Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Arabayı eşimden fırsat bulup kullanbilirsem bende bakıcamda neredeyse 1 haftadır arabayı hiç sürmedim,1 kez sürdüm oda 500 mt ilerdeki kayınvalideye gidip geldim...Eşim arabaya bayıldı,sürekli o kullanmak istiyor... :)

E normal bayılması.. "şeker kırmızı".. Ziyadesi ile efemine bir renk.. :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi bi baktır valla bilmiyorumki bozuk yani :(

Hocam bu kadar belirgin bir şekilde sağa veya sola çekme ve titreme yapıyor mu aracınız, yapıyorsa bu adamlar düzelttikten sonra test sürüşüne çıkmıyorlar mı?

Bir de balans ayarını lastikler üzerindeyken mi yoksa söküp mü yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bu kadar belirgin bir şekilde sağa veya sola Çekme ve titreme yapıyor mu aracınız, yapıyorsa bu adamlar düzelttikten sonra test sürüşüne Çıkmıyorlar mı?

Bir de balans ayarını lastikler üzerindeyken mi yoksa söküp mü yapıyorlar.

Mertcan lastıklerı sökmeden yapıyorlar, birde servıse goturdum önce rotu yaptılar sonra balansları ayarladılar, dun aksam araştırdım önce balans yapılırmış sonra rot ona göre ayarlanırmış rota bi daha götürdüm rot ayarsız Çıktı :(
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnşallah hallolur, her ne kadar her arabada çıkabilecek sorunlar dense de rot ve balans direkt hissedilen şeyler olduğundan bence daha önemli sabretmesi daha zor olanlar.

Astranızın direksiyonun sistemi ile Focus'unki arasındaki farklılıklar bu hissi de değiştiriyordur da ben 50 km üzerindeki hızlarda yeterli hissi oluşturduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup bey ilk yaptırdığımda gerçekten çok memnundum, araştırmadan sonra şüphelendim, ikinciden sonra bana sola çekiyormuş gibi geldi, açıkcası fazla hızda yapmıyorum hiç zaten 100 u geçmedi araba hiç aklımda karıştı şöylemi böylemi teste çıktılar ikisindede tamam diyince bende bişey demedim kötü servis değil kötü sürücü oldu değilmi yakup bey :( :( :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E normal bayılması.. "şeker kırmızı".. Ziyadesi ile efemine bir renk.. :(

Renginden değil sürüş zevkinden bahsediyor ama sürekli..Rengi efemine diil bir defa...O senin bilinçaltına yerleştirilmiş bir ön yargı..Kırmızı kadına özgü bir renktir düşüncesi şark toplumlarında yer bulur genelde..Ayrıca bu kırmızının ne kadar harika olduğunu gayet iyi biliyosun..Senin apaçi staylanın rengi çok erkeksi olsa noolurki hem..Yazın sıcağı çeker kışın kiri..Benim arabam şu an pasak içinde ama hiiç dert etmiyorum çünkü o haliyle bile gözalıcı ve karizmatik duruyor....Hıh... :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertcan lastıklerı sökmeden yapıyorlar, birde servıse goturdum önce rotu yaptılar sonra balansları ayarladılar, dun aksam araştırdım önce balans yapılırmış sonra rot ona göre ayarlanırmış rota bi daha götürdüm rot ayarsız Çıktı :)

Balans lastikler ilk defa janta takıldığında araca takılmadan balans makinesinde yapılmalıdır.

Daha sonra araca takılmalı ve en az bir haftalık süre ve yaklaşık 200-300 km kullanımdan sonra araÇ üzerinde kontrolu yapılmalı, lastiğin oturmasından kaynaklanan değişiklikler varsa düzeltilmelidir.

Balans ile ot arasında bir ilişkı olduğunu düşünmüyorum, aynı ustanın yapmasından başka, yani hangisinin önce yapıldığının hiÇbir önemi yok. Sadece lastik basınÇlarının doğru ayarlarda olması lazım.

Yakup bey ilk yaptırdığımda gerÇekten Çok memnundum, araştırmadan sonra şüphelendim, ikinciden sonra bana sola Çekiyormuş gibi geldi, aÇıkcası fazla hızda yapmıyorum hiÇ zaten 100 u geÇmedi araba hiÇ aklımda karıştı şöylemi böylemi teste Çıktılar ikisindede tamam diyince bende bişey demedim kötü servis değil kötü sürücü oldu değilmi yakup bey

Ne alaka Mertcan, iyi bir sürücü tüm arızaları tespit etmek zorunda değil ki, onu ancak deneyimli bir sürücü yapabilir, o da başına Çok sorun aÇılmışsa...

Sağa Çekme ile direksiyon eğri iken düz gitme arasında fark var! Sağa Çekme lastik basınÇ farklarından ve yol eğiminden de kaynaklanabilir bu arada...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Balans lastikler ilk defa janta takıldığında araca takılmadan balans makinesinde yapılmalıdır.

Daha sonra araca takılmalı ve en az bir haftalık süre ve yaklaşık 200-300 km kullanımdan sonra araç üzerinde kontrolu yapılmalı, lastiğin oturmasından kaynaklanan değişiklikler varsa düzeltilmelidir.

Balans ile ot arasında bir ilişkı olduğunu düşünmüyorum, aynı ustanın yapmasından başka, yani hangisinin önce yapıldığının hiçbir önemi yok. Sadece lastik basınçlarının doğru ayarlarda olması lazım.

Bana aracın üstünde yapılan balans ayarının daha iyi olduğu söylenmişti belki de jantların göbeği çıkmadığından estirmiş olabilirler.

Ne alaka Mertcan, iyi bir sürücü tüm arızaları tespit etmek zorunda değil ki, onu ancak deneyimli bir sürücü yapabilir, o da başına çok sorun açılmışsa...

Sağa çekme ile direksiyon eğri iken düz gitme arasında fark var! Sağa çekme lastik basınç farklarından ve yol eğiminden de kaynaklanabilir bu arada...

Pek fazla tecrübesi olmayan biri olarak ben bile titreme ve şeritten kaymayı farkedebiliyorsam herkes farkeder diye düşünmüştüm heleki sıfır arabada demekki yanılmaktayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pek fazla tecrübesi olmayan biri olarak ben bile titreme ve şeritten kaymayı farkedebiliyorsam herkes farkeder diye düşünmüştüm heleki sıfır arabada demekki yanılmaktayım.

Sen fark edersin de fark etmek ustanın işine gelmeyebilir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar dün bir lastikçiye gittim kış lastiği için.

goodyear ultragrip perfprmance 8 215/55/16 için 360 tl dedi. kısa süreli bir şok geçirdim :)

215 değil de 205 alın dedi.. ona da 225 tl dedi.. ultragrip 7 için 170 tl dedi.. ama yine 205 mm..

michelin alpine'i önermedi, çok yumuşakmış michelin'ler..

çevremden de petlas öneriyorlar.

sizin görüşlerinizi de öğrenmeyi isterim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.