Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford’tan Göz Kamaştırmayan Uzun Far

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ford yeni far teknolojisini tanıttı; sistem sayesinde diğer sürücülerin gözlerini yanlışlıkla kamaştırmanızı engelliyor ve yolunuzu daha iyi görmenizi sağlıyor. Led farlar, karşıdan ışık algıladığı anda o bölümün ışığını kesiyor.

Video ve fazlası: http://anasayfa.focusclubtr.com/fordtan-goz-kamastirmayan-uzun-far/

56ebdaafbb891_ScreenShot2016-03-18at12.0

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Aydın Baran said:

250 liraya taktırdığı çakma xenon'larla gözünü çıkarsın. 

...geçenlerde bir tanesi ile dar sokakta karşılaştım. Resmen durdum, geçsin diye bekledim ... sanırsın ki suratımın bir karış uzağında flaş patlatmışlar ... öyle kör ediciydi ki ... peHHH

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

54 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Yazıda dediğim gibi :) 

hangi yazı yahu diyorum... linki görmemişim, sorry ^_^

led iyidir iyidir... ama yağmur performansını çok merak ediyorum.

Malum bixenonlar iptal oluyor yağmurlu hava yada ıslak zeminde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Mert Yürüyen said:

Yahuu birak yahuuu :)

Git goz doktorunla gorus helee :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz karşıdakinin gözünü kör etmekten çekiniriz de karşıda ki bizim gözümüzü kör etmeye devam...

1 saat önce, Aydın Baran said:

Sen bir dünya para ver bunu al; karşıdan gelen öküz 250 liraya taktırdığı çakma xenon'larla gözünü çıkarsın

+1

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Opel astrada da sunuyor şimdi bunu (aynısı mı emin değilim ama benzer şeyler söylüyorlar). Karşıdakine çözüm olmaz ama, geceleyin sürekli uzunlarla gidebilmek keyifli olur. @Mert Yürüyen bu durumda led'in performansı diğer alternatiflerine göre kötü bile olsa, sürekli uzunlarla gidilebileceğinden sonuç itibariyle daha avantajlı olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Murat Kavuk said:

led'in performansı diğer alternatiflerine göre kötü bile olsa

yazdıklarına katılıyorum abi, her halükarda -bixenonlar bile- uzunla gitmek iyi oluyor ama elimin sürekli far kolunda olması da yorucu...

asıl merakım led'in performansı... ben bixenonun ıslak performansından da memnun değilim ki... sarı halojen forever bu durumlarda yani :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Mert Yürüyen said:

yazdıklarına katılıyorum abi, her halükarda -bixenonlar bile- uzunla gitmek iyi oluyor ama elimin sürekli far kolunda olması da yorucu...

asıl merakım led'in performansı... ben bixenonun ıslak performansından da memnun değilim ki... sarı halojen forever bu durumlarda yani :) 

Ben bir sorun görmedim ıslak performansı ile ilgili, halojenler de ıslağı görünce kapasite de kaybediyorlar. Aynı şartlarda zenon hep daha iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mert Yürüyen said:

Tam tersi xenon-halojen farkı yağışlı havada ortaya çıkıyor. Yağışlı havada en iyisi led sonra xenon sonra halojen  gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.