Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

Eger daha musait zaman olursa. Bunda sonra gitmeden satin alip otele kargolatirim. Ordan alirim. Dogan sana isim hep duserde ben nedenini anlamadim. Yoksa elinde varmi?

Milin altinda km de var mavi olarak yanlış görmüyorsam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Uyuyor niye uymasın :)

Renklilerin ikisi geliyor; kargo dahil 360 ve 400 tl. Gümrüğe takılmama ihtimali yüksek.

gümrüğe takılmasa da falçatayı yeme riski var. :(

Satıcıya türkçe "Paket açılacaksa kesici alet bu yüze uygulanmalıdır. "Bu yüze kesici alet vurmayın " gibi kağıtlar yazdırıp birini öne birini arkaya yapıştırması sıkı sıkı tenbih edilmeli..

Mil gösterge olmaz bence çünkü mil/km tercihi yok göstergede. Dolayısıyla "muhtemelen" yapılmış mesafeyi mil olarak tutuyordur. Siz kullandıkça km saatiniz mil olarak artar yani eksik kalır diye tahmin ediyorum..Sadece tahmin :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Teoman Saraç said:

Eger daha musait zaman olursa. Bunda sonra gitmeden satin alip otele kargolatirim. Ordan alirim. Dogan sana isim hep duserde ben nedenini anlamadim. Yoksa elinde varmi?

Milin altinda km de var mavi olarak yanlış görmüyorsam.

Doğru mil altı km sayacıda var,bu konunun 15. sayfasında da aynı göstergenin araca uygulanmış hali mevcut. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk said:

Kimse de alan arkadaşa ekranın parça kodu ne dememiş. Arkadaş da bir yere yazmamıştır muhtemelen.

MCA göstergesi değil. Bizde Ford logosu çıkmıyor, km işaretinin  yeri değişik karakterler değişik.  

valla o heyecanla bakmadım gerçekten. çalışıyor mu diye deneyim dedim öyle de taktım sonrasında fazla uğraşmamak için trim filan kırarım korkusu ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Hakan K said:

valla o heyecanla bakmadım gerçekten. çalışıyor mu diye deneyim dedim öyle de taktım sonrasında fazla uğraşmamak için trim filan kırarım korkusu ile.

Test menüsünde olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. 

yol bilgisayarının  OK tuşuna basılı iken aracı çalıştırın ve ekranda test yazana kadar OK tuşuna basmaya devam edin. Sonra yukarı aşağı tuşlar ile menüde ilerleyin. hiç bir şeyi değiştirmeyin. Orada bir aşamada yazıyordu galiba, yazmıyorsa da kusura bakmayın :D:D Bir test menüsü ziyareti yapmış olursunuz. Kontağı kapatın . İşlem tamamdır.  

EDİT: Çalıştırma şart değil sanırım. Anahtarı 2 konumuna getirmek yeterli. 

Şu videoda görülüyor. Oradan ekranın kodunu alıp bize yazabilirsiniz. 

(en üst resim sol altındaki play video linkine tıklarsanız büyük ekranda video açılıyor. Videonun 45. saniyesinde görülen HW ile diye başlayan aşamada HW den sonraki kısım göstergenin kodu 

http://www.jonjonesmusic.com/ford-focus-mk3-diagnostic-mode.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk said:

Kodu CV4T ... yanılmıyorsam amerikan ford escape'inin kodu. Ama instrumentin 18B955 yerine 14F094 kodlu olması bana acaip geldi. . 

amerikan olsa mil gösterge olması gerekmez mi? enteresan bir olay oldu. sizler söyleyene kadar ben herşeyin normal olduğunu düşünüyordum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.