Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dizel mi Benzinli mi?

Yıldırım Polat

Önerilen Mesajlar

23 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

Bende focusün hem dizel hem benzinlisini kullandım uzun yolda 1lt ancak kârı var her 100 km de neden hep şehir içi tüketim örnek veriliyor kullanımlar şehir içinden mi ibaret ..

Burada 1 lt demişsiniz.  Ben İzmir-Denizli arası hız limitlerine uyarak 3,9 tüketim yakaladım 5 lt herhangi bir benzinli Focus'la yakalarsa o şoföre madalya verilmeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Burada 1 lt demişsiniz.  Ben İzmir-Denizli arası hız limitlerine uyarak 3,9 tüketim yakaladım 5 lt herhangi bir benzinli Focus'la yakalarsa o şoföre madalya verilmeli.

getir 1,0 1,6 ecoboost focusu ben yakalayım aynı kullanımda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mehmet Gün yazdı:

Megan'da dizel benzinli farkı 15.000 

83 bine 115ps benzinliyi görmediniz sanırım 90 ps lik dizelde 116binden başlıyor

--1 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Mehmet Gün yazdı:

1 serisi BMW'de 12.000

bmw hiçbir zaman dizele uçuk fiyat istemedi zaten diğer firmalarda örnek alır inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

getir 1,0 1,6 ecoboost focusu ben yakalayım aynı kullanımda

Getir 320i'yi şehiriçinde 10, şehirlerarasında 8 yaktırayım :kıhkıh:

Ama Petlas lastiklerle olmaz :kop:

2 saat önce, çağlar çetinkaya yazdı:

şehir içi kullanım örneginden başka örneğiniz yok mu sizin bende dizel focusa şehir içi 8litre yaktiyordum.Neymis Cem abinin tüketimi gördün mü? Benim dediğim gibi aynen

--5 dakika sonra eklendi--

yazdığımı tekrar okuyun bakalım ayda mı demişim günde mi?Günde 700 nedir ya Otobüs firması mı benim araba?

Şehirlerarası 2.0 dizel, 8,5, 1.6 dizel 7,0 var, şehiriçi 3.0 tdi  40-50 km 3.8 var da o pek yavaş ve yarısı yokuş aşağı olduğundan sayılmaz tabi.

Herkes Nevşehir'de yaşamıyor trafiksiz ilçeler arasında takılsın, doğal olarak şehiriçini baz alıyoruz.

2 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Tartışmayı yeni bir boyuta taşıyayım. Benzin bu kadar ekonomikse LPG kullananlar niye var? 

Yağ yakmayı, subap ayarı yapmayı, düzenli tank değiştirmeyi sevmelerinin yanında matematik bilmediklerinden benzin LPG hesabını yaşayarak test etmek istediklerinden :kıhkıh: ?

Dizel geç ısınıyor, soğuk bölgelerde bu bile tek başına benzin/lpg seçmek için yeterli olur. Bunun yanında kaçak mazotun çok olduğu yerlerde yakıt sebebi ile de tercih edilebilir. 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Getir 320i'yi şehiriçinde 10, şehirlerarasında 8 yaktırayım :kıhkıh:

Ama Petlas lastiklerle 

Herkes Nevşehir'de yaşamıyor trafiksiz ilçeler arasında takılsın, doğal olarak şehiriçini baz alıyoruz.

Sen gel de benim ilçeyi gör 3.vitese atmaya fırsatın olacak mı ,Ankara şehir içinde 8 lt yakıyorsan burda 10 lt yakarsın...Benim iş ev yakın olduğu için şehir içi pek binmiyorum ama ...Dip gaz sport modda gidersen 15lt de yaktırırsın..

--8 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Tartışmayı yeni bir boyuta taşıyayım. Benzin bu kadar ekonomikse LPG kullananlar niye var? 

dizel benzin ekonomisi değil konu olayı çaptırmayın 0 km dizele o kadar fark verilipte ekonomi yapılmaz benim bahs ettiğim konu bu...Lpg li aracın zaten 3,5 bin maliyeti var dizel gibi 20 30 40 bin değil...Tuketim olarakta şu an en ekonomik lpg yalnız bu durum yıldan yıla değişiyor...Mazot 4 seviyesinde iken lpg den daha avantajıydı şimdi lpg daha avantajlı...Ayrica eskiden dizel araca bu kadar fark verilmiyordu alırken ...Mazot benzin farkı aynı kalırsa önümüzdeki 5 sene de görürsünüz dizel araca bu kadar fark isteyebilecek mi firmalar ve millet hangi yakıtlı araca yönelecek.

--14 dakika sonra eklendi--

Hadi bakalım dizelciler mazota indirim varmış bu sefer pompaya yansıyacakmış ,gözünüz aydın olsun ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'ta 20-30k fark yok dedik, mk4 satış stratejisi dediniz, BMW dedik, onda zaten hiç fark yoktu dediniz, Megane dedik, aynı donanımda aradaki farkın clio'da 10 bin, megane'da 9 bine düştüğü durumlar var, en geniş makası alırım illa dediniz. Ben de gidip en az yakan dizelle en çok yakan benzinliyi karşılaştırıyım tam olsun derdim de başarıya ulaştınız sonunda. Hiç bir bilgi vermeden ve yeni hiç bir şey öğrenmeden post kasıp trolleme amacınıza gayet ekonomik yolla ulaştınız :kop:

Samimi olarak bu körlükten sizi Allah kurtarsın, kimseyi de aynı hataya düşürmesin inşallah ?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.