Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

:)

Cevap için teşekkürler, bu ilk sıfır arabam olacak biraz tecrübeli görüşlere ihtiyacım var. Benzinli araçlar aklımın ucunda yokken 1,0T cazip gelmeye başladı, benim için 2. elde diger benzinlilerden farkı olup olmayacağı ve cekiş soru işareti. performans konusunda durum nasıl acaba yurt dısında kullanılıyor sanırım.

Test edebiliyorsunuz bayilerde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün hayırlısıyla 16.000'i bulmadan 15.600 civarında arabayı 15.000 bakımı için servise bıraktım. Arada bir canı sıkıldığında fren basıncıyla ilgili bir hata veriyordu onu da söyledim fren balataları bitmiştir dediler. Dedim daha 15.000'de nasıl biter yarısı zaten uzun yol bitebilir kullanıma bağlı dediler ki bitmiş zaten malesef ön fren balatalarımız. Şimdi biraz sert kullansamda frenlerin bu kadar kolay aşınabileceğini pek düşünmemiştim açıkçası her bakıma bir de fren balataları dahil olursa 15.000 bakımının bize maliyeti 450 tl'yi bulacak gibi :mad: .

Bir diğer aklıma takılan şey ise bakım süresinin çok uzun olması. Normal 15.000 bakımı 2,5 saat fren balatalarının değişmesi eklenince 3,5 saat sürücekmiş. Bu süre bana biraz uzun geldi malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cevap için teşekkürler, bu ilk sıfır arabam olacak biraz tecrübeli görüşlere ihtiyacım var. Benzinli araçlar aklımın ucunda yokken 1,0T cazip gelmeye başladı, benim için 2. elde diger benzinlilerden farkı olup olmayacağı ve cekiş soru işareti. performans konusunda durum nasıl acaba yurt dısında kullanılıyor sanırım.

Açıkcası Focus'un uzun vadede ikinci elinin kötü olmayacağını düşünüyorum.

1.0 EB ise alışılagelmiş yaklaşımda tüketicinin dudak bükmesine maruz kalabilir, yani o kadar küçük makine uzun dayanmaz ön yargısı bu forumda bile çok insanda var.

Bu nedenle şimdilik LPG'lenemeyen bir benzinli olarak ikinci elde çok güçlü olacağını söylemek kolay değil.

Beri taraftan oldukça merak uyandırdı ve özellikle Avrupa'da kullanıcılar arasında ciddi memnuniyet var.

Sizin yapmayı düşündüğünüz mesafelerde ben herşeye rağmen kötü bir seçenek olmadığını düşünürüm.

Ancak ayrıntılı ve dizelle kıyaslamalı bir test sürüşü kararınıza katkıda bulunabilir.

Ve belki de aceleniz yoksa kullanıcı deneyimlerinin birikmesini beklemek mantıklı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün hayırlısıyla 16.000'i bulmadan 15.600 civarında arabayı 15.000 bakımı için servise bıraktım. Arada bir canı sıkıldığında fren basıncıyla ilgili bir hata veriyordu onu da söyledim fren balataları bitmiştir dediler. Dedim daha 15.000'de nasıl biter yarısı zaten uzun yol bitebilir kullanıma bağlı dediler ki bitmiş zaten malesef ön fren balatalarımız. Şimdi biraz sert kullansamda frenlerin bu kadar kolay aşınabileceğini pek düşünmemiştim açıkçası her bakıma bir de fren balataları dahil olursa 15.000 bakımının bize maliyeti 450 tl'yi bulacak gibi :mad: .

Bir diğer aklıma takılan şey ise bakım süresinin çok uzun olması. Normal 15.000 bakımı 2,5 saat fren balatalarının değişmesi eklenince 3,5 saat sürücekmiş. Bu süre bana biraz uzun geldi malesef.

15.000 kmde fren balatası bitermi ya....bence garantiden yapılması lazım...cıngar cıkartırım olurmu öyleşey...hiçmi araba alıp kullanmadık kardeşim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Cem Bey, şu an fiyat bekliyorum. Beni de en çok etkileyen Avrupa satışları ve duyulan memnuniyet, dizelle arasındaki 8 bin liralık fark yanlış hesap etmediysem 25-30 bin km'lik yakıt parasına tekabül ediyor bu da kulağa hoş geliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bora bey benim araçta contilerle geldi.fakat benim lastiklerin yanaklarında içe göçükler var.şöyle ki yanaktaki balonun tam tersi bir görüntü söz konusu.bana bunun ek yeri olduğu söylendi.sizin aracınızın lastiklerindede durum aynımı merak ettim..

Conti lastiklerin ek yeri öyle, normal durum yani ilk başta bende stres yapmıştım fakat birkaç lastik bayisine gösterdim hepsindende aynı cevabı aldım. Conti lastiklerde birleşim yeri böyle normal durum dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Conti lastiklerin ek yeri öyle, normal durum yani ilk başta bende stres yapmıştım fakat birkaç lastik bayisine gösterdim hepsindende aynı cevabı aldım. Conti lastiklerde birleşim yeri böyle normal durum dediler.

evet contide durum böyleymiş.bende birkaç bayi ile görüştüm dörde kadar normal dedi:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir şey daha öğrenmiş olduk böylece :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende bir şey sorayım izninizle, konuyla alakasız fakat.

önceden teybi hangi modda bırakırsam yeniden aracı çalıştırdığımda yine aynı modda başlıyordu. Bugün yıkamadan aldıktan sonra ( ne yaptılarsa artık ) aracı stop ederken aux ta bırakmama rağmen yeniden çalıştırdığımda radyo ile başlıyor, ne yaptıysam düzeltemedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende bir şey sorayım izninizle, konuyla alakasız fakat.

önceden teybi hangi modda bırakırsam yeniden aracı çalıştırdığımda yine aynı modda başlıyordu. Bugün yıkamadan aldıktan sonra ( ne yaptılarsa artık ) aracı stop ederken aux ta bırakmama rağmen yeniden çalıştırdığımda radyo ile başlıyor, ne yaptıysam düzeltemedim

Bizde alakalı bir yere taşırız iletiyi.. :yeah:

Benim bu konu hakkında bilgim yok belki kitapçık yardımcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.