Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gösterge Ekranı Değişimi

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar...1 Hafta önce aldığım ve hepinizin bildiği şekr kırmızı Focus 3 ümün Gösterge ve ekranını avrupadaki modellerin ekranıyl değiştirdim...Gösterge değişimi ve ekran görüntülerini yüklüyorum öncelikle....

FOTOĞRAF LİNKLERİ ÖLDÜĞÜ İÇİN GÖZÜKMEMEKTEDİR. iLERLEYEN YILLARDAKİ MESAJLARDA FOTOĞRAFLAR MEVCUTTUR.

Örnek sayfa: https://www.focusclubtr.com/topic/915-focus-3-gösterge-ekranı-değişimi/?page=8

ORJİNAL GÖSTERGE VE EKRANI ŞÖYLE :

Bu göstergenin önünde ,direksiyonun üstünde bir kapakçık var,onu kaldırıyoruz önce :

Sonra karşımıza şöyle bir görüntü çıkıyor :

Şimdi sıra orjinal göstergeyi sökmekte..Bunu yapmadan önce arabanın aküsünün eksi ucunu sökmeniz şart ...Göstergeyi tutan 2 vida var ve uçları altıgen...Özel uç kullanmnız lazım....

Göstergenin ger iki vidasını söksenizde gösterge yerinden çıkmıyor,çünkü üzerinde de tırtıklı bir yer var yukardan tutan,onuda gösterge yuvasıyla gösterge arasına sokacağınız bir cetvl yardımıyla gevşetip gösterge panelini kendinize doğru çekiyorsunuz :

Göstergenin arkasında aracın bilgilerini aktaran soket var,göstergeye ilginç bir kilit mekanizmasıyla sabitleniyor...Onu 2 saat anlamaya çalıştım...

O soketin üzerindeki pine bastırıyorsunuz,kare şeklindeki kiliti öne doğru ittirince soket kilidi açılıyor...

Ve sonra soketi çıkartıp yeni göstergeye takıyorsunuz,takarken bastırınca kilit mekanizması eski haline dönüyor.Sonrada vidalıyorsunuz...Yeni göstergeniz kullanıma hazır..Aki eksi kutup başını taktığınız anda gösterge otomtikman Türkçeyi tanıyor,araç bilgilerini alıyor.Ve kullanıma hazır hale geliyor.

GÖRSELLER YENİLENENE KADAR BU GÖRSEL ANLATMAYA YETECEKTİR.

Gösterge Nasıl Sökülür?

cetvel.jpg.95877f63eaa14ed66b1942595b499531.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yeni göstergeyi taktığınızda arabanız sıfır km oluyor :zha:) Benimki 298 km de idi birden sıfır km oldu...:zha:)) Çalışması sorunsuz...Yalnız göstergede 2 tane çatlak var..Birisi çok önemli diilde diğeri derin bir çatlak...Pek gözüme batmasa da acaba durmasada yeniden eski göstergeyi mi taksam diyorum...Sizce nasıl görünüyor?İşte o çatlak görüntüleri de şöyle...

Ne dersini?Kafaya takılması gerekir mi?Yoksa gösterge ekranı daha mı önemli???

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seni araç konusunda biraz heyecanlı görüyorum abi yoksa bence de pek kafaya takma çatlağı.

Mesela eskiden olsa olacak iş değil hemen yaptırırdım; Astra nın arka tamponunda hafif bir boya çatlağı var görmüyorum bile şuan.

Yakup da bilir F III ü ilk kez kullandığımda özellikle ordaki minicik ekranı çok itici bulmuştum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Seni araç konusunda biraz heyecanlı görüyorum abi yoksa bence de pek kafaya takma çatlağı.

Mesela eskiden olsa olacak iş değil hemen yaptırırdım; Astra nın arka tamponunda hafif bir boya çatlağı var görmüyorum bile şuan.

Yakup da bilir F III ü ilk kez kullandığımda özellikle ordaki minicik ekranı çok itici bulmuştum.

Zaten zamanla ben bir şekilde o çatlağı hallederim,önce çevresindeki krom çerçeveyi perte çıkan f3 lrden bulurum..İlerde de küçük bir ihtimal ama geniş ekranlı gösterge elirse onunda çerçevesini çıkartır takarım,hiç sorun diil..Nasılsa kısa vadede aracı satacak diilim..Allah ödeme kolaylığı versin,en az 10 yıl binerim ben bu arabaya...Haa benim sağım solum belli olmaz ama yinede 4 seneden evvel satmayı düşünmüyorum pek....O çatlaklarda zaten gece hiç gözükmüyor,gündüzde oraya bakarsan dikkatlice ancak o zaman gözüküyor....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu sabah ekranda bir baktım sarı renkli kar tanesi işareti ve yol çizgileri...Vites değiştirme ikazı da yeşil renkli ok...Meğerse bu ekran full renkli grafik ekranmış,yani bildiğiniz cep telefonu ekranı..Yani bu ekranı bir video oynatıcı alete ekran olarak taksanız film falanda izleyebilirsiniz sanırsam...Çok renkli yani sadece mavi ve beyaz renkli diil...Örnk fotolar yükleyeceğim sonra....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Göstergedeki çatlağı tamir ettireceğim yeri de buldum..Ehehehehe...Şaşmazda 2002Stop diye oto plastik aksamı tamirinde ünlü bir yermiş.www.2002stop.com internet adresi...Ankarada olupta aracında plastik aksamında hasarı olan varsa burayı deneyebilir..Yarın gidip göstereceğim elemanlara..Bakalım yapabilecekler mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.