bir tanede 2011 titanium X focus var hepsi dizel karşılaştırma yaptığımızda evet i30 daha çok yakıyor ama otomatik vites olmasının vermiş olduğu konfora değer diye düşünüyorum.

aralarında o kadar büyük farklarda olmuyor aynı koşullarda linea 0,23krş yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar,

daha önce forumda konuda açmıştım i30 alma niyetim vardı ve yaklaşık 2 ay kadar önce dizel otomatik elite donanımını aldım, 2 ay içerisinde hiç bir sorun yaşamadım... 

yakıt konusuna gelince şehir için şehir dışı ( şehir dışı için 2032 metre rakımlı zigana dağını çıkıp iniyorum çokta şehir dışı sayılırmı bilemedim ) ortalama 0,29 krş yaktı malum gümüşhanede yaşıyorum burada kışlar çok soğuk geçiyor bu açıdan baktığımızda önümüzdeki aylarda biraz daha düşer diye düşünüyorum.

aynı zamanda aynı ev içerisinde bir tane 2012 1,6 multijet linea bir tanede 2011 titanium X focus var hepsi dizel karşılaştırma yaptığımızda evet i30 daha çok yakıyor ama otomatik vites olmasının vermiş olduğu konfora değer diye düşünüyorum.

aralarında o kadar büyük farklarda olmuyor aynı koşullarda linea 0,23krş yakıyor.

Fark hemen hemen %25 den fazla ki, eşdeğer iki dizel araç için bence ciddi bir tüketim farkı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fark hemen hemen %25 den fazla ki, eşdeğer iki dizel araç için bence ciddi bir tüketim farkı...

normal şartlarda zaten otomatik araçların normallerden 10 - 20% arasında fazla yaktığı bilindiği için bana göre aradaki fark abartılacak düzeyde değil diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Orta direk vatandaş ne yapsın 186lık güçlü hb aracı? Hyundai için değil ötekiler içinde aynı durum gecerli.Bu kesimin önceliği ekonomidir.Ha güçlü dizel varsa kapışılır o ayrı

aovNRQ.png

1.6 dizel 135 hp(100KW yazıyor) 300 tork,7 ileri DCT(çift kavrama) şehir içi 5.1, şehir dışı 4 litre. Cam tavan da dahil tıka basa dolu liste fiyatı 77,450 TL. 5 yıl da garantisi varsa piyasaya sert ve sıkı bir giriş yapabilir.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 yıl garanti devam eder mi?

devam ediyor ve değişen yedek parçaya da 2 yıl garanti veren başka marka var mıdır???

ağırlık ve bg farkı, bence normal.

Eleştirebileceğim iki konu var biri ağır oluşu aracın diğeri dizel motorun max. torkunun çok kısa bir devir aralığında veriyor olması 300 torku 1500-4000 aralığında vermeliydi diye düşünüyorum.

bu devir aralığında max torku veren benzinli turbolulardır, dizelde 1600 cc altında bulabileceğinizi sanmıyorum.. zaten çıkabileceği max devir 4500 dür dizel arabanın.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.