Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

sabri dediğini anlamadım

Aylin hanim merhaba :) annemde 2006 C-max var tdci otomatik. Onun ayarlar bolumunde standart konfor ve spor olmak uzere 3 secenek vardi direksiyonu sertlestirirdi falan kullaniyordum. Ama benim F3de goremedim ayarlarda yok yani. Buyuk ihtimal otomatik oldugu icin vites gecislerini degistiren bir ayardi o benimki manuel oldugu icin yok. Belki powershift F3lerde vardir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Direksiyon modlarından bahsediyor Aylin hanım :)

Sabri o modlar F2-2.5 ların benzinli modellerindede yoktu sadece dizele özgü bir olay. :) Ve yılan gibi bir yola girmediysen farkını hissedemiyorsun

Direksiyonu falan sertlestiriyordu. Vites gecislerini daha yuksek devirlerde yapiyordu falan guzeldi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Direksiyonu falan sertlestiriyordu. Vites gecislerini daha yuksek devirlerde yapiyordu falan guzeldi :)

Otomatikte durum ayrı. Düz viteste konfor ile spor arasındaki direksiyon farkını sadece Kocaeli-Ağva yolunda hissettim :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Annemin 2006 C-Maxinde konfor standart ve spor olmak uzere 3 tane secenek vardi. Focus 3de bu yok nedendir ?

O elektrik destekli hidrolik bu ise tam elektrik kendi ayarlıyor. Gerek yok. Yapanlar var ama gerek yok Focus akıllı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar style 1,6 Tdci 115 ps ile style 1,0 Ecobost 125 ps arasında fiyat, yakıt ekonomisi ve motor ömrü, ikinci el degeri gibi konularda farklar nedir?

Görev gereği 2 yıl kadar senede ort. 5 bin, sonrasında 15 bin km yol yapacağımı düşünüyorum. En az 5-6 yıl kullanacağımı varsayarsak sizce hangi tercih daha faydalı olacaktır? İki aracın güncel fiyatlarına belli değil sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar style 1,6 Tdci 115 ps ile style 1,0 Ecobost 125 ps arasında fiyat, yakıt ekonomisi ve motor ömrü, ikinci el degeri gibi konularda farklar nedir?

Görev gereği 2 yıl kadar senede ort. 5 bin, sonrasında 15 bin km yol yapacağımı düşünüyorum. En az 5-6 yıl kullanacağımı varsayarsak sizce hangi tercih daha faydalı olacaktır? İki aracın güncel fiyatlarına belli değil sanırım.

1.0 T 48.920

1.6 Tdci 56.500

Motor ömrü için özellikle 1.0 için kimse birşey diyemez lakin ödüllü motor kötü değildir.Tdci ise bakarsan gider bakmazsan gitmez her dizel gibi.Dikkat ederseniz iki motorda 5-6 yıl sorunsuz gider bu kesin..

Tüketim sizin sürüş tarzınıza ve trafiğe bağlı..

Ortalama 1.0T start-stop'suz 7.0 litre tüketir dizelse 5.5 6.0 litre felan

Karar sizin bize bakmayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:)

Cevap için teşekkürler, bu ilk sıfır arabam olacak biraz tecrübeli görüşlere ihtiyacım var. Benzinli araçlar aklımın ucunda yokken 1,0T cazip gelmeye başladı, benim için 2. elde diger benzinlilerden farkı olup olmayacağı ve cekiş soru işareti. performans konusunda durum nasıl acaba yurt dısında kullanılıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.