Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Hyundai i30 İnceleme ve Test Sürüşü - 2012 Hyundai i30

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Hafta sonu inceledim..Hyundai acaip pröminyom olmuş. İlgi alaka sıfır. Siz bakın arabaya deyip uzak köşeyi gösterdiler.

Test sürüşü yapamadım.

İyi bir araba olmuş kesin alınası var.

Ahh bir de küçük hacim turbo benzinlisi olsaydı

:):D :D :D :D

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hafta sonu inceledim..Hyundai acaip pröminyom olmuş. İlgi alaka sıfır. Siz bakın arabaya deyip uzak köşeyi gösterdiler.

Test sürüşü yapamadım.

İyi bir araba olmuş kesin alınası var.

Ahh bir de küçük hacim turbo benzinlisi olsaydı

:):D :D :D :D

Cenk abi sen al ben gece 1.0 focuslardan birinin motorunu söküp ona takacağım. :D :D :D :D :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çinliler tibet'te kurdukları cherry fabrikasından dalay lama şerefine yeni üretime aldıkları "dalayımmısana" modelini getiriyormuş, 125cc. iki zamanlı ve twin turbo. kaçırılmaz bir fırsat, bakılması ve test edilmesi lazım. aklında bulunsun cenk"ciim :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ncap'dan 5 yıldız

screenshot20120525at807.png

screenshot20120525at807.png

Yeni Hyundai i30, Euro NCAP'in gerçekleştirdiği son çarpışma testinden en yüksek puanı alarak 5 yıldızın sahibi oldu.

Hyundai'den yapılan açıklamaya göre, bu sonuçla Hyundai i30, birçok rakibini farklı test kriterlerinde geride bırakarak C-segmentinin en güvenli araçlarından biri olarak belgelendi ve Hyundai markasının EuroNCAP'den 5 yıldız alan 7'nci modeli oldu.

Yeni i30'un bu çarpışma testlerinde ön plana çıkan özelliğiyse çocuk güvenliğinde oldu. İki farklı ölçümle yapılan çocuk güvenliği testlerinde yüzde 90;lık derecesi ile C segmentinin Çocuk Güvenliği;nde en yüksek derecesini elde eden Hyundai i30, bu başarısını hem 18 ay hem de 3 yaş çocuk testlerinde en yüksek puanları alarak elde etti.

Yolcu güvenliğinde de yetişkinler için yüzde 90'lık skor elde eden Yeni i30'un, hem sürücü hem de yolcular için iyi bir koruma sunduğu belirtildi. Yeni i30'un özellikle arkadan çarpmalarda aktif koltuk başlıkları ve koltuk yapıları sayesinde yolculara tam koruma sağladığı belirtildi.

Yeni i30'da standart olarak sunulan ESP ile birlikte ön ve arka yolcular için emniyet kemeri ikazı gibi ''Pasif Güvenlik'' unsurları, yüzde 86'lık skor alınmasında önemli rol oynadı.

Yeni i30'un EuroNCAP testleri sonucu 5 Yıldız ile derecelendirilmesinin ardından Hyundai, toplam 7 modeli ile bu başarıyı elde etmiş oldu. Hyundai sırasıyla, önceki nesil i30, i20, ix35, ix20, i40 ve Veloster ile EuroNCAP testlerinden 5 yıldız almayı başarmıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.