Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

4 dakika önce, Aziz AY said:

Konuyu hortlatiyor gibi olacagim ama dun almis olsugum gosterge bugun elime ulasti. Vakit bulabilirsem aksama takmaya calisacagim. Resimlerin hemen hemen hepsi acilmiyor. Vidalarin yerlerini buldum fakat cetvelle bastirmamiz gereken yerden bahsedilmis resimlerde olmadigi icin anlayamadim elinde resim olan varsa ekleyebilirmi?

Birde kutup basini sokmem kesinlikle gereklimi?

cetvele gerek kalmayacak büyük ihtimalle. Göstergenin üst kısmı ile göğüs arasında tırtıklı yüzey birbirine geçiyor. Göstergenin üstüne bakın anlarsınız. Çekerek çıkmıştı benim göstergem. Arkadaki soket biraz alengirli. Pim vardı ona basarak soketin kelepçesini diğer tarafa yatırınca soket çıkıyor. Aslında çok basit. Bir kez yapınca çok kolay geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok değil 2 tane dtc atıyor. O da ilk değişimde. Eskiden servis silemiyordu, şimdi nasıl bilmiyorum. Ben ELM ile silmiştim. Ben bir ara gösterge saatini yeniden söküp, ufak bir modifikasyon yaptım. yeniden dtc atmadı ..

gosterge.jpg

Kutup başı konusunda emin değilim. Ben hiç sökmedim. Ama siz sökmeden değişir, bir şey olursa karışmam :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Aziz AY said:

Ben her ihtimale karsi sokerimde, sokunce biseyleri gider yakinda serviste yok o tedirgin ediyor.

Tedirgin olacak birşey yok. Göstergeyi çıkartıp yenisini takınca araba beyne kayıt atıyor o kadar. Yeni donanım geldi bilader diyor. Taktınız baktınız sorun oluyor eskisini takıp yardım alırsınız. Yahu rahat olun. Takınca ekran açılınca güleceksiniz zaten bu ne len 3 dk lık işmiş diye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Doğan Kurban said:

Tedirgin olacak birşey yok. Göstergeyi çıkartıp yenisini takınca araba beyne kayıt atıyor o kadar. Yeni donanım geldi bilader diyor. Taktınız baktınız sorun oluyor eskisini takıp yardım alırsınız. Yahu rahat olun. Takınca ekran açılınca güleceksiniz zaten bu ne len 3 dk lık işmiş diye.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, Özer Aksu said:

Ben şahsuvaroğlu serviste değiştirmiştim baya bir dtc atmıştı savaş usta sağolsun temizledi hepsini araca da tanıttı bitti gitti ?

Muhtemelen o dtc'ler gösterge değişikliğinden değildir. Cihaz bağlayıp, konfigurayon değişikliğine girdiyse de bir çok DTC atıyor. 

26 dakika önce, Doğan Kurban said:

Kabloyu sökmeyi bilmeyince bayağı zor oluyor yalnız, ilk denemede az daha elimde kalıyordu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 03.03.2016 at 14:14, Murat Kavuk said:

Evet. Sadece kugaların montajı farklı, ona dikkat etmek gerek. Bir de makyajlının uyumunu test eden yoktu en son ..

Ben hararet + depo kısmını değiştirmiştim (benim eski gösterge ile). Forumda da paylaştım (hangi konu hatırlamıyorum ama benzer bir başlık idi). Yalnız, hız bölümünde kenardaki farklılıktan dolayı sanki bir uyum sorunu var gibi, ama emin de değilim. Sanki geniş ekranlı da kenar taban daha yüksek gibi bir şey kalmış aklımda. Küçük ekranlarda dikkat ederseniz, analog kısımlarda (hız ve devir), geniş ekranda gördüğünüz kenar kabartmasının olmadığını farkedeceksiniz.

kuga nın nasıl farklı orasını anlamadım. benim gösterge kuga nın ki imiş ve bir farkı yok. uyumsuzlukta yok. kullanıyorum şu an.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Hakan K said:

kuga nın nasıl farklı orasını anlamadım. benim gösterge kuga nın ki imiş ve bir farkı yok. uyumsuzlukta yok. kullanıyorum şu an.

sizinki kugaya ait olmayabilir :) Kugaya ait diye ben söyledim ama yanılmış olabilirim. 

Çünkü benim taktırdığım gösterge F1ET 10849  kodlu kesin, yani focusa ait .

Ancak benimkinde focus gösterge testinde HW olarak kendi kodu yazmıyor, sizinki gibi başka bir kod yazıyor.

Yani sizinki de focus göstergesi olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Hakan K said:

Arka montaj farklı, kuga da ilave iki tane klips var montajda. Ama belki de o klipsi kırsak, bizim araçlara da olur gibi ..

kuga.jpg

Bir saat önce, H. Cenk said:

sizinki kugaya ait olmayabilir :) Kugaya ait diye ben söyledim ama yanılmış olabilirim. 

Çünkü benim taktırdığım gösterge F1ET 10849  kodlu kesin, yani focusa ait .

Ancak benimkinde focus gösterge testinde HW olarak kendi kodu yazmıyor, sizinki gibi başka bir kod yazıyor.

Yani sizinki de focus göstergesi olabilir. 

Benim HW kodu test menüye girince BM5T-10849-LK yazıyordu (arkasında yazdığı gibi). Geçen güncelleme yaptık Şahsuvarda, artık BM5T-14C226-BC yazıyor, artık ne demek ise ..

Ek düzeltme: Sanırım artık test menüde parça kodu yazmıyor. HW: 14C226 zaten önceden yazıyor olabilir.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.