Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Bluetooth ve çoklu ortam sistemlerinin güncelleştirilmesi

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

bende samsung galaksi s2 kullanıyorum benim teypte sim kart hafızasındaki numaralar soyisim önce isim sonra çıkıyor, telefonun kendi hafızasındaki numaralar isim önce soyisim sonra çıkıyor...telefon rehberinizi telefonun kendi hafızasına kopyalayın birde böyle deneyin o zaman isim-soyisim şeklinde çıkabilir bende de aynı durum vardı..telefonun hafızasına kopyaladım rehberi şuan isim-soyisim şeklinde gösteriyor rehber...daha önce de nokia 5800 ı baglamıstım araca onda böyle bir olay yoktu onda sımkarta kayıtlıydı rehber,yalnız ondada cevapsız cagrı aranan no.lar falan isim olarak çıkmıyordu sadece no.lar çıkıyordu..siz birde rehberinizi telefon hafızasına kopyalayıp deneyin derim ben öyle yaptım düzeldi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende samsung galaksi s2 kullanıyorum benim teypte sim kart hafızasındaki numaralar soyisim önce isim sonra çıkıyor, telefonun kendi hafızasındaki numaralar isim önce soyisim sonra çıkıyor...telefon rehberinizi telefonun kendi hafızasına kopyalayın birde böyle deneyin o zaman isim-soyisim şeklinde çıkabilir bende de aynı durum vardı..telefonun hafızasına kopyaladım rehberi şuan isim-soyisim şeklinde gösteriyor rehber...daha önce de nokia 5800 ı baglamıstım araca onda böyle bir olay yoktu onda sımkarta kayıtlıydı rehber,yalnız ondada cevapsız cagrı aranan no.lar falan isim olarak çıkmıyordu sadece no.lar çıkıyordu..siz birde rehberinizi telefon hafızasına kopyalayıp deneyin derim ben öyle yaptım düzeldi

iPhone zaten sim hafızasını kullanmıyor herşey telefonda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün akşam yaptığım deneme;

Sesli komut düğmesine bas; "Cem Boneval Ara" arama yapıyor; telefon isim ara falan demeye gerek yok.

Ayrıca;

Sesli komut düğmesine bas; "Ev Ara" arıyor;

Sesli komut düğmesine bas; "Babam Ara" arıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün akşam yaptığım deneme;

Sesli komut düğmesine bas; "Cem Boneval Ara" arama yapıyor; telefon isim ara falan demeye gerek yok.

Ayrıca;

Sesli komut düğmesine bas; "Ev Ara" arıyor;

Sesli komut düğmesine bas; "Babam Ara" arıyor.

Bunu benim arabamda yapamıyorum...Bu şekilde aramıyor maalesef..Telefonu önceden sesl kaydetmiş olmam lazım.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi de ben aranmış gözükmüyorum hiç....! 

Cem abi aradım ama ulaşamadım; hatta çalmadı bile telefon boşa düştü. Aradım diye yazmıştım ama forumda bir yerlere.

Engin Sync ile iligli olabilir; benim araçta var snyc altyapısı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu benim arabamda yapamıyorum...Bu şekilde aramıyor maalesef..Telefonu önceden sesl kaydetmiş olmam lazım.....

Aynı şekilde...

Önceden kaydetmeden direkt olarak aramıyor.. Kişiyi önce sesli olarak kaydetmek lazım..

Kitapçıktan çıkan multimedya tanıtım broşüründe de öyle yazıyordu galiba..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yav bı synv denen şey bir yazılımmıdır nedir?Bizim araçlarda olması için içerdeki modülmü değişecek?Ne lazım acaba :::?Yakup ne diyosun bu işe ?

Mutlaka yazılım da farklıdır ama sync olan araçlarda kol dayama içinde bir kutu var; ve tüm çıkşlarda (Usb - Aux) bu kutu üzerinde.

Şöyle;

IMG_4253.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydın o usb ve auxun nerede olduğu önemli diil de, sync denen sistem sesleri sistemde komut haline getiriyor yani ses frekansı doğruysa o frekansa tanıtılan komut devreye giriyor..Yani frekansları komuta dönüştüren bir tür bilgisayar teknolojisi yani işlemci cart cur olmalı..Şimdi bizdeki modüllerde de var bu yani alet lütfen diyor,klima diyorsun bu sefer sıcaklık lütfen diyor 23 derece diyorsun sıcaklık 23 derece diyor ve ayarlıyor..Syncle aynı altyapı ancak tek farkı syncte komutlar daha fazla ve sesle arama ve sesle mesaj fonksiyonu eklenmiş modüle,sanırım onu da yazılımla yapmışlar...O yazılımı halihazırdaki üzerinde bulunan modüle ekleyebilirmiyiz ekleyemezmiyiz bu belli değil yani....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup bu konuda bir araştırma yapalım yav bakalım ne olacak? Merak ettim açıkçası...Bende hatırlıyorum 2012 modellerde uygulanabilir olcak falan demişti...Fark ne acaba....Ulan anladım sonunda..Fordun yeni bir modeli çıkarsa onu almak için en az 1 yıl beklemek gerekiyor....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup bu konuda bir araştırma yapalım yav bakalım ne olacak? Merak ettim açıkçası...Bende hatırlıyorum 2012 modellerde uygulanabilir olcak falan demişti...Fark ne acaba....Ulan anladım sonunda..Fordun yeni bir modeli çıkarsa onu almak için en az 1 yıl beklemek gerekiyor....

Aslında pek ilgisi yok, sync avrupa'ya şimdi girdi. B-max'de fiesta'da standart.. misal..Kuga ve Mondeo da keza öyle olacak :D

Teknoloji hep yenileniyor, 6-7 yıl boyunca aynı malzemeyi sunmak ne kadar doğru olur ? Yani arkana bakmayacaksın bu konuda önüne geçilmez 1 yıl sonra dik park eklenecek arabana misal :) üzülecekmisin o zamanda.. Teknoloji sonuçta salla gitsin hep yenisi gelecek yetişemeyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.