Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Hyundai i30 İnceleme ve Test Sürüşü - 2012 Hyundai i30

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

ogün beye ve cem abiye çok teşekkürler

daha bu yorumlar üzerine sadece test edip yorumsuz kalmak yeterli.

bende en erken 2 hafta sonra gidebilirim. malum iran sınırında bi köyde görev yapınca 3 hafta 1 ay sonrasına plan kurabiliyoz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi anlatımlarınız çok akıcı ve kafamdaki soruların çoğuna tatminkar cevaplar bulabileceğim güzel bir makale olmuş. Bu aracın beygir ve tork karşılaştırmaları konusundaki düşüncelerinizi de rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi anlatımlarınız çok akıcı ve kafamdaki soruların çoğuna tatminkar cevaplar bulabileceğim güzel bir makale olmuş. Bu aracın beygir ve tork karşılaştırmaları konusundaki düşüncelerinizi de rica ediyorum.

İşe yaradı ise ne mutlu bana... :(

Beygir ve tork karşılaştırma deyince biraz daha açabilir misin?

Dizel benzinli farkı mı? Ford motorları ile kıyaslama mı? Sürüş dinamiğine etkisi mi?

Hepsi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Videolu olarak detaylı anlatım yapmış arkadaşlar.

Aramızdanda Merak eden arkadaşlarımız var illaki aracın detaylarını.

Zaten bu araç hakkında daha paylaşılacak bişey kalmadı sanırsam abicim :D Şu konuda oldukça ayrıntılı dökümanlar mevcut Hyundai sitelerinde bile bu kadar geniş içerik yok. Otomobil tutkunuyuz en nihayetinde olsun o kadar.

Forumunda reklamı oluyor abicim 2012 İ30 test yazıldığında googla en üst sırada çıkıyoruz. Buda bizim tanıtımımız :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus almadan bu aracı görsek bayağı düşünürdüm. Bu sınıfta son çıkan araçları görünce günlük aile ile kullanım için D sınıfına ne gerek var diye düşünüyor insan. Hoş fiyatlarda D sınıfı oldu ama gerçekten keyifli, zevk veren araçlar var.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanyana Titanium Focus ve Bu i30'u koyun

Titanium'un daha önde olduğunu tüm ayrıntılarda anlarsınız :)

Ben o kadar emin değilim, sonucu kesinlikle beklentiler belirler!

Ayrca yan yana koymak da yetmez, bir süre ikisini de tüketmek şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben o kadar emin değilim, sonucu kesinlikle beklentiler belirler!

Ayrca yan yana koymak da yetmez, bir süre ikisini de tüketmek şart.

Valla cem abi aynı gün Ford'a da uğradık yine araçlara baktık..Dediğim gibi detaylarda farklar çıkıyor ortaya

Ford şu 2 ekranını Avrupa'daki gibi sunsun bize başka hiçbirşeye ihtiyacı yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşe yaradı ise ne mutlu bana... :)

Beygir ve tork karşılaştırma deyince biraz daha açabilir misin?

Dizel benzinli farkı mı? Ford motorları ile kıyaslama mı? Sürüş dinamiğine etkisi mi?

Hepsi mi?

aslında ben de su anda Touch bekleyenlerdenim ve bu araba odukca kafamı karıstırdı, çok agresif kullanmaya sevmem bu nedenle dizel titanyum düşünüyorum ama beygir&tork konusunda bu arac gercekten cok iyi görünüyor. Ne dersiniz? Focus III le bir karsılastıralım bakalım.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla cem abi aynı gün Ford'a da uğradık yine araçlara baktık..Dediğim gibi detaylarda farklar çıkıyor ortaya

Ford şu 2 ekranını Avrupa'daki gibi sunsun bize başka hiçbirşeye ihtiyacı yok :)

Valla Yakup ben de EB'a bindim ve eve döndüm aynı gün. Ve hala söylediğimin arkasındayım.

Ekran bazılarınca önemseniyor olabilir ama Focus'un tek eksiği değil maalesef.

Cevat Bey de sormuşken sayayım...

1. Dizelde otomatik vites seçeneği yok

2. Manüel katlanan ayna yok

3. Bagaj hacmi daha düşük

4. Arka diz mesafesi daha az

5. Geri görüş kamerası yok

6. Garanti süresi daha kısa

7. Fiyat daha yüksek

8 İşçilik kalitesi tatmin edici değil

Ford'un avantajları da var tabii...

1. Daha iyi marka imajı

2. Bence dizelin motor performansı kullanımda daha tatmin edici

3. Daha dinamik ve keyifli sürüş özellikleri

Sonuçta marka taraftarlığı yapma derdinde değilim ama i30 kesinlikle yeni Focus ile rekabet edebilecek bir araç.

İkisi için de 6-12 ay sonra uzun süreli kullanım deneyimi biriktikten sonra yeniden değerlendirme gerekir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.